Proč investovat do primeru?

dm_leathermrr_05

(Bourjouis krémové stíny – článek)

Asi jste si všimli, že skoro každý z mých tutorialů začíná aplikací primeru. Až to občas působí vtipně. Pro mě je to skoro nezbytná věc a dnes vám vysvětlím, proč je dobré mít doma podobnou věc a proč si myslím, že je dobré do něj investovat největší možnou částku.

Proč používat primer?

Odpověď na tuhle otázku asi většina z vás zná. Primer je zachránce těch z nás, kteří mají mastnější víčka, a stíny se nám slévají do nevzhledných vrásek. Tahle pasta tomu zkrátka umí zabránit, takže všechna ta práce s vykreslováním stínů nepřijde po pár hodinách vniveč. Navíc někdy se stává u horších stínů, že po pár hodinách jakoby šednou a vytrácí se, nedělají vrásky, ale jednoduše mizí. I tomu umí primer učinit přítrž.

Krom výdrže stínů dobré primery pomůžou i s intenzitou. Stíny na víčku budou takové, jaké je vidíme v paletce. U kvalitních stínů nás tenhle problém většinou netrápí, ale u levnějších bývá pigmentace problém. S primerem však máte vyhráno. Berte to tak, že dáte iks korun do primeru, abyste mohli zužitkovat ty nekvalitní potvory, které se vám doma válí nebo případně koupit i nějaký ten horší stín jenom proto, že se vám děsně líbí jeho barva.

Primer může ulehčit i aplikaci stínů a jejich ztrácení. Pokud má primer i lehce pleťovou barvu zakryje drobné žilky, které často na víčkách prosvítají. Tohle je super třeba pro milovnice linek – dají primer, linku a mají hotovo. Věřte mi, že primer má velkou šanci vám usnadnit život.

dm_vamppurityseal_05

(Chanel a Pupa krémové stíny – článek)

Jaký primer a kolik do něj vrazit?

Rovnou tvrdit, že potřebujete primer za tisícovku, je podle mě blbost. Záleží na tom, jak moc mastná víčka máte. Někomu bude stačit báze za stovku, jinému za tisíc. Pokud vám stíny na víčku relativně drží a slévají se až večer, tak zkuste něco levnějšího – nějaký ten Elf nebo i něco z drogérie. Pokud je to horší, sáhněte po Sephoráckých značkách jako je třeba Too Faced, MUFE či zkuste sehnat Urban Deacy. Pokud vám na očích nevydrží nic, jděte do NARSu! Nic lepšího jsem zatím nenašla a ani nevím, zda se to někdy někomu jinému povedlo. Ta potvora sice stojí litr, ale mám ji už asi dva roky a teprve začíná docházet.

Alternativy

Často se místo primerů používají jiné produkty jako třeba krémové stíny, které já osobně miluji a bronzové Color Tattoo, které už mám skoro vypotřebované, považuji za jeden z nej produktů vůbec. Koupila bych si ho, i kdyby stálo pětkrát tolik, protože na moje víčka funguje skvěle!

Pro zvýšení intenzity můžete popadnout i bílou tužku, kterou má asi spousta z vás doma. Na tohle jako nejlepší volbu vidím slavnou NYX Jumbo Eye Pencil v odstínu Milk, což je sytá bílá. Ale postačí vám i obyčejná tužka z drogérie, jen to s ní bude větší dřina. A samozřejmě nemusíte používat jen bílou barvu jako základ, na to jsou super třeba Sephora Jumbo tužky. Jen si dejte pozor, některé tužky, mohou mít totiž problém s výdrží. Tedy je občas fajn hodit pod ně klasický primer :D

dm_mintypurplestorm_07

(Color Tattoo a barevná tužka – článek)

Někomu stačí přetřít víčka korektorem a je v suchu, jiný si vystačí jen s pudrem. Takže se nebojte zkoušet s tím, co už doma máte. Ale věřte mi, že mít doma primer je výhoda a nesmírná úleva pro každodenní líčení. Mastná víčka jsou běžným problémem, tahle část obličeje je k tomu zkrátka náchylná, proto je potřeba s tím počítat.

Najděte to, co vám sedí a doporučuju do toho pak dát maximum peněz, které můžete. Primery vydrží v řádech let, takže je to opravdu dlouhodobá investice. Budu vám držet palce, ať je ten váš super primer ten za stovku a ne jeho brácha za litr. Příjemný lov a ať stíny drží!

Read More →