Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Results for category "Série Naprostých Základů"

16 Articles

Jak na štětce?

jaknastetce

Štětce používám každý den při líčení a v každém tutorialu, je to pro mě líčící nezbytnost. A v Čechách jich není v obchodech záplava, většinou jsou bohužel nekvalitní, proto je podle mě důležité si vybrat správně. Každý má na štětce a na jejich kvalitu jiné požadavky, nicméně jsem se snažila vybrat základní minimum, se kterým každý pohodlně vykouzlí prakticky jakékoli líčení. Ale upozorňuji předem i štětce se můžou stát závislostí ;) Vím o tom své :D


Read More →

Jak na linky?

jaknalinky

Linky jsou léty prověřená tradice, která nám ale sem tam dělá problémy. Tohle video vám snad trošku pomůže se lehce zorientovat v tom, jaké máte možnosti a jak na ně. Chce to ale především cvik a zvyk, dostat to do ruky. Pak už si můžete hrát a vymýšlet kde co, protože linky sluší každému a hodí se ke všemu, nebo snad ne?

Read More →

Jak správně investovat do tvářenky?

jaknarvarenkynakup_01

Pro některé z vás bude tenhle článek naprosto zbytečný a bude to spíše důvod proč si patnáct minut klepat na čelo za stálých výkřiků: „Pro boha, kterej vůl by to asi dělal, ty vole!?“, ale věřte mi, že takových volů se najde! Volů, kteří investují do tvářenky 800 – 1000 korun. Ano, i takoví jsou. Mně jich rukama prošlo několik, ale i tak to beru jako velkou investici a chci zde shrnout, co taková drahá tvářenka má dělat, aby se vyplatila, vy ji opravdu milovali a říkali si každý den, že za to stála.

Pokud chcete drahé tvářenky zkusit nebo si na tu jednu prostě chcete našetřit, musí podle mě umět tři funkce. Pokud prostě chcete nějaký odstín, ať už proto, že je populární nebo proto, že se vám prostě sakra líbí, tak tenhle článek asi není váš případ.

O těch třech funkcích jsem už několikrát mluvila – je to pasivní vykonturování obličeje, dodání barvy a projasnění. Neměla by to být jen čistě růžová, která navodí roztomilý efekt červenání se, měla by být lehce tmavší, trošku do vínova, do fialova, do hněda, karamelova, to je úplně jedno. Když bude lehce našedlá skoro až zastřená, tak v momentě, kdy ji nanesete konec na lícních kostí a ztratíte do vlasů, krásně vám pomůže vytvarovat a lehce zúžit vás obličej, aniž byste se o to snažili. Což většinou vypadá nejpřirozeněji, co si budeme povídat.

jaknarvarenkynakup_03

Odstín ale nesmí být zcela šedý bez barvy, protože pak neprobudí váš obličej. Případný hodně krycí makeup stále bude vypadat jako maska. Tvářenka musí mít dost barevného základu, aby dodala šťávu vašemu obličeji. Znovu je jedno, zda to bude tvářenka teplá nebo studená, ale musí být nějaká. Proto tvářenku nanášíme. Dejte si proto pozor, aby efekt jedna a tři nezastínil původní účel – tedy dvojku – dodání barvy.

A teď možná snad to nejhezčí – projasnění. Ať se tvářenka lehce leskne, nechtějte po ní třpytky, ty vám neudělají tu nejlepší službu. Chcete jemný lesk, který se ukáže pouze na vršku vašich tváří a tak probudí a rozzáří váš obličej. Silné shimmery budou dělat paseku i na místě pod lícními kostmi, kde má tvářenka dělat především efekt jedna. Chce to tedy najít krásný balanc. Z vlastní zkušenosti říkám, že většina drahých značek to s tímhle nepřehání, takže není lehké šlápnout vedle. Tón lesku je znovu na vás a vašich osobních preferencích.

jaknarvarenkynakup_02

Pokud stále nevíte, tak sáhněte po duu, jako je třeba to na fotkách. Má jak tmavší část na konturování, tak i tu barvičkovou, plus je půlka s jemným leskem. Buď můžete menším štětcem nanášet barvy zvlášť, nebo je smíchat dohromady a máte vystaráno jedním tahem.

Když to shrnete, tak vám jde o to, aby tahle drahá záležitost nahradila vše, co musíte dát po makeupu na tvář, když někam jedete. Má to být ten jediný produkt, který sbalíte v létě k moři, v zimě na hory a mezi tím ho každý den budete s radostí hoblovat, než vyrazíte do školy či do práce. V momentě, kdy uvidíte mezi práškem lesknoucí se pánvičku, ani se nebudete divit, protože víte, že produkt používáte často. A s láskou. Proto, když bude na dně více kovu než produktu, začnete smutnit a popadne vás deprese, zda koupit tu samou nebo zkusit jinou podobnou.

V tomhle mi věřte, mám doma několik takových miláčků, u kterých vím, že je nikdy neprodám, protože je můžu vytáhnout kamkoli a za dvě vteřiny mi tak zakouzlí s obličejem, že to až možné není. A pokud můžete, vyplatí se do nich investovat. Jen je třeba vědět jak!

Read More →

Jak na korektory?

korektory2013

Korektory dělají zázraky! Je to vážně jeden z nejzázračnějších produktů vůbec, protože ho stačí trošička a udělá obrovský rozdíl! Pokud vyberete správný odstín a texturu, která vám sedne, tak máte vyhráno. Někdy je hledání vážně docela běh na dlouhou trať, ale rozhodně se vyplatí! ;) Pokud trpíte na nějaké ty sem tam nedokonalosti nebo kruhy pod očima, tak korektor je určitě dobrá investice, která se vyplatí! ;)

 

Read More →

Dezinfekce makeupu a čistota při líčení

dezinfekcemakeupu

Tomuhle tématu se věnuje čím dál tím větší pozornost, a to je dobře. Nikdo nechceme z chvíle pohodičky, kdy se nemusíme starat o svůj vlastní makeup, odnést nějaké to zdravotní trápení. A hygiena je důležitá, i když hranice čistoty máme každý jinde. To na věci moc nemění. Jsou důležitá alespoň základní pravidla, která se dodržují. Pro ty z vás, kteří nelíčíte cizí lidi, může být tohle video malým doporučením, jak rozpoznat salón, kde se můžete nechat s klidným srdcem nalíčit a kam ani nepáchnout ;)

PS: Tutorial na vlasy z tohoto videa opravdu neplánuji. Jsou jen navlněné žehličkou, to je celé :)

 

Read More →

Jak na obočí?

jaknaoboci

O tom, jak je obočí důležité se obecně ví. Ale jak zařídit to, aby obočí působilo přirozeně, upraveně a přitom správně, to už je často záhada, o které se moc nemluví. Obočí mění kompletní výraz obličeje, a proto k němu musí dobře sedět. Tak snad vám tohle video dá pár rad, jak na to. Pamatujte ale, že jediným soudcem, zda vám obočí sedí nebo ne, jste vy. A ideálně s odstupem času. Změnu, kterou v obličeji obočím uděláme, vážně nevidíme hned, tak opatrně ;)

Read More →