TOP 3: Olivové stíny

top3_olivovestiny_03

(Zleva: Sleek, Stash, Nocibé)

Olivové stíny sice stále patří mezi zelené, které obecně zas tolik populární nejsou, ale určitě by neměly být přehlíženy. Stejně jako tmavě fialové stíny nepůsobí tak nápadně, ale ani ohraně oproti hnědým.

Sleek Bad Girl

(Showstoppers  paletka, www.lovelyhair.cz)

Tahle zlá holka je ze všech asi nejsvětlejší a nejzelenější. Nic zastřeného, žádné hry na to, co to je za barvu. Občas se tváří docela zlatě, zvláště vedle ostatních zástupců, ale na víčku mi přijde stoprocentně zelená. Je bez třpytek, se silným leskem, který je, jak jsem zmiňovala, do zlata. Ideální adept na barvu přes celé víčko. Skvěle ladí s modrýma a stříbrnýma v paletce, a pokud si paletku pořídíte, určitě po Bad Girl sáhnete, to mi věřte.

top3_olivovestiny_02

Urban Decay Stash

(Vice 2 paletka, Zahraniční Sephory či třeba www.hqhair.com)

Stash je střední khaki s jemnými stříbrnými třpytkami a zlatým leskem, což dělá šíleně zvláštní efekt. Teplý lesk a studené třpytky – neobvyklá kombinace. Z ostrých úhlů se barva zase tváří šedě a přizná pár těch stříbrných třpytek. Tím pádem je to skvělý kandidát na líčení s jedním očním stínem – na víčku bude hezky zelený a třpytivý a v ohybu bude jeho šedivá stránka imitovat to kouřovo. Z Vice 2 paletky je to rozhodne zas jeden z těch stínů, po kterých budete sahat poměrně často. Ale myslím si, že se vyplatí si stín koupit i v podobě 24/7 Glide On tužky, protože jako mono ho UD nedělá.

top3_olivovestiny_01

Nocibé Sterling Eyes

(Francie)

Tohle je třpytivá pecka! Je to tmavý stín se zeleným základem, který se snaží přebít zlaté třpytky. Občas nějaká hodí nádech do červena, jiná do zelena. Představte si spadlé listí, to jsou přesně ty krásné barvy, které se z té zelené blyští. Pořádně nanesený na celém víčku bude stín výrazný, zajímavý, zkrátka bude lákat pohledy všech okolo vás, ale ztracený v důlku či v tenké vrstvě nanesený chlupatým štětcem bude perfektně dělat práci ztmavování nenudnou barvou. Jeho třpyt je vážně unikátní a zaslouží si proto místo v šuplících všech milovníků khaki.

dm_hobbitsterling_03

Tentokrát se mi tu sešly extrémně máslové stíny, tedy lehké na aplikaci, a dokonce i v krásné škále světlého, středního a tmavého odstínu. Pokud vás hnědé nebaví a pro fialové či modré nemáte zrovna slabost, určitě se nebojte těchto olivových tónů. Krásně vypadají s hnědýma očima, ale i když máte oči do zelena jako já, vypadají stále dobře. Ale koneckonců už milionkrát jsem zmiňovala, že o barvě očí to není.  Co vy a olivky, love or hate?