Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

TOP 3: Olivové stíny

top3_olivovestiny_03

(Zleva: Sleek, Stash, Nocibé)

Olivové stíny sice stále patří mezi zelené, které obecně zas tolik populární nejsou, ale určitě by neměly být přehlíženy. Stejně jako tmavě fialové stíny nepůsobí tak nápadně, ale ani ohraně oproti hnědým.

Sleek Bad Girl

(Showstoppers  paletka, www.lovelyhair.cz)

Tahle zlá holka je ze všech asi nejsvětlejší a nejzelenější. Nic zastřeného, žádné hry na to, co to je za barvu. Občas se tváří docela zlatě, zvláště vedle ostatních zástupců, ale na víčku mi přijde stoprocentně zelená. Je bez třpytek, se silným leskem, který je, jak jsem zmiňovala, do zlata. Ideální adept na barvu přes celé víčko. Skvěle ladí s modrýma a stříbrnýma v paletce, a pokud si paletku pořídíte, určitě po Bad Girl sáhnete, to mi věřte.

top3_olivovestiny_02

Urban Decay Stash

(Vice 2 paletka, Zahraniční Sephory či třeba www.hqhair.com)

Stash je střední khaki s jemnými stříbrnými třpytkami a zlatým leskem, což dělá šíleně zvláštní efekt. Teplý lesk a studené třpytky – neobvyklá kombinace. Z ostrých úhlů se barva zase tváří šedě a přizná pár těch stříbrných třpytek. Tím pádem je to skvělý kandidát na líčení s jedním očním stínem – na víčku bude hezky zelený a třpytivý a v ohybu bude jeho šedivá stránka imitovat to kouřovo. Z Vice 2 paletky je to rozhodne zas jeden z těch stínů, po kterých budete sahat poměrně často. Ale myslím si, že se vyplatí si stín koupit i v podobě 24/7 Glide On tužky, protože jako mono ho UD nedělá.

top3_olivovestiny_01

Nocibé Sterling Eyes

(Francie)

Tohle je třpytivá pecka! Je to tmavý stín se zeleným základem, který se snaží přebít zlaté třpytky. Občas nějaká hodí nádech do červena, jiná do zelena. Představte si spadlé listí, to jsou přesně ty krásné barvy, které se z té zelené blyští. Pořádně nanesený na celém víčku bude stín výrazný, zajímavý, zkrátka bude lákat pohledy všech okolo vás, ale ztracený v důlku či v tenké vrstvě nanesený chlupatým štětcem bude perfektně dělat práci ztmavování nenudnou barvou. Jeho třpyt je vážně unikátní a zaslouží si proto místo v šuplících všech milovníků khaki.

dm_hobbitsterling_03

Tentokrát se mi tu sešly extrémně máslové stíny, tedy lehké na aplikaci, a dokonce i v krásné škále světlého, středního a tmavého odstínu. Pokud vás hnědé nebaví a pro fialové či modré nemáte zrovna slabost, určitě se nebojte těchto olivových tónů. Krásně vypadají s hnědýma očima, ale i když máte oči do zelena jako já, vypadají stále dobře. Ale koneckonců už milionkrát jsem zmiňovala, že o barvě očí to není.  Co vy a olivky, love or hate?

Comments ( 16 )

 1. / ReplySára Sadílková
  Mě nejvíce zaujala ta Vice 2 paletka. Já olivové stíny moc nenosím, myslím že nemám ani jeden doma a to proto že mě tahle khaki barva vůbec nebere, ale ta Stash se mi přepkvapivě hodně líbí :).
  • / ReplyGetTheLouk
   Je krásná! Taky moc olivové nenosím, ale tyhle jsou krásné, jen bych si přála, ať je nosím častějc :D:D:D
 2. / ReplyNielaD
  Ahoj Lou, tak jsem se olivek dočkala :-) eskoale miluju tuto barvu na svých očích mám svou topku:-) První je z Famous paletky marbella night tu nosím v ohýbu nebo přes celé víčko není špatná ani do koutku třeba k šedým kouřovkám (variace na tyrkysové koutkovky) druhá je z dua co má užasné jmeno Dirty martini a třetí je tvá nocibé ještě mám horkého favorita, ale ten bude až později UD Zodiak, když jsme u UD tak ty jejich tužky co doporučuješ Staš se chovají jako stíny? Teda dají se ztrácet? Dnes jsem zrovna byla olivkama nalíčená teda prvníma dvěma. Uplně neskutečně mi vytáhnou mojí modř...
  • / ReplyGetTheLouk
   Zodiac je docela pojem - je to krásná barva. Možná i jedna z prvníhc khaki, kteoru bych třeba nosila na denní bázi :D Stále se do khaki trošku tlačím... :-( No těším se, až budeš vyprávět o Zodiac :D
 3. / ReplyLeňa
  Jsem uchvácena Nocibé!! Obávám se, že ji musím mít! :D
  • / ReplyGetTheLouk
   :D Hele možná se domluvíme a pošlu ti jí :D Moc ji nepoužívám, i když je krásná :-/
   • / Leňa
    Tak to bych asi byla velice nadšená :D
   • / GetTheLouk
    Tak mi pls napiš maila s adresou a s tím, že si to ty s těma stínama.. A zkusím je poslat. Nevím kdy, jsem v tomhle příšerná, trvá mi to leta :D Ale snad pošlu :D
   • / Leňa
    Rozhodně nechci otravovat, ale došel mail.. Mě už se párkrát stalo, že mail nedošel i když se mi ukázalo, že je odeslaný, tak :)))
   • / GetTheLouk
    Mail došel, ale čekám, až se potáhnu na poštu ;)
 4. / ReplyZuza
  Aaaaa zrovna jsem byla ve Francii...tos nemohla tohle postnout drive? Po nocibe bych se teda podivala :-)))
  • / ReplyGetTheLouk
   :D Já je ale ukazovala už dřív - Ať to není jen na mně :D
 5. / ReplyMonika
  První stín mi hodně připomíná mono Catrice Golden Evergreen (pokud teda vycházím z toho, jak mi Sleek barvu zobrazuje můj monitor) a stal se z něho můj totální oblíbenec. Konečně jsem našla stín (i díky tvému líčení khaki oči se zlatou linkou, které mě podnítilo kouknout se v drogerii po khaki barvě), který mi krásně vytáhne barvu očí, jde ho dát přes celé víčko, když není čas tvořit kouřovky a přitom je tak hezky nenápadně nápadný, prostě můj ideál. Dokonce vystrnadil bronzové color tattoo, které jsem používala vždycky, když jsem chtěla něco rychlého a přitom nenápadného. ;)
  • / ReplyGetTheLouk
   Wow! Tak to mé bronzové CT nenahradí snad nic :D I když, jak píšeš, khaki na to má.. Ale i já se přiznám, ji stále dost omopíjím :( Musím se polepšit ;)
 6. / ReplyAvis
  To Nocibé je fakt pecka, k sehnání tedy pouze v nějaké francouzské drogerii?? To si asi někam poznemenám abych na ni nezapomněla :) teď jsem si koupila od Catrice Gold Leaf Me => nádherná, ale kdyby to bylo v kombinaci s touto... wow!
  • / ReplyGetTheLouk
   Mně ho přivezla mamka z Francie, takže bohužel netuším, kde jinde se dá sehnat :( Gold Leaf me je božská, akorát nějak už teďt uším, že bych ji neunosila :(

Leave a reply

Your email address will not be published.