Maastricht 2013

SONY DSC

Náš výlet do Maastrichtu byl spíš takový rychlo-trip. Domlouvali jsme ho na poslední chvíli a vlastně všechno bylo tak nějak na poslední chvíli. I adresu jsme dostali na poslední chvíli. Jeli jsme tam s přítelem za Marťou, kterou doufám pamatujete z Best Friend TAGu. Tenhle článek berte jako tipy na to, kam v Maastrichtu třeba vyrazit. ;) Pokud ale chcete spíše kosmetickou tour Maastrichtem, tak mrkněte na Instagram pod #gettheloukinmaastricht.

SONY DSC

Hned večer po šílené cestě plné zácp jsme zapadli do restaurace Cafe Thembi, kde jsme z únavy vybírat objednali burger. Nakonec se to ukázalo být nejlepší volbou. Burger, o kterém můj přítel, zvyklý na kousky z Ameriky, prohlásil, že je luxusní a má konečně správnou housku. Já na něj vzpomínám s tím, že do Maastrichtu si na burger ještě někdy zajedu, protože lepší jsem neměla. A že jsem se něco naochutnávala. Plus tam mají hranolky dovezené z Belgie, na které se tam prý stojí fronty. Musím říct, že byly vážně super!

SONY DSC

Basilica of Saint Servatius na Vrijthof náměstí.

Pokud náhodou nebudete bydlet v části města, kde je jejich takzvaný Parlament, určitě si tam zajeďte, aspoň ho omrknout z auta. Je to budova, kde byla podepsaná Maastrichtská smlouva a má velmi zajímavý tvar, který je večer úžasně nasvícený.

SONY DSC

Pivo v Take One.

Hospoda, kam ale musíte zajít je Take One. Tenhle podnik nebo spíš pajzl vedou dva manželé, milovníci piva. Mají tuším přes 50 druhů piva, především z malých produkcí. Hlavně tomu oba dva rozumí, popíšete chuť, kterou chcete a za chvíli máte pivo, dle vašeho přání. Hospůdka je malá, tak pro dvacet lidí, zakouřená, protože je to jediné místo v celém Maastrichtu, kde se protizákonně kouří vevnitř, a majitel vás klidně seřve a začne vám nadávat, pokud se mu něco nelíbí, ale jinak je to fajn chlapík, který s vámi rád pokecá. Jediné, co mi je proti srsti, je americký zvyk loupat buráky a slupky házet na zem. Ale po pár košíčcích buráků si zvyknete. ;)

SONY DSC

Knihkupectví v kostele.

Dál se pak musíte v centru podívat na kostel, kde je v dnešní době knihkupectví. Pak musíte dát kávu na Markt náměstí s výhledem na radnici. Jít do čínského supermarketu dole v Mosae Forum. A zkusit vafle v Pink, kde nám před nosem zavřeli. :D Ale jinak máte cetrum prochozené za hodinku s troškou nákupů, za dvě, když jdete se mnou. Maastricht je jako většina ostatních měst – nákupy a chození po pamatákách se tam krásně kříží.

SONY DSC

Radnice na Markt náměstí.

SONY DSC

Káva na Markt náměstí.

Jinak je v Maastrichtu klidno, je to holt malé město, ale za to velmi malebné. Spousta starých uzounkých baráčků, některé čtvrti připomínaly mix Anglie a Švýcarska, rozhodně je tam na co se dívat. Stačí jen projet městem. Já mám jasno, že se tam  na jaře vrátím a nejen za burgerem, pivem či Marťou ;)