Sedmkrát?

rimmel_km_01

Nedávno mi kamarádka jako poděkování za půjčení bot dala rtěnku. Sice nechápu, co jí to popadlo, ale je vidět, že mě zdá dobře. Byla to jedna z nejlepších rtěnek v drogériích, řekla bych. Byla to Rimmel Kate Moss rtěnka. Odstín, který doma ještě nemám. Nula dvojka. Doma jsem ji začala porovnávat se vším ostatním, co mám, jak moc je jiná od Kate Mossky s číslem dvacet, protože ta mi v hlavě naskočila jako její nejbližší ségra. A pak přišlo zamyšlení. V momentě, kdy jsem chtěla dvojku uložit do své ohrádky, mi krom smutné pravdy, že i po nedávném protřídění rtěnek je stále nemám kam dávat, došlo, že RKM je největší zástupce mé sbírky.

rimmel_km_02

(pořadí zprava: 01, 02, 05, 06, 12, 20, 26)

RKM 06 byla moje první zářivá rtěnka tak dva a půl roku zpět. Asi den potom přišla na řadu hezká lehce tlumenější naoranžovělá dvanáctka. O pár měsíců později nula pětka, rádoby chameleon občas hrající si na zářivou a občas na nenápadnou růžovou. Jedničku  jsem koupila s tím, že to bude moje perfektní červená a chvíli dokonce i tenhle úřad chvíli zastávala. V Bulharsku jsem propadla nahé dvacet šestce a křiklavé dvacítce s růžovými „Kate <3“ nápisy. Tehdy u nás tyhle odstíny nebyly a i teď na ně narážím v drogériích spíše sporadicky. Poslední přišla do rodiny tahle řekla bych podzimní verze řvavé letní rtěnky.

rimmel_km_06

Tahle nejnovější slečna je jako Sleek Pout Paint v odstínu Pinkini, jen ne tak výrazná, taková zamračenejší, zkrátka jako podzim. Ale fur ne tolik jako Bobbi Brown Creamy Matte Lip Color v barvě Razzberry. Zvláštní barva. Něco mi říká, že si ji letos na podzim ještě užiju.

rimmel_km_03

Nicméně celé tohle tu říkám proto, že mě to donutilo k přemýšlení. RKM jsem za poslední dva roky neposlala pryč ani jednu, všechny se mě stále drží. Tvoří největší část mé kolekce, je jich sedm. Za nimi je MAC s pěti kousky, Maybelline se čtyřmi, klasické Longlasting Rimmel rtěnky se třemi kousky, stejně jako Bobbi Brown  a Dermacol, pak už jsou to spíše dua jako u Catrice, Esteé Lauder, TopShop a nebo oblíbení solitéři od Kika, Sleeku, MUFE, Chanelu či Urban Decay.

rimmel_km_04

Ale i tak nemůžu s klidným svědomím říct, že jsou to mé nejoblíbenější rtěnky vůbec nebo že bych je nosila nejčastěji. Mám jich nejvíc, jsou mé oblíbené a můžu je za drogérkovou skupinu vesele doporučit, ale nemůžu jim dát titul za „nejvíce odnošené“ kousky. Byť i jako skupině.

rimmel_km_05

Rtěnky vždycky miluju a budu milovat jako solitéry pro svou barvu či texturu. Pro svou pohádku, kterou jejich leckdy zdlouhavý nákup ukrývá. Nikdy to nebude celá skupina sedmi trpaslíků, i když každý z nich má kvality skvělého společníka. Zvláštní, ale pravda. Jak to máte vy? Máte jednu značku /typ, kterému jste prostě věrní? Nebo jste jste ohledně rtěnek tak trošku do větru jako jako já? :)