Fréjus 2013

frejus_02

Na poslední dovču jsem odcestovala do Francie, k azurovému pobřeží, nedaleko městečka Fréjus. Těhlech čtrnáct dní bylo ve znamení výhledu na moře, válení se u bazénu, tuny jídla a sem tam výletů po okolí. Celkem idylka.

frejus_01

Celou zásobu fotek, kterou jsem na vás na instagramu valila, si můžete prohlídnou zde pod tagem #gettheloukinfrejus ;) Krom fotek dýchajících pohodu tam na vás vyskočí i pár novinek z dorgérií. Holt jsem byla klasicky za špióna. :D

frejus_03

Klášter ve Fréjus

Francii mám ráda, jen mi vadí Francouzi. Jejich povaha mi blízká není. Naštěstí tady „dole“ to nebylo tak strašné, trošku mi to připomínalo Paříž, kde jsou lidé přeci jen ochotnější než většinou ve zbytku země. Možná se tu do mě pustí spousta lidí, že jsou to kecy, ale vždy celý váš život soudíte věci podle vašich zkušeností a moje jsou s Francouzi takové, jako je popisuje série knih Merde, jejíž nejnovější díl jsem o téhle dovolené dočetla.

frejus_04

frejus_06

Monako

Zvláštním zážitkem pro mě bylo Monako, které mě utvrdilo v tom, že ačkoli mám ráda historické budovy, táhne mě moderna. Prosklené moderní budovy, ne těžké lustry a židle s nožičkama. Monako je zvláštní místo, a to i když vytěsním fakt, že tam stále prší. :D

frejus_07

Eze

Vesnička Eze, která je vysoko nad Monakem a Nice, mi připomněla mé milované Švýcarsko. Asi díky těm mrakům, které do sebe halily vršky kopců. Byla to příjemná změna oproti prosluněnému pobřeží. Ale jak tak poslouchám, co mě zítra čeká v Praze, jsem ráda, že už jsme zase dole u moře :) Eze má neskutečnou atmosféru, protože v jeho úzkých klikatých uličkách je natěsnáno nespočet malých galerií a obchůdků místních umělců. Jestli budete poblíž, určitě si tohle místo nenechte ujít ;)

frejus_08

Saint Tropez

Celých těch čtrnáct dní tu ale při pohledu na moře trošku pláču. Obzor je posetý nahnutými plachetnicemi, které si to křižují sem a tam. Plachtění mi chybí a tajně doufám, že si ho letos ještě trošku užiju.

frejus_05

Monacký Chanel

Zítra frčím domů, do deště a chladu údajně. A strašně se mi nechce. Asi možná proto, že mě čeká nákup zimních kozaček. Boj, který s obchodními řetězci svádím už třetím rokem. Bezúspěšně.

Mrkněte ale na fotky a vím, že mi spousta z vás psalo, že to tu také navšítívila, tak se určitě podělte o dojmy ;)

Read More →