Filozofie tutorialů… Aneb počty s kosmetikou!

Tutorial aneb návod na líčení. Ráda je točím a vy se na ně evidentně rádi díváte. Ale často bývají nepochopeny či dokonce snad přeceňovány. Přijde mi, že kolem nich obletuje pár takových lehkých mýtů. Možná to přijde někomu naprosto evidentní, co se zde chystám psát, ale znáte to, ne všem.

Má to být návod na to, jak docílit určitého líčení. Ale! Je zde několik důležitých „ale“. Za prvné – každý líčíme sami sebe. Tedy je jasné, že líčení bude jinak vypadat na mně a jinak ne někom dalším. Každý máme jiný tvar očí, jinak dlouhé řasy, jiný tvar obličeje a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna. Je tedy také jasné, že pokud dělám třeba i líčení podle nějaké celebrity, i po aplikaci líčidel se v ni neproměním. Je to jen inspirace. To je to hlavní slovo – vždy jen inspirace!

Od toho se odvíjí další spousta věcí. Nejen že si look bude už od základu vypadat na vás trošičku jinak, protože jsme každý jiný, ale vy máte také jiný styl. Třeba milujete linky a nikdy si je neodpustíte, tak je k obyčejným kouřovkám z mého návodu přimalujete. Proč ne? Konec konců líčení stejně budete nosit vy. ;)

Líčení můžete přetvořit tak, že skoro ani nebude poznat, že se jedná o daný tutorial. Z návodu na zelené oči bez linek a naopak s výrazným ztmavením spodních řas můžete udělat klidně modré líčení s výraznou horní linkou a nahou linkou spodní. Přeci jen zaměňujete barvy a přidáváte či ubíráte tam, kde vám to sedí. Jde jen o jediné – aby vás tutorial inspiroval. Pokud vás halloweenský tutorial inspiruje k jemnému dennímu looku, tak proč se tomu bránit?

Vás výsledek se bude měnit i s použitými produkty. Je jasné, že nemáte doma všechny líčidla, která použiju, ale to vůbec nevadí. Je jedno, zda vytáhnete zlaté stíny od Chanelu nebo od Essence. Prostě sáhněte po těch, které se vám více budou líbit nebo zrovna hodit do vašeho vysněného looku. Pokud se líčím s Naked a vy ji máte doma, máte určitou výhodu, protože se můžete mému líčení lépe přiblížit, ale nikdo vám nemůže nic říct, pokud použijete jinou paletku nebo i jiný stín z Naked. Zkrátka produkty ukazované v tutorialu jsou jeden z mnoha nástrojů, jak docílit výsledného vzhledu. Nic víc, nic míň.

Bee457 napsala pod můj tutorial krásný komentář, který skvěle vystihuje celou moji mylšenku. Je zkrátka živým důkazem toho, že jde hlavně o nápad, o inspiraci!

„Mimochodem, opravdu jsem včera tvé líčení vyzkoušela a bylo to super. Dostávala jsem jen samou chválu! S Primerem a CT vespod vydrželo líčení celý den a půl noci bez hnutí, a to se mi jindy stíny slévají do rýhy. Jen jsem celý look pozměnila, základem bylo CT Mauve Crush a do vnějšího koutku jsem dala tmavou fialovou, přechod k mintové jsem vytvořila světle fialovou až skoro růžovou a tvé “červánky” jsem vyměnila za třpytivou růžovou. Celé líčení mělo takový tmavší “výraz”, ale bylo to super, takže ještě jednou díky za inspiraci! ;o) Jo a dokonce ti prozdradím i malé tajemství, vrchní stíny (třpytivý do vnitřního koutku i ten fialový) byly od Essence!! A vydržely na CT celý den ;o) Jsem studentka, takže o Naked si zatím můžu nechat jen zdát, čeká mě totiž stěhování, takže počítám každou káču, ale kouzla se dají udělat i za málo peněz :o)“

Někdo tvrdí, že tutoriály jsou stále to samé. Ale ono to líčení stále to samé je. Vždy jde nějaký stín na víčko, jen jde o to jak vysoko. Něco světlého pod obočí a do vnitřního koutku stejně jako tmavá barva podél řas a do očního důlku. To, jaké barvy vyberete a jak je skombinujete je na vás. Prostě tutorial je jen nápad. Nápad, který se vám nemusí líbit, nápad, který vám nemusí sedět, ale nápad, který vás může i tak inspirovat. Je jen potřeba se nechat.