Dnešní Makeup: Degustace od Reine Sammut

dm_degustace_01

Dneska se můžete podívat, jak já se snažím okořenit, ozvláštnit a tak nějak zpřístupnit poměrně formální outfit na večeři. Normálně bych sáhla po krásné červené rtěnce, velmi zářivé s nádechem do oranžova, která by černobílou kombinaci rozbila, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o degustaci o šesti chodech, těžko bych prošla večerem bez reaplikace rtěnky. No, zkrátka proč si komplikovat dojmy z luxusního jídla obavou o rtěnku.

dm_degustace_02

Jídlo vařila slavná kuchařka Reine Sammut, která se může pyšnit například Michelinskou hvězdou, a to jsme si s mamkou nemohly nechat ujít natož zkazit strachováním o svoje rty. Hloupost! Takže vše stálo na očích.

dm_degustace_05

Proč zrovna tyrkysová, říkáte si? Je to jednoduché, nemám ráda barevné nehty jen tak. Pokud se jedná o formálnější outfit, tak mi to na mě samotné vadí. Proto se uchyluju hlavně k takovým klasikám jako je bílá, zlatá a světle růžová. Tyrkysová je nádherná, ale nemohla bych ji snést, kdybych na očích měla jen zlatou. A tak jsem ji použila jako koření pro oči. Nějak tak už tyrkysová na nehtech i očích má nějaké ospravedlnění.

dm_degustace_07

dm_degustace_08

V podstatě se jedná o strašně jednoduché klasické líčení, kterému dominuje spodní linka. Vzhledem k tomu, že já mám brýle, tak se za ně hodně schová, proto je linka tak silná. Je to taková malá výhoda brýlí – můžete si strašně vyhrát, ale brýle trošku schovají. Používala jsem měkké hnědé a krémové barvy s jemnými zlatými třpytkami, které jsem ve vnitřním koutku podpořila slavným tekutým zlatem :)

dm_degustace_06

Jak jsem říkala na začátku, celý outfit stál na černobílé kombinaci se zlatými doplňky. Šaty a psaníčko z Mohita jsou dokonalá kombinace. A právě líčením se s ní dá podle mě skvěle manipulovat. S červenými rty, linkami a navlněnými vlasy z vás bude šik žena, která umí ctít klasiku, zatímco s barevnou linkou a poměrně fresh zbytekem makeupu budete působit daleko uvolněněji a méně formálně, což bylo přesne to, co jsem hledala. Vyfotit šaty je pro mě extrémně těžké, nejsem zvyklá je sama fotit, tak to prosím omluvte. Ale evidentně se vám hodně líbily!

dm_degustace_04

Doufám, že budu mít víc příležitostí, kdy vám budu moci šaty ukázat v různých stylech, protože podle mě to vážně nejsou jen „malé černé“, ale i skvelý párty kousek. Nějak by mě asi ani dřív nenapadlo „shodit“ dojem oblečení zrovna líčením. Mně k tomu většinou slouží tenisky. No, musím říct, že je vidět, jak moc je líčení mocné.

dm_degustace_03

Večer jsme si skvěle užily! V jídle se promítal velmi osobitý styl, který jsem zatím nikde jinde nezažila. Celý večer nás s mámou bavil pán, který při prezentaci vína už po dvou slovech zrudnul jako rtěnka, kterou bych si bývala byla vzala nebýt toho jídla. A navíc jsem zjistila, že zkrátka už neumím nosit barevné nehty. Snad se to tohle léto zase naučím. Měli jste někdy tohle období taky? A co říkáte na silnou tyrkysovou linku k šatům? :)

Read More →