Dnešní Makeup: Great Gatsby Premiere

dm_greatgatsby_02

Nedávno jsem byla na premiéře filmu Great Gatsby v kině Atlas. A tak jsem době filmu lehce přizpůlsobila svůj outfit, kterému vévodilo červené psaníčko od Micheala Korse se zlatým akcentem podpořeným růžovozlatými hodinkami téže značky. Zbytek byl ve znamení bílé a kalhoty s jemným nazelenalým leopardím a hadím vzorem, které možná pamatujete z přehlídky.

dm_greatgatsby_01

A tak k tomu ladil i makeup. respektive ten měl celé ty olschoolové vibrace podpořit! A snad se mu / mi to povedlo. Červená rtěnka je trošku taková klasika. Ale samozřejmě šlo o odstín, který perfektně ladil s psaníčkem. Tahle rtěnka mi ale v klidu vydržela celý večer popíjení šampaňského a mluvení a teda pak následného koukání na plátno.

dm_greatgatsby_07

PS: Jestli se divíte, proč jsou v inglotích stínech, které dělaly na víčku jen lehce třpytivý přirozený podklad, ty velké díry? Tak odpovědí je vrcholně inteligentní Inglotí freedom systém, což v překladu znamená vydloubni stín z paletky nožem, abys ho dostala ven. Ehm.

dm_greatgatsby_05

Oči se zlatě třpytily a k tomu mi pomohlo slavné chanelí tekuté zlato. Jak jinak, že? Nazelenalý vzor reprezentoval v líčení oční důlek, který jsem vykreslila Catrice stíny ze zimní limitky a možná si pamatujete, že s tekutým zlatem jim to moc slušelo právě v tomhle tutorialu. Všechno to podtrhla silná černá linka a bezchybná pleť, kterou jsem fakovala silným makeupem :D

dm_greatgatsby_06

dm_greatgatsby_03

Co se filmu týče, tak nebudu tu rozebírat dílo Francise Scotta Fitzgeralda, nejsme u maturit. ;) Ale já celý film vidím jako neštatné pojetí, kdy staré dílo přepracovali napůl do moderní formy a tak je pro běžného moderního diváka nestravitelné. Příběh nemá pět zápletek, aby mohl mít přes dvě hodiny. Tečka. Nejsem filmový kritik, ale tohle se mě osobně nelíbilo. Zbylé výstřelky tipu hudba á la Jay-Z či dnes populární (promiňte, ale my tomu tak s kamarády opravdu říkáme) „hudba jako když roboti mají pohlavní styk“ dokážu kupodivu ještě nějak akceptovat. Ale celkové pojetí nikoli. Remake Great Gatsbyho za mě zkrátka ne.

dm_greatgatsby_04

Nicméně tohle je líčení, které se podle mě hodí na jakoukoli formálnější akci. Vždycky podpoří ty správné rysy, je dostatečně slavnostní, ale přitom klasické díky rtěnce. Takže pokud jste na pochybách, vytáhněte ze šuplíčku tento look. V mém případě udělal z poměrně formálního outfitu elegantní obleček. ;)

Read More →