TOP 3: Fuchsiové rtěnky

top3_fialovofushsiovertenky_04

(Zleva: Vivids 906, Amped, RMK 20)

Různých typů růžových mám doma tuny. A tak je trošku těžké je rozškatulkovat. Tohle jsou takový ti studenější zástupci zářivě růžové rodiny. Možná by někteří z vás škatulky pojmenovali jinak, ale ono je to ve finále jedno. Hlavním cílem je vám ukázat konkrétní produkty ze všech možných škatulek, takže časem sem přibydou další články, které pokryjí další podobné odstíny. Teď ale mrkneme na tyhle:

Maybelline Color Sensational Vivids Lipstick 906

(DM, Rossmann)

Nafialovělá růžová se zvláštní vůní. Byla to horká novinka předminulého léta a asi i tohle léto si mě znova získá. Nosila jsem ji ale i minulou zimu. Není to královna neonek, to ne, ale i tak si o pozornost dupne. Nosí se příjemně, je lehce lesklá a na svou konzistenci dlouho vydrží. Kupovala jsem ji ve spěchu, když jsem běžela na nějakou akci, s tím, že nemám co na pusu, ostatně, jako i mojí druhou vividku ve Varech. Na to, jak jsem se k téhle rtěnce dostala, mě od té doby vždycky těší. A určitě je to hezký á la růžový odstín, se kterým se rozhodně nudit nebudete.

top3_fialovofushsiovertenky_01

Sleek True Colour Lipstick Matte Amped

(www.lovelyhair.cz)

Nejsvětlejší a asi nejzářivější z tria. Krásná studená matná růžová, možná by se dala zařadit do skupiny žvýkačkových růžových. Ale určitě si hrdě drží ten studený podtón. Pro mě tahle rtěnka dělá jedno – probudí celý obličej, stačí mi k ní jen sjednocená pleť, obočí a řasenka a je to. Je jedno, zda je zima a já jsem bílá jako stěna nebo je venku k padnutí a moje pleť chytla krásný bronz, tenhle odstín vždycky dobře poslouží. Vyžaduje trošku odvahy, je to přeci jen rtěnka, kterou by nosil třeba někdo jako Nicki Minaj, ale Amped se odvděčí tunou pohledů kolemjdoucích, kteří ve skutečnosti jen obdivují vaši odvahu, věřte mi ;)

top3_fialovofushsiovertenky_02

Rimmel Kate Moss Lipstick 20

(DM, Rossmann)

Z téhle trojky je zaručeně nejtmavší a nejteplejší, ale i tak je to krásný letní šťavnatý výrazný odstín. Má tak trošku tu RMKovskou vůni, ale ne natolik silnou, aby byla normálně cítit. Jen při přičuchnutí k tubičce. Je krásně pigmentovaná a prostě je to taková ta drogérkovská klasika. S RMK rtěnkama se člověk nikdy moc nesekne, všechny jsou plně funkční a se skvělou výdrží v poměru s relativně krémovou texturou. Sice se úplně nezdá, ale umí to na rtech roztočit skoro jako Amped, jen je oproti ní trošku víc společensky přijatelnější, řekla bych. Zkrátka nemá takový ten efekt: „Prokrista, vidíš, co má puse! Hustý!“.

top3_fialovofushsiovertenky_03

Vážně, do téhle skupiny bych mohla narvat půlku své sbírky, ale tohle jsou rtěnky, které jsou tak trošku výjimečné. Znovu se snažím obsáhnout celý možný rozsah tohohle fialovo-fuchsiového šuplíku, abych uspokojila všechny. Neříkejte, že doma nemáte aspoň jednoho zástupce, povídejte, jakého?