Moje péče o vlasy 2014

myhaircareroutine_2014

Na moje vlasy mi chodí nepřeberné množství dotazů – většinou jsou to otázky typu: „Jak to děláš, že máš tak hezké vlasy po tom všem?“, „Co používáš za ten modrý šampón a jak ho používáš?“ a tak dále a tak dále. Tak snad tohle video dá odpověď většině těchto dotazů. Ovšem něco ještě vypíšu pod video, protože mi přišlo „zbytečné“ to říkat do videa.

• Tenhle účes mám už skoro 4 roky, což je na mě velmi nezvyklá doba, dřív jsem u jednoho účesu nevydržela déle jak půl rok. Ale i po těch čtyřech letech tvrdím, že to je jeden z nejverzatilnějších účesů světa. Můžu s ním dělat opravdu vše. Ostatně to je docela vidět napříč mými tutorialy. I když dnes už ho má skoro každá druhá a necítím se v něm tolik jako jednorožec, je to vážně účes, který je jak odlišný, tak i elegantní, alespoň pro mě.

Modré šampóny vás opravdu neodbarví nebo nepřebarví. Pokud máte vlasy á la počůranou slámu, nemyslím si, že jsou modré šampóny schopné z vás udělat studenou popelavou blondýnu. Já mám z vlasů odbarven opravdu všechen pigment a pak na to fungují. Ale ze žluté blond bílou neudělají. Radím jít k dobré kadeřnici a nechat proces na ní.

Pokud máte jakkoli zničené nebo nepovedené vlasy z domácího barvení, jděte ke kadeřnici. Pokud si zlomíte ruku, také jdete k doktorovi. Zkuste podobnou filozofii uplatnit i na vlasy, zaslouží si to.

• Opravdu nevidím nic těžkého na žehlení či kulmování vlasů a neplánuji dělat na to žádné tutorialy. Není v tom žádná věda, jak ty vlasy nahřejete, tak pak budou, nic jiného na tom k uvědomění si není. A že se vám to na poprvé nepovede? Nezoufejte, co se také povede? Zkoušejte to dál a ono to půjde ;)

• Na Youtube je milion slečen, které dělají úžasné vlasové tutorialy, které nejsou ani těžké. Například Lilith nebo CuteGirlsHairstyles. Stačí se jen inspirovat ;)

• Ne na všechny problémy existuje produkt, který je vyřeší. Zkuste se nad problémem zamyslet i z té druhé a první příčky pyramidy – genetika a životní styl ;)

Tím snad zodpovím úplně vše. Vy se podělte o vaše zázraky, třeba své vlasy ještě vylepším :)

 

Read More →