Jak správně investovat do tvářenky?

jaknarvarenkynakup_01

Pro některé z vás bude tenhle článek naprosto zbytečný a bude to spíše důvod proč si patnáct minut klepat na čelo za stálých výkřiků: „Pro boha, kterej vůl by to asi dělal, ty vole!?“, ale věřte mi, že takových volů se najde! Volů, kteří investují do tvářenky 800 – 1000 korun. Ano, i takoví jsou. Mně jich rukama prošlo několik, ale i tak to beru jako velkou investici a chci zde shrnout, co taková drahá tvářenka má dělat, aby se vyplatila, vy ji opravdu milovali a říkali si každý den, že za to stála.

Pokud chcete drahé tvářenky zkusit nebo si na tu jednu prostě chcete našetřit, musí podle mě umět tři funkce. Pokud prostě chcete nějaký odstín, ať už proto, že je populární nebo proto, že se vám prostě sakra líbí, tak tenhle článek asi není váš případ.

O těch třech funkcích jsem už několikrát mluvila – je to pasivní vykonturování obličeje, dodání barvy a projasnění. Neměla by to být jen čistě růžová, která navodí roztomilý efekt červenání se, měla by být lehce tmavší, trošku do vínova, do fialova, do hněda, karamelova, to je úplně jedno. Když bude lehce našedlá skoro až zastřená, tak v momentě, kdy ji nanesete konec na lícních kostí a ztratíte do vlasů, krásně vám pomůže vytvarovat a lehce zúžit vás obličej, aniž byste se o to snažili. Což většinou vypadá nejpřirozeněji, co si budeme povídat.

jaknarvarenkynakup_03

Odstín ale nesmí být zcela šedý bez barvy, protože pak neprobudí váš obličej. Případný hodně krycí makeup stále bude vypadat jako maska. Tvářenka musí mít dost barevného základu, aby dodala šťávu vašemu obličeji. Znovu je jedno, zda to bude tvářenka teplá nebo studená, ale musí být nějaká. Proto tvářenku nanášíme. Dejte si proto pozor, aby efekt jedna a tři nezastínil původní účel – tedy dvojku – dodání barvy.

A teď možná snad to nejhezčí – projasnění. Ať se tvářenka lehce leskne, nechtějte po ní třpytky, ty vám neudělají tu nejlepší službu. Chcete jemný lesk, který se ukáže pouze na vršku vašich tváří a tak probudí a rozzáří váš obličej. Silné shimmery budou dělat paseku i na místě pod lícními kostmi, kde má tvářenka dělat především efekt jedna. Chce to tedy najít krásný balanc. Z vlastní zkušenosti říkám, že většina drahých značek to s tímhle nepřehání, takže není lehké šlápnout vedle. Tón lesku je znovu na vás a vašich osobních preferencích.

jaknarvarenkynakup_02

Pokud stále nevíte, tak sáhněte po duu, jako je třeba to na fotkách. Má jak tmavší část na konturování, tak i tu barvičkovou, plus je půlka s jemným leskem. Buď můžete menším štětcem nanášet barvy zvlášť, nebo je smíchat dohromady a máte vystaráno jedním tahem.

Když to shrnete, tak vám jde o to, aby tahle drahá záležitost nahradila vše, co musíte dát po makeupu na tvář, když někam jedete. Má to být ten jediný produkt, který sbalíte v létě k moři, v zimě na hory a mezi tím ho každý den budete s radostí hoblovat, než vyrazíte do školy či do práce. V momentě, kdy uvidíte mezi práškem lesknoucí se pánvičku, ani se nebudete divit, protože víte, že produkt používáte často. A s láskou. Proto, když bude na dně více kovu než produktu, začnete smutnit a popadne vás deprese, zda koupit tu samou nebo zkusit jinou podobnou.

V tomhle mi věřte, mám doma několik takových miláčků, u kterých vím, že je nikdy neprodám, protože je můžu vytáhnout kamkoli a za dvě vteřiny mi tak zakouzlí s obličejem, že to až možné není. A pokud můžete, vyplatí se do nich investovat. Jen je třeba vědět jak!

Read More →