Düsseldorf 2014

duss_05

Landscrone.

Tohle město je jako dělané pro nákupy. Taky proto jsme tam s mamkou vyrazily. Navíc máma tohle město zná, tudíž jsme nemusely tolik tápat kudy kam. Pokud byste chtěli k nákupům přidat i nějaké to památkování a tak podobně, jeďte možná radši na 4 dny.

duss_02

Königsallee.

My přiletěly ve středu ráno a v pátek večer odlétaly. A na lehké poflakování, ťapkání, kochání a nákupy to bylo akorát. Doporučuju bydlet v centru, ale to v každém městě, kam člověk jede na takhle krátkou dobu. Ušetří tím spoustu času a sil – jet do centra, zpět, není pohodlné stejně jako tahat s sebou celý den nákup a bundu na večer, až se ochladí. My bydlely přímo na Königsallee, což bylo naprosto ideální. Königsallee je něco jako Příkopy, Pařížská a Palladium dohromady a do Altstadtu je to kousek.

duss_04

Königsalle.

Taxík vás po centru stojí vždycky €5,50, ale dá se chodit pěšky. Navíc centrum Düsseldorfu je protkané parky, takže jsou procházky vážně příjemné. Mrkněte na Rýn, je to velká řeka a procházky kolem ní také nebudou rozhodně špatné.

duss_07

Landscrone a kachny, co vše mají těžce na háku.

Stoprocentně se ale jděte podívat na Landscrone, jezírko uprostřed Düssu. Je to ideální místo na „kartáčování vrabců“, jak se u nás doma říká. Prostě sedět, kochat se. Akorát že tam nejsou vrabci, ale husy, kachny a spousta dalšího vodního ptactva. Pod tou moderní budovou, která je v noci hezky osvícená, je kavárna, kde se dá relaxovat i s kávou. O blok vedle už jste zase mezi obchody, takže opravdu překrásné místo na nakupovací pauzu.

duss_01

Bolkerstraße a Alerol Spritz.

Na večerní drink doporučuju Bolkerstraße, což se tvářilo jako ulice plná barů a hospod, které za tepla mají stoly venku, takže posezení je tam příjemné.

duss_08

American Apparel na Königsallee a Primark a ginatricot na Schadowstraße.

Na Schadowstraße najdete zase většinu „levnějších“ obchodů. Třeba jako je New Yorker, ale hlavně vás asi bude zajímat Primark nebo třeba Ginatricot, kterou já znám přes internet a vlastně jsem ani netušila, že má kamenné prodejny.

duss_03

Káva a mandlové bochánky v Barolo.

Na Königsalle najdete mimo jiné Amaerican Apparel, Chanel, Zaru Home, Sarar, který je v Německu určitě levnější, Miu Miu a mnoho dalších, ale tohle je teď z hlavy to, co mě napadá, že u nás není. Rozhodně zajděte i do Kö a Saturnu – což jsou dvě nakupovací pasáže / obchoďáky. Najdete tam krom Inglotu totiž i naprosto úžasnou restauraci, kde my s mámou jedly každý den, a naši tam jedí vždy, když v Düssu jsou – Barolo. Zní to jako obyč restaurace v obchoďáku, ale věřte mi, že jsem nikde neměla lepší Ossobuco. Takže tam prostě musíte povinně jít! Navíc tam mají takové mandlové bochánky, které mi naši dřív vozili domů, teď jsem je tam konečně mohla ochutnat sama. ;)

duss_06

Landscrone.

Zbytek města neznám, jako běžný turista jsem viděla prakticky jen centrum, ale musím říct, že mě atmosféra Düsseldorfu nadchla. Snad ještě více než Mnichov, jinak mě nikdy moc Německo nevzalo. Chápu, že se jezdí na nákupy do Mnichova a Drážďan proto, že to je kousek, ale Düsseldorf je daleko, daleko lepší, takže pokud budete mít cestu nebo chcete dovču á la nákupy, tak určitě jeďte tam! ;) Teda pokud jste tam už nebyli?

PS: Omlouvám se za kvalitu fotek, měla jsem sice s sebou svou velkou zrcadlovku, ale nakonec se mi nehctělo se s ní tahat. Takže se holt budete muset spokojit s fotkami z mobilu.

Read More →