Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Můj rozpočet? Aneb počty s kosmetikou a blogem

Nákup jídla na týden: 835,- Kč

Nákup kosmetiky za týden: 1085,- Kč

Útrata za kavárny za týden: 274,- Kč

Nájem: 13400,- Kč

Spotřeba papír. kapesníků tento týden v hodnotě: 89,- Kč

Takhle by to bylo ideální, ne? Přehled přesně za co utrácím, abyste měli úplně jasno, jak velké moje nákupy s kosmetikou jsou, kde na to beru, za co utrácím a hlavně proč proboha za tohle?

To se ale nikdy nestane. Ani tu nebudu rozebírat jak moc soukromá věc tohle je, protože pokud má nutnou potřebu tyhle věci řešit, tak mu soukromí druhých asi moc neříká a je naprosto marné to tu nějak hlouběji řešit. Komu není rady, …

To, kde beru peníze na svoje živobytí, může být všem vlastně jedno. Za dejme tomu řasenku, která stojí 100,-, musím zaplatit stovku jako každý jiný. Nehledě na to, kde a jak pracuju.

Peníze jsou, byly a budou vždy kontroverzní téma. Na tom se nic nikdy nezmění. Proto se o ní blogeři a lidé obecně neradi baví. Nikomu neříkám, kolik má za co utratit, já jen říkám, jestli má útrata byla ok nebo v poměru kvality z mého pohledu byla zbytečná. Z mého pohledu. A mého hodnotového systému.

Hodnotový systém. Ano. To je právě ta mrcha, kvůli které to všechno je.

Každý máme nastavené hodnoty jinak. Je to dáno rodinou, výchovou, sociálním postavením rodiny, školou, kulturou země, ve které vyrůstáme, ale i žijeme, dokonce i špatnými a dobrými zkušenostmi při nakupování (viz článek Proč chci svých 100 procent?). Úplne vším. Každý máme hodnoty jiné. Někdo dá litr za rtěnku, jiný za stíny, někdo koupí sto gramů šunky za dvanáct korun, jiný za čtyřicet. Tak to je. Tečka. To zní logicky, říkáte si.

Proč by se tedy měla recenze rtěnky, která stála 120,- Kč, lišit v případě, že jsem ji koupila za peníze, které pochází od mých rodičů nebo z mého výdělku práce hlavou či z výdělku mé práce rukama? Že budu mít jinak nastavenou hodnotu peněz? Ano, to budu. Ale nejen kvůli tomu. To budu mít i tak. Každý ji máme jinak nastavenou. To je jisté. Tak není to jedno?

Proto nemám potřebu vykládat o tom, co dělám za práci, kde, jak, kdy, jak často, za kolik a v kolik pracuju. V momentě, kdy to řeknu, budu souzená za to, že za A) mám peníze od rodičů, rovná se nikdy jsem nepracovala, neznám hodnotu peněz, jsem rozmazlenej parchant. Za B) pracuju hlavou, vím prd, co je to skutečná práce, dostávám hodně prachů za sezení v kanclu a myslím si, že jsem nejchytřejší na světě nebo za C) pracuju manuálně a to byste teda všichni chtěli vidět, co jako dělám, kde na to beru čas a ke všemu jsem určitě hloupá, že dělám to, co dělám. Tohle bych řekla, že jsou velmi zjednodušeně obecné myšlenky lidí (neříkám tedy, že si to myslí všichni a přímo takto) při pohledu na téma práce – peníze – hodnotový systém. A takhle já souzená být nepotřebuju.

Já třeba nechápu, jak může mít fotbalista plat několik miliónů či desítek miliónů ročně zatímco doktoři se pohybují v řádech tisíců. A to fotbal k smrti miluju a k doktorům prakticky nechodím. Není to spravedlivé. Že umí někdo běhat a dělat kličky je obdivuhodné, ale pomoct člověku, uzdravit ho nebo i zachránit život je zázrak. To si zaslouží obdiv! Ale co, tak máme dnes nastavenou společnost a její hodnoty. Nic s tím neudělám. To jsou věci, nad kterými by se měli lidé pozastavovat, ne nad koupí kosmetiky.

Víš, kdy umřeš? Zítra? Za rok? Za deset? Za deset minut? Nevíš, co, tak si užívej, dokud můžeš. Tak jsem vychovaná já. Ne nemyslet na budoucnost, ale myslet na současnost! Jasně… až umřeš k čemu ti bude, že si byla tři týdny v úžasné Austrálii? K ničemu, ale užila jsem si to! Můj život měl tři týdny blaha. A já jsem za to ráda. A co, že mám doma šest tvářenek od NARSu? No, s trochou nadsázky můžu říct, že je třeba někdo zdědí, ale já jsem ráda, že je mám. Můžu díky nim, ač se to zdá hloupé a malicherné, vyrazit ven o něco sebevědomější. A mít v životě víc toho blaha.

V opačném případě dojdeme k myšlenkám, že můžu chodit nahá a žít na ulici, stejne umřu. Že si tohle všechno mám zažít, protože jinak nevím, co je život. Takhle já se na svět nedívám a nebudu. Nesnažte se mě tedy o tom přesvědčit. Neříkam ani, že si všichni musíte pořídit rtěnku za 800,-, jinak váš život stojí za prd. Ne. Jen vysvětluji, jak to mám já, abyste můj styl života a mé nakupovaní třeba lépe chápali nebo spíš dokázali respektovat.

Já nelezu do peněženky vám, tak není potřeba, aby tam někdo lezl mně. :-)

* Všechna čísla uvedená v tomto článku jsou náhodná a nemají jakoukoli spojitost s realitou.

Comments ( 119 )

 1. / ReplySabinee15
  Ahoj Lou, tak především Všechno nejlepší k narozeninám :))* Miluju Tvoje články a videa ♥ Moc Ti to sluší a máš něco co mě upoutalo, jsi strašně milá a šikovná :) Počty s kosmetikou a jim podobné články (oči otevírající :D) jsou prostě úžasný! Vždycky si to čtu třicetkrát :D a vždycky je to krásně napsaný :) Ani tenhle článek není výjimkou a jestli to ani teď někdo nepochopí tak už nevím.. :D Do dalších let hodně úspěchů, nápadů a zůstaň taková jaká jsi :)
 2. / ReplyP.
  úžastný článok:) dokážem si predstaviť všetky tie keci, ktoré musíš dostávať! a je pekné, že sa k tomu dokážeš postaviť takto..obdiv!
 3. / ReplySabinee15
  Ahoj Lou, tak především Všechno nejlepší k narozeninám :))* Miluju Tvoje články a videa ♥ Máš obrovské charisma, působíš hrozně mile a jsi strašně šikovná :) Počty s kosmetikou a jim podobné (oči otevírající :D) články jsou skvělý a krásně napsaný :) Ani tenhle není výjimnkou a jestli to ani teď někdo nepochopí, tak už nevím.. :D A do dalších let hodně úspěchů, nápadů a zůstaň taková jaká jsi :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju strašně strašně moc za příná i za podporu mých videí! :)
   • / Pro Lou
    Výstižné co k otmu dodat,co je komu kurnik potom za co utrácíš ? Vždyť jak říkáš každý má jiné potřeby a utrácet za něco jiného podle toho co a jak si muže drahého dovolit,Nic jiného než závist druhých lidí,Tvoje videa mě moc baví a taky docela učím v čem bych se mohla zlepšit v líčení a ráda tě posloucham na youtube .Buď jaká jsi :-) --Kiki--
 4. / Replypampa
  Lou, kdy nám představíš svou rtěnku ? A kde je možné ji sehnat?
  • / ReplyGetTheLouk
   Snad už velmi brzy, ale vššchno se tu včas dozvíte, nejboj ;)
 5. / ReplyTerez
  Musím říct, že obdivuju tvoje nervy i ostatních blogerek, že tyhle otázky o penězích ještě dokážete snášet a vůbec zveřejňovat, já bych je rovnou blokovala, protože peníze jsou něco, o čem mluvím jen s pár nejbližšími přáteli a možná ani to ne, natož s úplně cizími lidmi ještě přes internet. To je, jakoby mi rovnou někdo vlezl na účet nebo do peněženky. Taky si ráda čas od času dopřeju něco drahého, protože, přesně jak říkáš, život se má užít, dokud to jde. A pokud mi to udělá radost a můžu si to dovolit, proč ne. Problém je v naší závistivé společnosti, lidi jsou nastavení tak, že když má někdo něco víc "extra" než ostatní, hned nezná hodnotu peněz/dotují ho rodiče, atd. Nejlepší, co můžeš udělat, je vůbec takové otázky nezveřejňovat. Je to tvoje soukromí, do kterého je každému prd. :) A dobře jsi to napsala. :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) Lidi nechápou, že ano, veřená osoba, dobrovolně jsem na internetu, ale já stavím hranici, co už je moc. A moje finance veřejné zkrátka nejsou. S tím se musí smířit. Většina to umí, ale někteří bohužel ne.. :/
 6. / ReplyKejt
  "Nikdy nikomu neodpovídej na otázky, kolik vyděláváš, s kým spíš a koho volíš, neexistuje na to správná odpověď." Tím se řídím já. Aby se mi někdo smál, že vydělávám málo? No a co, co když mě moje práce baví, i když nevydělávám statisíce? Kdyby každej měl jít jen za prachama, nemáme žádný doktory a žádný učitelé. Stále a pořád dokola mě překvapuje, že je někdo schopnej zeptat se tě, jakožto defakto cizí osoby, kolik vyděláváš. Teď neberu to, že se zeptaj co děláš za práci, věřím, že většina lidí to chce vědět, protože tě mají radi a zajímají se a fakt by to chtěli vedět, ale pak je tady ta část o který jsi psala v článku, která ti bude vyčítat, že děláš v kanclu apod. Lidi co tě rádi čtou a jsi pro ně inspirací, by měli pochopit, že už tak dost chodíš s kůží na trh, nemusíš ještě říkat, kolik vyděláváš a jak a hlavně se nemusíš zpovídat proč si koupíš rtěnku za 800, je to tvoje věc, na druhou stranu my můžeme být jedině rádi, protože pak nám řekneš, že jsi s ní spokojená, že je fajn a my si nebudeme kupovat zajíce v pytli... Jenže znáš to, podej prst a sežerou ti celou ruku.... uf to jsem se rozepsala... ale musím říct, že podobné téma mě vždycky tak nějak rozčílí:D
  • / ReplyGetTheLouk
   :-D Ted si mi pripomnela volby :-D Kolik ja dostala dotazu, koho jsem volila. A neni to jedno? Oni by bezeli zpet vytahnout svou obalku z urny, kdyz zjisti, ze volila nekoho jinyho? :-D Presne. Ja stavim hranici, co uz je moje soukromi. A ja ji holt stavim tady. S tim se musi nekteri smirit. Pokud se jim to nelibi - to uz neni muj problem. No tohle tema zkratka je takove rozcilovaci no :-( :-D
 7. / ReplyDominika
  Lou, nenech se rozhodit. ;) Internet i život je plný závistivých lidí, tak to prostě je. Nejsi v tom sama, koho takové věci štvou. Já bohužel občas zažívám podobné poznámky od spolužáku na VŠ jako: hm... kde na to berete, nebo vy ale vyděláváte, když můžete jít dva dny po sobě na večeři do lepší restaurace apod. Prostě co je komu do toho? I kdybych si nechala udělat zlaté brnění poseté diamanty a od rána do večera se cpala kaviárem a zapíjela to Domem Perignonem, tak může být každému jedno kolik to stálo, kde na to beru a kolik vydělávám ;) Lidé, kteří mají své sny a cíle a jdou si za nimi, tak se s něčím podobným budou bohužel muset potýkat celý svůj život. ;) Je čas na to, si zvyknout. :(
  • / ReplyGetTheLouk
   Nencham. To zas ne. Ja se tomu spis smeju :-) S tim brnenim a DPčkem si to napsala hezky! Presne tak! Jojo, jit si za svym je pomalu zlocin :-(
 8. / Replyverukitty
  Strašně jsem se těšila, na to slibovaný článek na téma peněz, co jsi zmiňovala u předchozího komentáře :) přesně jak jsem psala, každý utrácí rád za něco jiného a ať si utrácí, když mu to dělá radost :) já si ráda připlatím za jídlo a za kosmetiku, vydělám si na to a co je komu do toho. opravdu se až udivuji nad tím, jaký jsme národ, závidím ti vše co máš a pokud já to nemám a nemám na to tak je to vlastně zločin, za který tě musím pořádně potrápit. Asi je nejlepší nad tím akorát tak zasmát :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Tak tak. Hodit za hlavu a smat se :-)
 9. / ReplySandra
  Taky přeju všechno nejlepší k narozeninám! A doufám, že nějaké ty problémy s rtěnkou budou co nejdříve vyřešeny. :-) Máš pravdu, každý ať si utrácí za co chce. A lidem může být jedno jestli je to z peněz rodičů nebo vydělaných peněz. Ale vždycky tady budou lidi, kteří si budou chtít rejpnout, vždycky si něco najdou. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. :-/
  • / ReplyGetTheLouk
   Dekuju moc! Pracuju na tom, co mi sily staci. Presne. Mam pocit, ze heslo kdo chce psa bit pouzivam posledni dobou cim dal tim casteji :-(
 10. / ReplyIn your face!
  Tohle jsi napsala úplně super! Často se setkávám na blozích s názory na život, se kterými se nemůžu ztotožnit mám pocit, že je píšou lidi, kteří se se "skutečným" životem ještě nesetkali...ne tak u tebe, díky, máš fakt rozumný pohled na věc, máš to srovnané...to je mi strašně sympatické. Jen tak dál a hodně štěstí v životě!
  • / ReplyGetTheLouk
   Dekuju strasne moc! :-)
 11. / ReplyLara
  Moc fajn článek, ale pochybuju, že lidem, kterým by to mělo otevřít oči jim to skutečně otevře - ten, kdo umí o penězích racionálně přemýšlet tohle bere jako jasnou a logickou věc, ale jsou idioti, kterým se to nedá vysvětlit nikdy. Problém je v tom, že každej chce vydělávat minimálně 30 tisíc měsíčně, mít barák nebo velkej byt, auto, peníze na cestování/kosmetiku/jakýkoli koníčky - a to prostě není možný, fakt že ne. Každou chvíli se s někým dostanu do konfliktu kvůli mýmu názoru, že se prostě nikdy mít všichni dobře nebudou a ani by to nebylo správný - ten systém by se zhroutil (už to tu jednou bylo). Já říkám, že všechno začíná už na základce - komu se nechtělo učit, nemůže čekat, že jednou bude sedět na manažerský židli. Jasně, rodinný zázemí dělá hodně, ale člověk sám si musí ujasnit jak chce žít...spousta lidí na to dlouho kašle a pak se diví, že po střední nemůžou sehnat práci a otročí v supermarketu za pár šupů. Upřímně, neznám nikoho, kdo by třeba strašně chtěl jít na práva/medicínu/ekonomku a fakt pro to HODNĚ udělal a skončil ve skladě. Buď se hecnu a budu se pár let dřít a nebo ne, ale v tom případě se pak nemůžu vztekat. Česká povaha je další věc, tady prostě lidi už automaticky závidí a kdo má víc peněz než ostatní, ten si je zaručeně nakradl - fakt hnus a tenhle názor mi v poslední době bere chuť cokoli dělat dál, protože všichni vidí jen ty prachy, ale práci, která za tím stojí, už ne.
  • / ReplyGetTheLouk
   Asi ne, ale mám se pak na co odkazovat aspoň :D No je fakt, že to na co narážíš, je podle mě pravda. Smutné, kruté, ale nějak jsme si to nastavili a tak to je. Je to fakt, ne že bych se na základce nebo i na střední nějak extra učila, přecejenom jsem moc dobře věděla, že mi je nějaký věk, tkerý mi později nebude a mám tak trochu právo na to dělat šílené hlouposti :D Ale nebyla jsem ten šílený záškolák a rebel, to zas ne. Takže něco na tom bude. To rodinné zázemí dělá dost. Mám pár kamarádů, kteří mají všechny atributy slušného, hodného, chytrého a obětavého člověka, ale prostě u nich doma se na vejšku nikdy nechodilo a tak to nenapadne ani jeho. Přitom by na to člověk měl. Ale to už je jeho byznys. Spousta lidí zkrátka sedí doma a čeká až jim někdo nabídne pozici, kde dostanou sto táců měsíčně. Tak to bohužel nechodí no... :( Jojo, prostě jde jen o číslo a podle toho se soudí. Tečka. :(
  • / ReplyMoni G.
   Hmm s tou školou to si nemyslím že je až zas taková pravda.. Znám ten typ co popisuješ.. sotva prolezl zákledkou, z jedné střední ho vyhodili, druhou dodělal a výšku nemá.. a přesto sedí v "manažerským křesle (spíš autě..) " Taky nemám vysokou, ani jsem na ni nešla a makám rukama a paradoxně... se zrovna tam dají vydělat hezké peníze bez vzdělání (absolutně nezáleží na tom kdo co kde) ale zase musíme být rychlí a zruční .. a mít v tý hlavě něco :) Je to hodně o tom "chtít" to je velká pravda!
 12. / ReplyLucinka je Nej!
  Ahoj Lou,takže článek je bezvadný! No a jako už někdo zmínil: Vše nejlepší k Narozeninám hodně štěstí a zdravý a velkou pohodu. Moc ti fandím a mám tě moc moc ráda! Vše nejlepší ještě jednou!:-)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :)
 13. / ReplyEmgolightly
  Tak v tomhle te naprosto chapu :D Taky jsem vychovana v tom, ze je treba si zivot uzit. Znam lidi, co porad jen setri na "horsi casy" a tim nemyslim treba na duchod, ale vylozene na "nekdy"..
 14. / ReplyCzech Blondýn
  Já nelezu do peněženky vám, tak není potřeba, aby tam někdo lezl mně. Souhlasím. Tos napsala velmi výstižně! :)
 15. / ReplyMaki
  Ahoj Lou :-) Především vše nej k narozeninám :-* K článku bych chtěla říct,že je mi jasné jací lidi dokáží být... Podle mě jim může být putna za co kolik utrácíš. Ježiši jsou to tvoje prachy a ne jejich tak o co jde :-D A to že ukážeš kosmetiku, kterou máš a na kterou sis našetřila není zločin... Myslím, že je jen dobře, že je na netu vlogerka jako jsi ty. Podle mě jsi daleko víc objektivní než holky, které nikdy nezkusily nic "lepšího" než věci z drogerie... (což opravdu nemyslím nijak zle) A když už si budu chtít koupit něco dražšího tak juknu na tvoje video a budu hned vědět jestli ta věc za to stojí nebo ne. Nikoho nenutíš, aby si ty věci kupoval ani nikomu neříkáš co si má koupit! Lidi by se nad sebou měli vážně zamyslet a taky pouvažovat za jaké kraviny utrácí peníze oni.
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc! :) Jsem moc ráda, že moje videa jsou vážně brána jako nějaké užitečné vodítko pro lidi, kteří uvažují o koupi nějakého produktu :) Za to moc děkuju! Je to velký kompliment! :)
   • / Maki
    Myslím, že jsi pro hodně lidí velkou inspirací. Pro mě teda určitě :-) Máš opravdu úžasné videa a vždycky na ně ráda koukám třeba i několikrát a pak je ukazuju i příteli (ikdyž to nepřizná vím že ho to baví)
 16. / ReplyTerka
  Přeji vše nejlepší k narozeninám :D Tvé články jsou uplně skvělé. Vždy si je přečtu celé ( což je u mě úspěch já a čtení ... ) :)
  • / ReplyGetTheLouk
   :D Děkuju moc!
 17. / ReplyKristýna
  Moc tě nesleduji, protože já a kosmetika je nesmiřitelné spojení docela :) ale tohle je výborný článek a naprosto s tebou souhlasím. Nevím, proč se lidi hrabou do tohohle tématu, když od tebe sami dostávaj zadarmo nové informace a inspiraci. To si asi neuvědomují, ale už jen kvůli tomu by mohli dodržovat trochu slušnosti :) Jinak také přeji vše hezké k narozeninám a úspěchy a skvělé další čtenáře a diváky :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju strašně moc :) S tou kosmetikou - najdete si k sobě určitě časem cestu ;)
   • / Kristýna
    Až budu mít vrásek, že to jinak nepůjde a až bude kosmetika zcela přírodní a rostlinná dostupná tak jo :) jen aby se mi tou dobou již netřásly ruce :)
 18. / ReplyAvvnue
  Ahoj Lou :), přidávám se ke gratulantům. Článek opravdu super. Když si do školy přinesu nějaký "lepší" krém na ruce, rtěnku, lesk na rty nebo svačinu, tak od spolužaček přijdou 3 základní otázky: co to mám, odkud to mám a kolik to stálo, případně má oblíbená řečnická otázka "to muselo být ale drahé, ne?" - chápu, jak se cítíš. Vím, že to je už otravné, ale těším se na rtěnku :)!
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc! :) Ještě je výborná jedna otázka: "To je značkový, že jo" :D:D:D Značkový jsou i ponožky za 5 kč od číňanů - většinou na sobě nějaký ten nápis mají, sice nějakou asijskou řečí, ale mají, je to nějaká značka :D
 19. / ReplyBravoman
  Připadá mi to už trošku trapný, ale prostě supr supr supr článek. Přehledný, poučný, ale přesto zábavný a hlavně k věci. S tvými články se tolik lidí stotožnuje, jako by se to právě odehrávalo přímo u nás doma. A takový článek, do kterého se vžijete, není vůbec lehké napsat. No prostě supr čupr článek. Jak jinak. Mimochodem dneska spolužačky ve škole na mě ráno hned naběhly a ptají se: "Jindro, Jindro. Kdy bude ta rtěnka GetTheLouk konečně na trhu? Nemůžu se jí dočkat?" A já říkám: "Klid holky, psala na blogu, že jsou nějaké potíže se rtěnkou. Proč mě používáte jako chodící Google a prostě si to nezjistíte sami?" Jen zřídka mě nějaký článek dokáže upoutat jako ten tvůj :-) A poslední věc: Moc gratuluju k narozeninám. Přeju ti všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí, lásky a moc úspěchů v pracovním životě i v tvém rtěnkovém byznysu. Jsi opravdu skvělá, jedinečná a asertivní osobnost. :-)
  • / ReplyGetTheLouk
   Jé, někdo jiný než já říká "nejsem google, stačí umět číst a hledat" :D To jsem ráda :) Děkuju staršně moc! Za přání i za podporu mých článků a blogu :)
 20. / ReplyKarolína
  Úžasný článek, máš pravdu. Některým lidem to ale prostě nevysvětlíš a zase je to dáno třeba výchovou. Pokud doma rodiče stále pronášeli věty typu: " ¨Podívej se na ně, sedí celý den v kanclu, nic nedělají a mají auto, pračku, myčku a ještě jedou na dovolenou".. Tak pak není divu, že se jejich děti chovají stejně na internetu. :D Jinak stejně jako ty, o sportovcích a lékařích jsem přemýšlela taky, ale můj přítel mi pak řekl jeho názor, který můj pohled trochu změnil. Sportovci jsou lidé, kteří dokáži inspirovat mnoho lidí k vyšším a lepším výkonům a přece je důležité dobře zaplatit někoho, kdo dokáže namotivovat a zlepšit výkonnost milionů lidí. Je to sice dost nadsázka, ale dává to docela smysl. Měj se hezky a užívej si svojí super drahou kosmetiku :DD která stála prostě jen peníze, které vždycky byly, jsou a budou. No big deal :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Já neříkám, že sportovci si ty peníze nezaslouží. Ehm. Já zkusila jednou přeběhnout fotbalový hřiště a v půlce jsem hledala plíce :D To zas jako jo! Navíc je to silné médium a to mají reklamky rády. Takže jo, já to chápu. Ale fér to není. ON fotbalista by bez doktora těžko byl a přežil! Už by nikoho nenamotivoval. Trošku takový bylo dřív vejce nebo slepice. :D Ale fér není, že někdo zachrání život a má milionkrát míň než motivace spousty lidí. Ale měla to být hlavně demonstrace toho, že jsou i možná nepochopitelnější spojitosti s penězmi a hodnotami než je tvářenka za 800 :) A díky moc :) Užiju ;) :D
 21. / ReplyEll Jones
  Dokonalý článek. Zase jsi to suprově vystihla. I když se mě zeptá kamarádka, kolik mám peňež, kolik utratím atd. strašně mě to štve. Je to moje věc a nesnáším, když se mě na to někdo ptá. A všechno nejlepší k narozeninám.
 22. / ReplyKa Ča Ba
  Souhlasím s tebou ! Finance jsou každého věc ! Já jsem schopná utratit za jeden den pouze málo peněz jelikož si šetřím a mám se čím líčit ... Kámoška příjde do školy s novými věcmi a když se jí nějaký divizny ptají kolik za to dala a ona jim řekne že v Terranově nechala 3 000,- tak se jí ptaj kde ty peníze bere. Mě i kámošku to vžydycky totálně nas*re .. Prostě ty prachy jsou každýho věc ... Souhlasim s tebou ! Jinak přeji vše nejlepší k narozkám :D
 23. / ReplyTereza♥
  Lou, v první řadě ti musím popřát všechno nejlepší a hlavně ať jsi pořád tak skvělá, jako jsi do teď byla a ať to jedno číslo navíc nic nezmění. :-) No a tyhle články jsou fakt super, ve všem s tebou souhlasím. Jsou to tvoje peníze, za který si můžeš kupovat co chceš, pokud si můžeš dovolit kupovat si tvářenky Nars, tak prosím, kup si je, přeju ti to. Tohle je fakt příšerná česká vlastnost, všichni si navzájem záviďme, to je fakt super nápad, no... Měj se hezky a pořádně to oslav! :-)
 24. / ReplyMíša
  Češi jsou závistivci závistiví, tak to bylo, je a bude bohužel. Článek se mi moc líbí, lidi by si měli uvědomit, že do některých věcí jim je fakt houby. Ať vyděláváš kolik chceš nebo dostáváš od rodičů kolik chceš, tak nakonec je to přece tvá věc za co ty peníze utratíš. Btw. Vše nejlepší k narozkám, krásko! Zůstaň pořád tak skvělá a krásná a toč pořád tak skvělá videa :* a čekám na update o rtěnce, doufám ze nebude jen v Praze, protože ji chci!
 25. / Replytess
  Výborný článek, nemám k tomu co dodat...Vystihla jsi všechno naprosto přesně, každý ať v tomhle ohledu řeší sám sebe a ne druhé...:)
 26. / ReplyLifeStyleN
  Ahoj Lou, tvoje články čtu velmi ráda a vždy si řeknu, že přemýšlíme velmi podobně. Já mám např. staršího přítele (o 15 let) který si za svůj život vydřel tvrdou prací poměrně hodně peněz a teď si může dovolit víc než ostatní. A co říkají lidi kolem mě? On je starší takže je s ním kvůli penězům. Nikoho nezajímají okolnosti. Další věc co lidi řeknou je: "Hele to je divný že má tolik peněz, to určitě někde nakradl!" Tomu se směju! Chtěla bych aby si někdy tihle lidé vyzkoušeli žít s někým takovým, aby zjistili, že lidé, kteří si dokáží vydělat peníže je získávají tvrdou prací. Néé 8 hodin v práci a pak čistá hlava, ale denně třeba 14 hodin v pohotovosti a pak nevyspání atd.. Myslím si, že úspěšní lidé si peněz váží mnohem víc! Ale protože jich mají víc, tak si v tomto poměru kupují věci dražší, nebo častěji. Logické! Další problém lidí je, že si pletou úspěch s namyšleností. To mě vytáčí k smrti! Chci tím vším říct, že lidem do toho samozřejmě nic není, ale často nemají nic jiného na práci, než řešit ostatní a nejlépe ty úspěšnější než jsou oni. Musejí na nich přece najít něco co je horší než mají oni... Lidé co tohle pochopit nechtějí to nikdy nepochopí! Ty buď svá a těmihle hloupostmi se nezabývej, řeš důležitější věci, protože ty tě posouvají dál!
  • / ReplyGetTheLouk
   Jo, to není, že bych doma brečela v koutě. :D To zas bych nemohla mít blog :D Ale pod tvůj článek se podepíšu! To rozhodně! Ale aspoň vím, kam rýpaly pak nasměrovat, až se zase budou ptát :)
 27. / Reply....
  S článkem víceméně souhlasím, ale docela mě tu "popudil" jeden komentář...Já mám vystudovanou střední školu v oboru farmacie, což si myslím, není zrovna lehký obor, dřela jsem a pilně studovala, známky jsem měla dobré..na VŠ mě také přijali, ale kvůli velmi špatné finanční situaci rodičů a problému najít brigádu ( zrovna začala krize a hromadné propouštění ) jsem si nemohla dovolit další studium a skončila jsem ve skladě! Zkoušela jsem vyhledat školy s dálkovým studiem, ale všechny obory, které mě zajímají mají výuku o víkendech, tudíž pro člověka pracujícího na krátký/dlouhý týden je i tato možnost pasé. Dát výpověď a jít studovat nemohu, živím se sama. Tak teď babo raď! Ne vždy je to opravdu tak, že za své pracovní postavení si může člověk sám. Snažím se na sobě pracovat v rámci samostudia angličtiny, tak snad i mě se jednou poštěstí a nebudu házena do jednoho pytle závistivých, hloupých dělníků ( a ne každý dělník je opravdu hlupák ). Jinak Lou přeji vše nej k narozeninám a ať se ti i nadále daří :-))
  • / ReplyGetTheLouk
   Nikdy nejde lidi házet do jednoho pytle. Ale spousta lidí má dneska pocit, že bude sedět doma a ona jim příjde do klína manažerská pozice v nadnárodní společnosti. Lidi sedí, čumí a pláčou. Neříkám, že všichni. Ale dost jich to tak má. Tohle je samozřejmě složitá a těžká situace. Kamarádka studuje farmačkua upřímně si ani neumim předtsavit, že by to měla dálkově, protože toho je fakt hafec! S tvojí snahou a ambiciózností podle toho, co tu píšeš, nikdy v jednom pytli nebudeš. Pokud někdo navrch sám doma studuje - to je znak něčeho, co lidé, kteří sedí doma a čekají, nemají. A to se vždycky podle mě zůročí! Prostě zaměstnanec, který se sám vzdělává, je jeden ze snů zaměstnavatele, řekla bych. :) Nebo já bych takovýho určitě brala! :D Přeju hodně štěstí v životě! A díky moc :)
 28. / ReplyTina
  Krásný článek :) plně souhlasím a věchno nejlepší k narozeninám :) ja je měla včera :D
 29. / ReplyMaťka
  Predovšetkým všetko najlepšie k narodeninám :) .Tvoje články a videa sú naozaj úžasné . A stým to máš absolútnu pravdu nám môže byť ukradnuté odkiaľ berieš peniaze na kozmetiku . Či si na ňu zarobíš ,či ti na ňu dajú rodičia alebo či ich nájdeš na zemi . A každý má hodnoty nastavené ináč ja nie som ochotná dať viac ako 10€ za špirálu , ale som ochotná dať toľko za šampón ,ktorý ma 200 ml .Tým som úplne pohltená . Takže toto si vystihla Já nelezu do peněženky vám, tak není potřeba, aby tam někdo lezl mně.
 30. / Replydelfa
  Kouzelnice Lou:) vsechno nejlepsi krasko a at se jen dari...nikdy si nenech nikym a nicim kazit naladu a sve nazory:) pusu Delficka
 31. / ReplyNejlepší článek
  Ahoj. Jeste jsem to neprecetla,ale co je kurva komu do toho, kolik mas peněz. Kde je beres. Co si kupujes a proc?? Nejen ty,ale kdokoliv. Jsem uz asi stará, nebo nevim. Ale tohle mi hlava vázne nebere. A pokud někomu na tom neco vadi,tak at te sakra nesleduje! Tolik sraček všude a lidi řeší i tohle. Nakopat je do zadku vsechny. Promin :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Ne - tohle je jen kratší verze toho, co píšu :D Rozumím :D
 32. / ReplyNejlepší článek
  A vsechno nejlepší!! Zdravi a trpělivost!
 33. / ReplyKatie
  Přidávám se k přání.... všechno nejlepší k narozeninám a mnoho úspěchů s blogem :) Jinak naprosto souhlasím s tvým názorem, sama si nemůžu dovolit nejdražší věci, ale vím že na tom absolutně nezáleží protože i s levnou kosmetikou se dá vytvořit krásné líčení, jen je potřeba vědět jak na to a to s tebou není mnohdy problém :)
 34. / ReplyPetra
  Vše nejlepší k narozeninám!!! Já třeba nechápu, jak si někdo může koupit rtěnku za 800kč, ale strašně ráda se na Tvá videa dívám a je to opravdu věc priorit. Musím říct, že některé věci ale v přepočtu opravdu nejsou drahé, viz. Tvé video Naked/Mua, takže těším se na další videa! pěkný večer Petra
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju :) No u Naked je to hodně právě přeceňované. U rtěnky tam moc není většinou co počítat no - to je opravdu otázka priorit ;)
 35. / ReplyKiki
  Ja napriklad plne chapem ze nikoho nic nie je do naplne prace, pracovnej doby, vysky platu, rozpoctu na minanie, kolko z vyplaty si odlozim na sporenie a podobne... ale nechapem co je na tom povedat napriklad: "pracujem v administrative, alebo pracujem v gastronomii a co ja viem co. Vsak je to len praca, kurtizanu snad nerobis tak co :D pride mi to cele uplne zbytocne nafuknute a prehnane zatajovane jak keby to boli dokumenty o ufo...
  • / ReplyGetTheLouk
   I kdybych dělala, tak je to jedno ne? :D To je přesně ono. Říkám, že dělám u počítače a mimo kosmetický průmysl. Víc prostě nemůžu říct. Pak už je to přesně ta škatulka - sedí v kanclu - dělá hlavou - takže dělá prd a jen bere peníze nebo ten druhý případ. Už jen to, že bych měla dělat "krutizánu" - už to je soud. Zbytečná škatulka. A i kdyby. Co je na tom? :D
   • / Kiki
    Kurtizanu som uviedla na odhlahcenie temy ako typ povolania za ktore sa ludia zvyknu hanbit preto ho zatajuju, inak mi to je jedno aj keby si to robila :D len si uvedomujem ze su ludia, ktori by ta radi spoznali "blizsie" osobnejsie. Co samozrejme moze byt problem na kolko hranicu vlastneho sukromia ma kazdy nastavenu inde. Osobne si ale myslim ze akekolvek skatulkovanie je jasna blbost sama o sebe... Tak ako existuju ludia za pocitacom, ktori sa na nom cely den flakaju na facebooku, tak su aj ludia za pocitacom ktori za nim musia fakt tvrdo makat. Ale to je tak asi vo vsetkych profesiach ne len v tych za pocitacom... Takze tazko sudit cloveka ked nezijem jeho zivot. Pekny den vsetkym :)
   • / GetTheLouk
    Ta poslední věta je taky za rámeček - těžko soudit člověka, když nežiju jeho život! To je přesně ono! ;) Všechno se může nějak zdát, ale těžko soudit, jaké to doopravdy je. Zvlášť s prací a životem.
 36. / ReplyAnna
  tvuj blog je strasne moc zabavny, inovativni, inspirujici a predevsim moc mily. nemam extra vztah ke kosmetice, mam svych par kvalitnich produktu, se kterymi si vystacim, ale diky tobe obevuju spoustu novinek a vazne premyslim o koupi nekterych z nich. moc se mi libi, ze dokazes kriticky zhodnotit produkt a podivat se na to i z jineho pohledu nez jen z toho vlastniho, takze tvoje recenze jsou vazne prinosne. navic tvuj styl a tvoje povaha je vylozene shiny happy a casto se u tvych videi a clanku nahlas smeju - proste me moc bavis a doufam, ze budes s blogem pokracovat, je nejlepsi! btw me bavi i ty nekosmeticke clanky, sloupky atd:). mas trefne nazory a navic pises zabavnym stylem, takze klidne bys mohla rozsirovat clanky i v tomto duchu (nebo napsat knizku fejetonu!!!!:). ja se tesim na kazdy tvuj post! hodne stesti a bud porad takove slunicko
  • / ReplyGetTheLouk
   Jé, děkuju moc. Dřív jsem chtěla psát, ale nakonec mě pohltila grafika, takže psaní pak byl vyslvoeně jen minikoníček. Tak mě to tak nostalgicky nadchlo, to co píšeš. Moc a moc děkuju! Je to vážně milé! :)
 37. / ReplySherylis
  je smutný, že něco takovýho musíš vůbec zveřejňovat..tak snad už to dotyční pochopí:)
 38. / ReplyAdush-ka
  Nevim jestli je originalni porad psat - opet souhlasim - ale je to tak... Tak jiste ze jsem treba zvedava co delas za praci, ale ne z hlediska rypani kde na to beres, to je spis moje zvedavost ze si tak dobra ze na to vsechno mas, spis jako inspirace pro ostatni :) Abych to nejak zakoncila, pokud to rict nechces, je to tvoje rozhodnuti a ostatnim je do toho tedy velky kulovy a nemusis se tu obhajovat nejakym clankem :) Kdo chce tak to pochopi a kdo ne, tak at se de vycpat :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) No aspoň mam pak pro ty extra rýpavé článek, na který je odkážu.
 39. / ReplyAnnie
  Ahoj Lou, přidám se ke chvále ostatních, je to opravdu dobře a naprosto výstižně napsaný článek :) Jen budu hnidopich a musím se pozastavit u těch doktorů a fotbalistů, tam je to prostě jasný, protože fotbalisti mají ty peníze z reklamy, to je něco úplně jinýho, a protože se na ten fotbal všichni koukáme, tak prostě berou tolik, kolik berou :D ale doufám, že s tím obecným obdivem je to obráceně, že tam ti lékaři vedou, i když finančně to vidět není :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) á chápu, proč to tak je. Ale není to fér. Nemělo by to tak být. Někdo by za běhání neměl dostat víc než druhý za záchranu života. Že to tak není, je jiná věc. Ale chtěla jsem demonstrovat, že jsou i morálně absurdnější situace než to, že někdo dá 800 za tvářenku :)
   • / Annie
    To naprosto chápu, navíc dát 800 za tvářenku mi nepřijde ani trochu morálně absurdní, pokud z ní mám radost, ale o tom ten článek právě je :) Jinak když se třeba podívám, kolik mi banka strhává z účtu za naprosto absurdní poplatky (třeba mě stálo 300 jenom to, že jsem chtěla někam poslat přesnou částku v eurech), tak mi pak přijde naprosto nesmyslný řešit, jestli na něčem ušetřím třicet korun nebo ne :D
   • / GetTheLouk
    NO banka a poplatky v ČR - to je perlička! To je vážně už jenom třešnička na drotu! :D:D:D Tam se slovo morální nedá použít a slovo absurdní je málo! :D A třeba tohle lidé taky neřeší :D
 40. / ReplyTrefa
  Tak tenhle článek jako by zadrnkal na notu všem závistivcům a blbounům, přesná trefa =D =) Vše NEJ ! =)
 41. / ReplyTereza
  Mně je tedy opravdu jedno, za co kdo utrácí a ráda sleduji dobře oblečené holky, kterým to sluší a jsou pěkně namalované. Když já na něco nemám, tak si to prostě nekoupím a tím to hasne. Celkově mě vždy potěší, když vidím nějakého úspěšného spolužáka, který má dobrou práci a může si ve svých studentských letech gratulovat, že už něčeho dosáhl. Já pracuji od 15, studuji VŠ a mám poměrně dobře placenou brigádu v oboru, o kterém jsem vždy snila. Dosáhla jsem toho svými silami, protože tak jsem byla rodiči vychovaná: čím jsi víc se snažíš, tím víc jsme ochotni tě finančně podpořit a to mě motivovalo. A nemám problém hovořit se svými kamarády o mé finanční situaci, nemám se za co stydět. Naopak vždy doufám, že i je bude informace o mých pracovních úspěších motivovat k jejich vlastním úspěchům. Ale vždycky mi přijde úsměvné, když vidím své kamarády, kteří na práci nikdy nešáhli a žijí jen z peněz svých rodičů. Mě by hanba fackovala, jít ve svých 22 letech za rodiči, ať mi například zaplatí letní dovolenou (znám takové případy). Takového přístupu si já nemůžu vážit. Toť můj názor :-)
 42. / ReplyAndy
  Závisť funguje všade,nielen v Čechách :) Ja si osobne myslím,že každý by mal žiť tak, aby bol spokojný a vyrovnaný sám so sebou. Pozerať na svoje potreby a túžby a zaoberať sa tým, ako si ich splniť, vybrať si podľa toho školu, nájsť si prácu, jednoducho pracovať na svojom živote tak, aby ho naplňal. Veľa ľudí sa ale vdaka svojej neschopnosti radšej vrta v živote iných a než by mali robiť niečo pre seba, míňajú energiu na to, aby znepríjemňovali život iným. Možno som márnotratná :D ale aby som si mohla kupovať a platiť všetko čo mi robí radosť, našla som si pri škole prácu. Nie je to jednoduché, ale stojí to za ten pocit, že si môžem zaplatiť účet za telefon, benzín, oblečenie a hlavne moju lásku- kozmetiku. Robím to preto, aby som robila radosť sebe a mala život krajší, nie preto aby som sa niekomu vyrovnala. S priatelom obaja pracujeme, možno nám je týždeň do výplaty nekonečne dlhý, ale vieme si život užiť a robiť si radosť. Nie sme ale sebci, peniaze, ktoré nám ostanú, alebo ich nutne nepotrebujeme napríklad minieme na granule pre psíkov, ktoré im nosíme do útulku. Proste, život by mal fungovať na princípe, ži a nechaj žiť :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Krásně napsané! Děkuju moc za komentář! Jste zlatý pár :)
 43. / ReplySvatá pravda
  Ahojky Lou,úplně s Tebou souhlasím...Jak říká manžel : Peníze budou,my nebudem..A hlavně si říkám,že pokud jsme s manželem zatím jen my dva,tak proč si ten život neužít ??Tím nechci říct,že s dítětem život končí,ale pak se ti ty priority rozhážou úplně :-) A to,kde pracuješ,bereš peníze může být každému,víš kde :-) To je problém naší společnosti..Řeší věci druhých,závidí,odsuzují atd..Každopádně já mám Tvá videa hodně ráda :-) A opožděně přeji všechno nejlepší :-)
 44. / ReplyGetTheLouk
  Všem moc děkuji za krásné komentáře a názory a také za narozeninová přání! Udělali jste mi velkou radost. Mám váš všechny moc ráda! :)
 45. / ReplyLúca
  A mě zrovna vždycky zajímalo, kde pracuješ. :D Ale ne kvůli tomu, kolik vyděláváš, ale prostě čím se živíš. Jsem ženská zvědavá!! A když někoho dlouho čtu, tak mě začne zajímat i ten člověk. Ale takhle si teda budu představovat ty nejvíc cool zaměstnání :) (i když vlastně ten plat se dá odhadnout i podle pracovní pozice.. no to je jedno :D) Já nechápu, jak se lidi můžou natvrdo na ten plat zeptat. Oni to určitě taky neříkají jako první věc, když potkají někoho neznámého. Nikdy na to neexistuje správná odpověď. A opravdu je to otázka priorit. Já bych si tak drahou rtěnku nekoupila, ale ve sportovních věcech nemám strop! Přeju všechno nejlepší k narozeninám a pevné nervy!! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   :D moc cool to není :D To je tím internetem, jinak by si to vůbec nedovolili. V reálném životě. Přesně - ne šminky, ale něco jiného. Každý holt máme to odvětví, kde se neznáme :D:D:D Bohužel :D A díky moc! :)
 46. / ReplyGábi z Rábí
  Kdo chce opravdu vědět něco o tobě a tvé rodině, neptá se. Jde na Google a proklepne si podle jména tvého a tvé mamky jednoduše a snadno v čem jedete... :-D
 47. / ReplyELINA
  http://www.youtube.com/watch?v=K0jmLnf1Rhw&list=UUHREC4tSuCcapNv3gELUAHQ&index=17
  • / ReplyGetTheLouk
   A? :D
 48. / ReplyAmy
  Taky Vše nej k narozkám :D S článkem souhlasím, spoustu lidí zajímá jako první věc, kde pracuju a kolik za to dostanu... Celkem mě to štve :( Vadí mi i reakce některých lidí, kterým na jejich otázku: Kolik stála ta peletka? Odpovím třeba: 900,-. Okamžitě vyděšený obličej, jak jsem za to proboha mohla ty peníze dát? To, že si daná osoba koupí třeba džíny za 5000 je ale úplně normální a běžná záležitost. A to je ten rozdíl, že já nikdy nedám za džíny 5000,- a někdo jiný si myslí, že paletka se sedmi stíny za 900 je předražená. Já se ale neptám, kolik za co ta osoba utrácí, protože asi nikdy nepochopím, co mi do toho je. A přijde mi hloupé zeptat se: "kolik vyděláváš?'' Ne, nejsem milionář i když si čas od času zajdu do dražší restaurace. A ne, nejsem bezdomovec i když mám někdy na oběd jen kousek chleba. Tím chci říct, že je snad jedno, kolik vydělávám, za co utrácím a kolik mám našetřeno... :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Právě že je! Kdyby nebylo, lidé by to měli vytetoavné na čele ;)
 49. / ReplyMaláMacanda
  Ahoj Lou :). S tvým článkem celkově souhlasím a líbila se mi myšlenka, že s tou tvářenkou..např. Nars vyrazíš ven o něco sebevědomější a pak si večer víc užiješ :)..přesně můj názor, protože mám jistotu, že líčidla dobře vypadají, dlouho vydrží a nezradí mě :).
 50. / Replynájem
  Už jsem se lekla, že s tím nájmem to je realita. Vypadalo to opravdu hrůzostrašně. :-)
  • / ReplyKarol
   Na Prahu to je ještě dobrá částka..já bych realitu ani znát nechtěla =D
 51. / ReplyAvonka
  Ahoj, mám zajímavý tip. Mně s organizací rozpočtu i běžných pracovních úkolů pomáhá kromě Moleskinu také aplikace https://workflowy.com/. Nejde jen o zápisník, ale i způsob, jak si vše zorganizovat. Navíc je to zdarma.
 52. / ReplyPetrainstead
  Lou ....musím s tebou souhlasit s rozpoctem, myslím si, že je kazdeho vec za co sve penize utrácí....Narážím u svých videi a clánku na neprijmne komentáře tipu: Jsi malicherna, nevazis si penez, utracis za kraviny, penize se daji investovat jinak...bla bla bla....Já jsem dospela, vím jak se penize daji investovat...vedu a platím dve domacnosti a presto si chci a kupuji veci, ktere mi delaji radost..... nevim cim to, ale lide jsou neprejici a zavisitví....nekdo holt nemuze prekousnout to, ze ja treba vydelavam kolem 30tis..a jiná v mem veku bydlí u rodicu a chodi na brigády...tak to proste je...ale co jsem tim vsim chtela rici...Vím, že jsi nad vecí a chci te podporit v tom, aby jsi takovéhle neprijemne komentáře prehlízela a neresila, nejlepe neodpovídat a nereagovat .-))) lide chteji reakci a odpoved...baží po tom, aby mohli dále rozvíjet svou štiplavou konverzaci...drz se jsi siper...jsi sva, prirozena, nekonvencni a takovou te mam ráda.
  • / ReplyGetTheLouk
   Já vím, že hctějí. Teď jim dám odkaz :D Z těhlech lidí si já moc hlavu nedělám.. Naštěstí. Ale moc moc děkuju za podporu a komentář! :)
 53. / Replyhh
  máš pravdu, je to tvoja vec a nikoho iného :).. a Ďakujem že robíš všetky tieto videá a blog a všetko proste :) je to úžasný pocit keď prídem domov zo školy a zistím že si pridala nejaké video alebo článok na blogu :)
 54. / ReplyJenny Leichner (jennysminds)
  Tak tento článok sa my páčil. Samozrejme že každý má svoje priority vo financiách. Mojou je aby som vždy mala na účte danú sumu a pod ňu nešla lebo človek nikdy nevie čo sa stane. Rovnakú prijoritu má každý v kozmetike. Niekto zasa minie všetko aby si užil život. Je to sobytné ale zasa každý to nechápe a to je ďalšia vec čo si ma na tomto článku upútalo že si chrániš súkromie.
 55. / ReplyPřesně tak!
  Je to tak Lou, je to ta naše závist a i já se přiznávám že umim a dokážu závidět a třeb i zrovna Tobě =) Ale je to jen můj boj. Neznamená to, že tě hned začnu odsuzovat za to co děláš se svými penězi ač bych mohla začít dělat "chytrou" protože na to ty zkušenosti mám a bohužel ty nejhorší. Ale je na každém jak se svými penězi naloží a jak k nim přijde. Hele mě třeba někteří (možná závistivci) nazývají příživnicí a parazitem jen pro to, že nepracuji, že vydělává jen můj přítel. Ale PROBOHA VŽDYŤ JSEM TĚHOTNÁ! Taky mě odsuzují za to, že chci být s dětmi (chtěla bych 3 za sebou cca po 3-4 letech) co nejdéle, chci si s nima užít každou minutu protože vyrostou tak rychle, že ani nemrknu. A dále mě odsuzují za to, že jsem zastánce názoru, že chlap má zajistit finančně rodinu a žena se má o ní starat, vychovávat děti a rozmazlovat chlapa. Každý je jiný, co hlava to názor a to se nikdy nezmění i kdybychom sebevíc chtěli. Někdo má peníze na rozhazování ale já mám životní zkušenosti, který si nikdo za peníze nekoupí. Jsem ráda, že jsem se dotkla dna protože jsem byla od života tak maximálně poučená, že mám co předávat dál, jsem mnohem opatrnější a dost mě to změnilo co se týče hodnoty peněz ale to neznamená že já co musim koukat na každou korunu (ještě víc když bude příírůstek) si začnu vyskakovat na ty kteří ty peníze mají, kteří můžou vysedávat denně v kavárně či restauraci a kteří utrácí tisíce za kosmetiku. PROČ?! Je to přeci jejich věc a stejně tak jak jsem byla poučená já (vše má přeci svůj důvod) tak budou poučeni všichni. Někdo řekne větu "Peníze budou, my nebudeme tak proč je nerozfofrovat" pravda ale nikdy není na škodu dávat něco bokem protože stačí malá chybička, malý zvrat a vše je najednou jinak. Takže když u ž utrácet tak pořád myslet aspoň koutkem oka dopředu =) Vůbec si do toho nenech kecat, sama přece víš nejlépe co děláš a proč to děláš =) Jsi dospělá nejsi žádná puberťačka která fofruje bezvýznamu peníze od rodičů. Určitě máš svoje hodnoty a priority srovnané jak nejlépe můžeš. Někdo to myslí dobře ale většina z nich závidí a pokud tě neznají nemají žádné právo mít něco proti. Hele ještě jedna věc, nademnou dost lidí kroutí hlavou že nakupuju u větví ale co? =D Jsem spokojená a většinou ty věci vydrží mnohem dýl než nějaká značka za pár tisíc =D Takže milá Louinko omlouvám se za dlouhý komentář, buď stále jaká jseš a take it easy =* !!!
  • / Replydodatek
   tu "NAŠÍ" závist v první větě jsem myslela jako naší českou závist ne naší jako naší =D abys to třeba špatně nepochopila =)
  • / ReplyGetTheLouk
   V tom, kdo má finančně zajistit rodinu, jsem na obou stranách. Prostě asi ten, kdo vydělává víc. Asi těžko bude těhotnej chlap, ale klidně ať si zůstane pak na rodičovský. Proč ne? Ale to už je věc té rodiny, jak a proč si to rozhodnou. Ale je jasné, že když je někdo těhotný, tak asi logicky nebude v devátym měsíci skládat někde uhlí :D To je prostě nesmysl. To jsou někteří lidé zas trošku... no asi dementní, to se snad jinak říct nemá. Já si ale myslím, že to že někdo má peníze se nevylučuje s tím mít životní zkušenosti a dotnknout se dna. To bych ráda vypíchla. Možná si to tak nemyslela, ale jak tu někdo psal - těžko soudit někoho, jehož život nežiju. A s tím utrácením - jak sjem psala já ne nemyslet na budoucnost, ale myslet na přítomnost. To neznemná žít z ruky do huby, to mi nepřijde moc chytré... Já si do toho ve finále moc kecat nenechám. Ale fascinuje mě, jak lidé nemají žádné hranice taktu a slušnosti. U větví? No a co? :D proč ne? Dlouhý komentář nevadí, naopak, díky moc! :)
   • / Karol
    Já jsem toho názoru přesně jak píšeš, že ten kdo vydělává víc a pokud vydělává víc žena což třeba jsou případy že vydělává o hodně víc tak ať je doma na rodičáku chlap. Ale celkově je chlap ten který by měl živit rodinu jakoby ten hlavní článek, žena si může přivydělávat nebo mít třeba poloviční úvazek ale hlavní finanční část by měla být na tom chlapovi =) Néé to jsem nemyslela nijak jakoby zle, to vůbec ne jen řpevážně to tak je, bohužel. Já jsem ráda že se moje okolí poučilo z našeho příběhu, že moji přátelé teď ví jak snadno se dá podělat život a jak snadno se člověk podívá tam dolu. A jelikož jsme se naučili na všem hledat jen to pozitivní tak tohle právě beru pozitivně, že náš příběh je pro některé jakoby poučení co kdy nedělat a na co si dát pozor =) A tu budoucnost jsem myslela tak aby si člověk spořil, každý by si podle mě měl spořit a měl by mít nějaký základ kdyby se něco zvrtlo aby bylo z čeho brát. Vyjde to na nějakých 200Kč měsíčně a kolikrát to třeba zachrání i život. Člověk může dostat do s**ček ani neví jak a ani to nemusí být jeho chyba a tímhle by se mohl všemu vyhnout. A to mluvím z vlastní zkušenosti kdy jsme udělali fakt velkou chybu která vypadá nevinně a pro někoho normálně ale pak jsme narazili na zaměstnavatele který nevyplácel a nevyplácel půl roku. Člověk je rád že má práci že? Takže věří slibům a průšvih je na světě. Někdo si řekne třeba "to se mě přece stát nemůže" hm hahaha právě tito lidé jsou na špičce seznamu v těchto zkušenostech. Spoření bych zavedla pro každýho povinně pro tento smysl =) Hele já jsem u větví dost spokojená a koukala jsem že některé blogerky chodí i do sekáčů, což mě mrzí že tu žádný neni ale taky se tam dají vychytat kousky za pár kaček =D Co jsem těhotná tak jsem hrozně ukecaná a někdy až zblblá jak kdyby mi to dítě kradlo mozkový buňky =D Ale snad když už něco vyplodim je to aspoň trochu přínosem. A lidi budou ještě horší, tohle bych řekla že ještě nic neni, jsou hrozně zvědaví a závistiví a to se nezmění jen zhorší, protože práce neni pomalu vůbec (i když se řiká když chceš tak si jí seženeš) a platy jdou dolu a ne málo. Jak jsi tu zmiňovala doktory tak zrovna těm sundali platy a ne o málo =(
   • / GetTheLouk
    No to určitě. Spořit by člověk měl. Aspoň minimum, co může. To určitě jo! Sekáče - na ty jsem nidky nenarazila na hezký. Vždycky fakt totální humus. A taky bych ráda někde nějakej sekáč pěknej... Ale o ničem nevím :( Dítě kradlo mozkový buňky :D:D:D:D To mě pobavilo - aspoň bude dítě chytrý ;) A jestli bude po mamince, tkerá tady takhle píše, tak se nemá života co bát ;)
 56. / ReplyKristýna
  Milá Lou, naprosto Tě chápu, je to tvoje věc a myslím, že nikomu do toho nic není a i kdyby si dostávala peníze od rodičů (a co jako, stále ještě studuješ a práci na plný úvazek nemáš, nb já nevím) i já jsem moc ráda, když mi mamka sem tam něco koupí nb mi dá peníze na něco a hned to ze mě nedělá rozmazleného parchanta. Jediné, co nechápají "je ten pocit" ten pocit vyjímečnosti, vznáším se když mám na nehtech OPI a každou chvilku se načapu jak si hledím na nehty zasněným pohledem, když mám od rimmelu tak nic, žádný krásný pocit.. prostě mám jen nalakované nehty. Proto jsem schopna dát za lak kolem tří stovek i když by to v mémokolí nikdo neudělal..
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně! Proč ne? Každý ty peníze dáváme jinam, někdo si nechá dělávat gelovky, jiný ty prachy dá za lak!
 57. / ReplyAnnie
  Ahoj lou, ve všem co tu píšeš s tebou naprosto souhlasím. Myslím si, že je to jen a jen každého věc. Tenhle článek je naprosto skvělý.....
 58. / Reply?!?!
  Takže za měsíc vyděláš ty studentka vic jak 80 000 ? Takový prachy vidělávají piloti a né studentky. jako jestli každý týden utratíš 1080 korun za kosmetiku tak doma maš celou drogerku!!!
  • / ReplyGetTheLouk
   Vo si precist clanek do konce? :-D Vážně už nevím jiank totiz :-D
  • / ReplyDee
   Vtipné počty :D
 59. / ReplyEyw
  K tomu rozpočtu. Mám účet na sleduj-výdaje.cz. Zapisuji si tam opravdu všechno a mám 100% přehled, za co a kolik utrácím. Fakt dobrá věcička ;)
  • / ReplyDee
   Myslím že již od půlky února nebo tak bude tohle automaticky v internetovém bankovnictví mBank, takže si ani nebudeš muset nic zapisovat.. na to se moc těším, ale bojím se, aby to pak nebyl šok, za jaké blbosti utrácím :) http://www.novambank.cz/
 60. / ReplyJájaB.
  Taky nechápu otázky okolo peněz. Nesnáším popychy a posměšky okolo módy a kosmetiky. Radši si otestuju co mě baví,líbí se mi(i příteli)a líbí se i ostatním než vypadat neupraveně. Nemám ráda ty rádoby chytrý rejpalky,co se ani neumí obléct,namalovat a maj kecy na to co si kupuješ a nosíš. Nejvíc mě pobaví,když mi kamarádka vyjadřuje,jak (znechuceně)nechápe,proč jsem si nějaký ten daný výrobek koupila a za tak velké prachy...To je jako třeba s drahými kabelkami(tipu vuitton...) a tak. Třeba ty kecy jako dát za kabelku 40 papírků je kravina atd...co je komu do toho??? Je to moje věc co si kupuji a co nosím...důležitý je,že se v tom cítím sama sebou.
 61. / ReplyZuzana Stanko
  Tento článok sa vážne podaril. Takisto si myslím, že nikoho do toho koľko ja zarábam alebo nezarábam nie je. Či mám peniaze z brigády alebo od rodičov. Je to jedno.. Moje kamarátky sa na mňa často krivo pozerajú, že mám v kozmetike X stoviek eur.. A čo má byť??? Oni to majú v mobiloch, kabelkách... Ja mám rada kozmetiku, mám rada laky na nechty, tak prečo by som ich nemohla mať 140kusov?! Nepochopím náš národ, ako sa hovorí - Slovák ti bude závidieť ešte aj pekné počasie na pohrebe a ako vidím, máte to u vás podobné. :-/
 62. / ReplyEvelyn
  Myslím, že tohle je všeobecně v Česku takové tabu... Lidi rýpou, popichujou a závidějí. Lidem do tvého rozpočtů a tvých výdajů vůbec nic není, je to tvoje věc... Někdo utrácí za tohle a někdo naopak za tamto. Je to inviduální, každý spravuje svůj rozpočet a celkový počet peněz na měsíc se u každého liší... Někdo utrácí za oblečení, někdo za kosmetiku a někdo zase za něco a lidi jsou schopni ostatním vyčítat a omlátit o hlavu cokoliv. Většina lidí, která se do tebe naváží budou asi lidi, kteřý nemají přehled a pojem o penězích, bydlí s rodičem a dostávají teenagerské kapesný... Jinak si to prostě vysvětlit neumím. Skvělej článek, líbí se mi jak ses k těmhle lidem a tomuhle tématu obecně postavila.
 63. / ReplyDee
  Ahoj, je mi jasné, kolik lidí se ze závisti rozčilují nad tím, že "zbytečně utrácíš". Inu já si myslím, že do toho nikomu nic není a když na to máš prostředky, můžeš si s nimi dělat co chceš.. někdo hraje automaty, někdo do bordelu, jinej škudlí ani se pořádně nenají.. ty si kupuješ kosmetiku a natáčíš o tom videa. Je vidět, že je to tvůj koníček a že tě to baví. Tak proč ne! Jen tak pěkně dál ;)
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky :)
 64. / ReplyJollaNna
  Docela stěr pro lidi typu: kde na to bereš
 65. / ReplyRomana
  Luci to jsi napsala moc pěkně. Také jsem toho názoru že do těhlech věcí nikomu nic není. Už jsem se taky setkala s pár narážkama kde beru peníze na kosmetiku a proč za to nekoupím radši jídlo a bla bla, nevím proč to řeší. Podle mého názoru to je hodně osobní věc a mě to třeba u nikoho nezajímá, ok když to někdo řekne tak to beru ale já sama na internetu nebudu říkat kolik dáváme za tohle a tamto protože to je hodně soukromá záležitost :) ! Po přečtení tohohle článku si Tě zase o hodně víc vážím, vážím si toho, že na světě ještě existují normální holky :) !
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju staršně moc! Já jsem ráda, že jsou takoví lidé jako ty, kteří se do toho umí odpoutat, protože to vážně nemá význam, řešit co a za kolik kdo kupuje. :)
 66. / ReplyOllie
  Napsala jsi to naprosto skvěle!! :) Mám brigádu na soukromém zámku a lidi taky nezajímá nic jiného než za kolik to majitelé koupili a kde na to vzali. Je to naprosto šílené tohle. A nejlepší je,že když na to nic neřeknu tak hned začnou jak si na to nakradli a nevím co všechno. Prostě v dnešní době na ty peníze jsou lidi jak posedlý. Jak kdyby bylo k životu nutné kde na to bereš. Já prostě nevím co to je za hnusný zlozvyk. Prostě šílenost! Když jsem na tento článek viděla odkaz pod tvým videem,tak jsem uplně čuměla a musím říct,že mě nakonec článek naprosto skvěle překvapil!! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   :-O Tak to je masakr! Ano, všichni mějte vytetované na čele "odkud to berete a jak", ať všichni víme. Věřím, že by se to v nějakém referendu bohužel možná prosadilo :( Jinak díky :)
 67. / ReplyNaty
  Ahoj Lou,já vyrůstam ve velmi chudé rodině a nesnáší když mi někdo řekne že na nic nemám a tak. A stává se to celkem častá. Ale o to nejde jde o to že se mě taky ptají jake mám kapasne atd.A soukromí jim neříká vůbec nic.Úplně tě chápi.Jsi hodně dobra youtuberka.
  • / ReplyGetTheLouk
   Nikdo nemá právo ti říkat, že na nic nemáš, to jsou ti lidé naprosto padlí na hlavu! Vůbec tyhle lidi neposlouchej, to je ještě horší než ti, co se ptají na kapesné :( Fuj! Jinak děkuju :)
 68. / ReplyTrhlinka01
  Lou a jestli se mohu zeptat kolik si shruba koupis tydne kusu kosmetiky. Jsi moje nej YouTube(rka),u kazdeho videa tam mas odeme palec nahoru
  • / ReplyGetTheLouk
   Myslím, že to je vidět na pravidelných Nákupech a Novinkách

Leave a reply

Your email address will not be published.