Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Giveaway soutěže a jejich úskalí

Dotazů, kdy udělám nějakou giveaway mi chodí denně nespočet. Už kdysi jsem vyjádřila svůj názor na soutěže, který není extra kladný. Podle mě by vztah „kanál – odběratel“, či „blog – čtenář“ měl fungovat na bázi nadšení, užívání si, zábavy, pobavení. Mně baví psát/točit vás baví číst/koukat. Velmi jednoduché. Neberte to jako výraz sobeckosti nebo dokonce nevděku. To vůbec ne! Víte, že kdybych mohla dát každému mému čtenáři či odběrateli něco více než prosté „Děkuji“, dala bych, to mi věřte! Ale soutěž není jen rozdat věci.

vlog_soutez_70000

Možná se tento článek bude zdát pro některé banální, ale podle mě je něčeho takového potřeba. Soutěže dělám většinou jen „výročně“, ale za to se snažím, aby byly pořádné. Spoustě z vás se to nelíbí, ale snad se pokusím vysvětlit proč tomu tak je. Poměrně nedávno jsem měla dvě soutěže za sebou, teď jich plánuji několik najednou a můj názor se kupodivu nezměnil od doby, kdy byly jednou za rok. Tak se na ně jdeme podívat ze všech stran.

Původ cen

Ano, my blogeři musíme soutěže něčím napěchovat, abyste měli o co soutěžit. Někdy nám v tom pomáhají samotné kosmetické značky, někdy ne. Upřímně, nechápu, co se tak řeší ohledně sponzorovaných soutěží. V momentě, kdy mi někdo dá zadarmo řasenku, je většině lidí snad jedno, zda ji koupil bloger sám nebo mu ji dala nějaká společnost. Já ji přeci mám zadara tak jako tak, ne? A pokud tuto společnost třeba nechci podporovat, tak nesoutěžím. Ale i zde je jedno, z jakého zdroje pochází. Pokud ji bloger koupil, tak značce dal peníze a tím ji podpořil. Takže podle mě opravdu není co řešit. Ono to blogera stojí více, než si myslíte, ale to přebíhám.

Chápu, že někdo může namítnout, že jde o princip. Zda ta blogerská potvora, co občas dostane něco zadarmo, vrazí peníze do svých čtenářů nebo ne. Věřte mi, že vráží peníze každý den, jen to není tak vidět! Půlku věcí kupujeme s výmluvou blogu a navíc nám za vytváření blogu nikdo vlastně neplatí. Kdybychom pracovali na nějaké brigádě, tak si vyděláme nespočetněkrát víc, takže poznámky, že do čtenářů/odběratelů neinvestujeme peníze je hloupost, která bolí, investujeme. Investujeme čas ba co víc, investujeme sebe!

vlog_50000

Počet výherců

Mně osobně je vyčítán malý počet výherců. Ano, mé ceny jsou většinou větší, je toho hodně a vyhraje to jeden člověk. Upřímně, mně přijde hloupé dát jedné osobě dva sprchové gely. Navíc nikdy se pořádně netrefím do vkusu výherce, větší balíček má větší šanci na úspěch. S dvěma sprcháčema to půjde hůř. Navíc je tu otázka poštovného, ke které se dostanu v dalším odstavci.

Náklady

Už jsem naznačila, že i v momentě, kdy bloger produkty do soutěže dostane, stejně na tom ostrouhá. Musí koupit krabici, zabalit produkty, dojet na poštu, vystát frontu a poslat balík. Každá tahle položka něco stojí. Já za poštovné mých soutěží zaplatím někdy i více než tisíc korun. Teď si vemte, že bych rozesílala 50 cen po dvou sprchových gelech. Bohužel na tohle mi banka hypotéku nedá. A znovu říkám, že i když bych ráda poslala něco všem, tak to reálně není možné.

Teď si vemte, že vám doma jen tak přistane balík produktů, značka v případě sponzorované giveaway má reklamu, která ji nestála skoro nic, produkt se dostal k cílové skupině a je velká šance, že ho třeba koupí znovu, a bloger jede na poštu, stráví tím čas, na poště vyplázne pár stovek a všichni jsou spokojení! Nemůžete se divit, že poznámky typu: „Soutěž tě nic nestojí!“ „Ti ty věci do soutěže dali, to je super, si fakt vážíš svých čtenářů!“ či „Tak málo výherců? Škrte!“ opravdu zabolí. Protože, jediný, kdo z toho jde domů, promiňte ten výraz, s holou prdelí, je právě bloger.

Nepochopte to špatně, nemyslím to tak, že by za to měl bloger dostat Nobelovu cenu za mír, ale chci jen, aby byl vidět celý ten princip ze všech stran. Značka vydělá peníze nebo při nejmenší má reklamu za minimální náklady (v případě sponzorované GA), fanoušci dostanou produkty zadarmo a blogera prostě hřeje dobrý pocit.

vlog_soutez_2013

Starosti

Taková malá soutěžička s sebou nese více starostí, než si umíte představit. Vymyslím soutěž, pravidla, sepíšu to, zveřejním a ještě týdny potom řeším blbiny motající se kolem toho všeho.

Problémy pravidel

Prvním problémem je to, že lidé neumí číst pravidla. Opravdu většina lidí si je pozorně nepřečte. Odpovídají na jiné otázky, neodebírají můj kanál anebo taková opravdu těžká klasika – píšou soutěžní komentáře jinam. Nejen, že je píšou na blog, když soutěž probíhá na Youtube a v pravidlech jeto  jasně a tučně napsané, nejen, že je píšou pod moje jiná videa na Youtube, ale pak mi píšou emaily a zprávy na Facebooku.

Druhým je to, že pravidla samotná vlastně existují. A to souvisí s těmi zprávami na FB. Spousta lidí se rozčiluje, že zrovna nefunguje Youtube a tak mi tedy píšou na FB. Je to nepříjemné, s tím já ale nic neudělám. Stačí chvilku počkat, dát komentář druhý den a je to. Je to pravděpodobně zkrátka jen přehlcení systému. Nestává se to ke konci soutěže, takže není třeba panikařit, že to nestihnete. Další problém je, že nemáte YT účet. To mě mrzí, ale není těžké si ho založit a já potřebuju nějaké jméno, které z klobouku mohu tahat. Když to bude přes emaily, což už tu jednou bylo, tak zas spousta lidí nechce dát svůj email. Nikdy se nezavděčím všem, to vím. Ale soutěže jsou u mě většinou oslavou mého YT kanálu, proto jsou soutěže pořádány tam.

Všechno musí mít svá pravidla, jinak by to byla holá anarchie a v tom aby se čert vyznal. Pokud do soutěže přijmu jednu zprávu na FB, budu muset přijmout všechny. Pak se ozvou lidé z instagramu… A pak už mi rovnou můžete posílat kouřové signály. Bohužel vše musí mít svůj řád. Pravidel jsem nikdy neměla moc, i když i s tím by někteří nesouhlasili, tak snad o to víc dbám na jejich respektování.

soutez_babylips

Uplácení a podvody

Zdá se to směšné, že? :D Ale divili byste se kolik nabídek na „zvýšení FB fanoušků o 10 000“ za výhru mi přišlo. Kolik zpráv typu „Ahoj, nikdy jsem nic nevyhrála, nemám moc kosmetiky, takže bych hrozně ráda vyhrála.“ nebo „Ahoj, máma mi kosmetiku nechce koupit, takže bych jí měla dostat já.“ jsem dostala. Nebo obyčejné „Ahoj, přihlásila jsem se do soutěže, doufám, že vyhraju.“ jsem už četla. Co si ale tihle lidé neuvědomují je, že takových, jako jsou oni, jsou tisíce. Tisíce lidí, kteří by našli důvod, proč si oni zaslouží balíček plný radosti. A kdo jsem já, abych je rozsoudila? Proto jsou mé soutěže vybírány náhodně. Já vás nevyberu na základě této zprávy. Naopak! Budu mít v sobě hodně morálního rozporu, abych nešla losovat znovu, kdyby to měl vyhrát někdo, kdo se snaží takhle zvýhodnit.

Dokonce se najdou i takoví drzouni, kteří se ozvou o výhru i přes to, že nevyhráli. Snaží se vám namluvit, že to jsou opravdu oni. Naštěstí to, že si výherce vždy přímo ověřuji, podvodníky odhalí, ale lidská drzost je evidentně bezmezná.

Kdy bude vyhlášení?

I přes to, že v pravidlech je vždy jasně uvedené, kdy soutěž končí, kdy a kde bude vyhlášení, alespoň týden po tom mi chodí dotazy: „Kde je laskavě to vyhlášení jako? Kdy už teda bude?“ Takže nastává poslední kolečko odepisování, kterým se nervy s giveaway uzavírají. Občas pak přijde ještě druhá vlna podobných dotazů a totiž, že ten článek nemůže dotyčný najít! Mám pro vás jednu zprávu a bude zlá, ale je to podobné jako jsem psala u článku o nakupování na internetu: „Pokud neumíte najít na obyčejné webové stránce článek o vyhlášení soutěže, do které jste se zapojili, nejste kompetentní se do soutěží přihlašovat.“ No a za pár měsíců si to střihneme znovu s dalším rozdáváním!

I když tomu není tak úplně konec – ještě několik dní po tom doznívají i vaše dojmy. A chápu, že naštve, že vyhrál zrovna ten komentář vedle, ale to je život! Ten nestojí na nějaké giveaway. Já vám nemám bohužel moc co napsat na zprávu: „Achjo, já jsem nevyhrála, nikdy nic nevyhraju, to je hrozný!“ Pokud si myslíte, že váš život je na prd a nemáte štěstí, protože jste nevyhráli, tak to hoďte za hlavu. Já nikdy v životě nic nevyhrála a můj život je docela fajn.  Život by neměl být o tom, co dostanete, ale o tom, co si vydobydete sami.

Nechci po vás, abyste za soutěže vyzdvihovali blogery do nebes, to v žádném případě. Jen vás prosím, pokud vám tohle celé přijde automatické a jasné, a uvidíte někde někoho, kdo bude špačkovat jak je to celé nefér, zkuste ho nasměrovat sem. Zkuste ze soutěží udělat opravdu věc, která je zábavná, která bude bavit všechny strany, vás i nás! Ať opravdu rozdává radost, o tom má přeci být ;) Věřte, že nás baví číst ty děkovné emaily výherců, stejně jako pročítat soutěžní komentáře, ty za to stojí! Jen bylo fajn, kdyby to nedoprovázelo tolik úskalí ;)

Comments ( 103 )

 1. / ReplyYellow Beauty Life
  Lou, máš naprostou pravdu. Tohle jsem si všechno uvědomila, když jsem dělala na svém blogu svoji první soutěž. :-) Fakt jsou s tím starosti a to mám sama úplnej pidi blog, to co s tím máš za starosti ty si úplně nedovedu představit. :-)
  • / ReplyGetTheLouk
   přesně tak! Každá GA jsou starosti! Ráda bych, kdyby si každý tu GA zkusil každý pořádat ;)
 2. / ReplyBrunwen
  Skvělý článek! Díky za něj! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky!
 3. / Replybee457
  Tak to je fakt šílené. V životě by mě spousta těch reakcí nenapadla, to stěžování si a podvádění. Je to smutné a chápu, že nemáš k GA kladný vztah, tohle by mě od jejich pořádání odradilo. Každopádně, je super, že jsi to takhle sepsala, snad se ti lidé chytnou za nos. Pěkný první jarní den! bára.kára blog
  • / ReplyGetTheLouk
   Doufám a díky! tobě taky!
 4. / ReplyMikinka
  Já vím, proč ten blog nemám :-D neměla bych na stupidní lidi náladu... Pokud si někdo není schopen přečíst pravidla, hledat na webu, tak ať nesoutěží... Já i málokdy komentuju, prostě pokud k článku není co říct, tak neříkám nic a svatej pokoj...
  • / ReplyGetTheLouk
   :D No občas je to vážně těžké :D Já to mám pdoobně jako ty, ale tak já jsem ráda za komentáře, ráda je čtu a tak. Ale dotazy, které byly už 1000x zodpovězené, mě vážně drtí :( Zvlášť podobné těm zmíněným v článku :(
 5. / ReplyVeronika Maršíková
  Ahoj Lou, souhlasím s tebou. Všichni si myslí, že je to bez starostí, a že nemusíš do toho vrážet své investice a čas... A pak nechápu tu drzost, že si někdo ztěžuje, že nevyhrál :-D
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky :) No, samo se to neudělá, ale to lidi nechápou u sousty věcí :)
 6. / ReplySára
  Krásně jsi to napsala. Pro mně osobně největší dárek že natáčíš videa a já se díky nim zdokonaluji v líčení.Jinak působíš neuvěřitelně mile a k tomu všemu si před kamerou na nic nehraješ a jsi sama sebou a proto nejspíš všichni milují tvá videa.
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju starašně moc! Toho si moc vážím ;)
 7. / ReplyMili
  Já nad tím už dávno přemýšlela ve stylu, jakým o tom píšeš, ale jelikož blog nemám, tak jsem to hodila za hlavu. Já se právě zamyslela nad tou dopravou, že sice dejme tomu mi daný výrobek dá nějaká kosmetická firma, ale poštovné a strávený čas nad tím už ti nikdo nezaplatí. Věřím, že v těch odpovědích musíš mít potom pěkný "chaos", např. když kontroluješ, jestli každý napsal jen jeden komentář, což věřím splní maximálně 80% lidí. No já bych u toho šílela a je mi jasné, že bych potom už další giveaway nepořádala :-D Kór, když ti po skončení soutěže přijde dalších x naštvaných vzkazů s tím, že nevyhráli, ale zároveň věřím, že pak ten šťastný, děkovný e-mail moc potěší a vlastně kvůli tomu celý ten proces jste ochotné překousnout. Líbí se mi, že píšeš o podobných článcích, aby se nad tím lidi trochu zamysleli a neviděli to jen ze své stránky. Vím o čem je řeč, pracuji s lidmi a opravdu téměř denně narážím na to, že "není na světě člověk ten, aby se zavděčil všem". Ale i tak mě tato práce baví a pro těch pár negativistů se nehroutím a snažím se dál :-)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) A přesně to, co píšeš na konci - to je ten důvod proč to za to stojí ;)
 8. / ReplyDášenka
  Po přečtení tvého článku jsem vážně ráda že mám jen malinký blog s pár čtenáři. I když si občas postesknu, že by bylo hezké mít jich víc, tak koukám že taková výhra to zas není. Blbci se najdou všude a vážně bych nevěřila, že lidi jsou schopný psát zprávy typu "já bych měla vyhrát protože...". Na malém blogu si jsem s těma lidma tak nějak blíž. Vzpomínáš si vůbec ještě jaké to bylo když si začínala? No rozhodně jsem ráda, že jsi spoustě lidí vysvětlila, že to opravdu není jen tak udělat giveaway a samo se to u tebe nezhmotní a samo se to neteleportuje pryč. Snad se alespoň pár jedinců začne chovat inteligentněji. Navíc si nemyslím, že by bloger/youtouber měl jakoukoliv povinnost podobné soutěže dělat a je to jen a jen jeho věc. Stejně tak by čtenář měl při soutěžení přemýšlet jestli o danou věc opravdu stojí. Rozhodně je hloupé soutěžit jen pro to, že dostanu něco zadarmo nebo že je to drahá značka. Jen tím ubírám šance ostatním, které by to potěšilo mnohem víc. Bohužel tenhle přístup mám asi jen já, takže jsem soutěžila zatím o něco asi dvakrát. Ale jeden giveaway jsem udělala sama, takže skóre mám v podstatě srovnané. Přeji pevné nervy a těším se co pěkného se objeví v giveaway.
  • / ReplyGetTheLouk
   Jéééžiš, to víš, že si na to vzpomínám! A některé nicky tu vidím doteďka. Ale na blogu je to komrní, proto ho mám, to YT už není tolik malá komunitka. Jinak moc díky, neboj, nejsi sama s tímhle přístupem, ale budete asi v menšině... :D Jinak tobě přeju pevné nervy s blogováním ;)
 9. / ReplyVeru
  Tak tenhle článek by si zasloužil potlesk, Lou! Vážně hezky napsané...škoda je, že většina lidí si to, co giveway nese pro blogera vůbec neuvědomuje.
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc! :)
 10. / ReplyPajin_ka
  Ahoj Luci, skvěle jsi to napsala, mám stejný názor. Sleduju takhle víc blogerů/blogerek a když občas vidím ty komentáře u různých soutěží, tak je obdivuju, že do něčeho takového vůbec jdou. Tvůj přístup se mi vážně líbí a také máš můj velký obdiv, že to zvládáš, já bych na to asi neměla nervy! :D Jinak na závěr bych ti ráda sdělila, že já jsem jedna z těch fanynek, která tě sleduje prostě jen pro radost a že mě to baví a vážně za to neočekávám nic nazpět...a doufám, že je takových víc! :) Hodně štěstí.
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju staršně moc :) No, nekdy jsou ty dotazy a komentáře náročnější no... Ale to k tomu patří :)
 11. / ReplyMARY
  Obdivuju tě za to, co děláš. Opravdu! Člověk, který nikdy neměl blog nebo nezkusil si jiným způsobem tu pravidelnost "něčeho" na co někteří doslova na minuty čekají, nedokáže pochopit, že to vše není jen o tom, že dostane něco zadarmo, že život má idylický. Většinou vidí jen to, že onen bloger nebo youtuber vlastně nemá na práci nic jinýho, než točit videa nebo psát články a nejlépe je vydávat každý den. Že nemá žádné vlastní soukromí, protože se o něm jednoduše v každé větě nezmiňuje. Že radost, kterou svojí prací dokáže udělat jinému člověku, stojí prostě čas. A nebudem si nalhávat. Sice je to "banalita", která není hmatatelná, ale v dnešní době je opravdu drahý! A to, že dokáže někdo říct po tom všem, že si škrt, ... :D To je fakt k smíchu! A k tomu hledání informací... Lidská lenost je snad nekonečná :D Vždycky mě dokáže pobavit, když se někdo pod videem zeptá na "věc", kterou má napsanou třeba v popisku videa nebo ji dokonce v něm zmíníš :D Sakra vždyť stačí zmáčknout myší jedno tlačítko! :D Člověk si pak říká, že když tomu věnuješ ty ten čas (ano, jsme opět u času :D), napíšeš tam tolik informací a on je LÍNÝ udělat jen tak málo?! Opravdu před tebou smekám!!
  • / ReplyGetTheLouk
   Lidi umí říct spoustu věcí. Zvlášť na internetu :D No jenže zmáčknout tlačítko je moc! Vždyť to dneska může udělat někdo jiný za tebe ;) Dřív byla doba o vědění informací, dneska je o jejich hledání. Zvláštní, máme to tak jednoduché a stejně nám to nejde... :)
 12. / ReplyMirage13
  Za mě soutěže málo-kdy, ale za to pořádně a to tady platí. Bohužel znám spousty kanálů/blogů a to nejen kosmetických, ale i herních, hudebních, filmových, kde si autor/ři tvoří základnu odběratelů/diváků/čtenářů na častých soutěžích a darech. To ta komunita pak stojí za pěkný prd.. Dav nedočkavých šílenců, kteří si žádají O-KA-MŽI-TĚ-TEĎ-HNED soutěž, jinak ruší odběr a jdou o vás vykřikovat do světa ty nejhorší fámy :D. A samozřejmě zamrzí, že si člověk není schopný přečíst pravidla, termíny, informace.. rozkliknout infobox nebo ho jen nenapadne, kolik práce a úsilí se za takovou soutěží skrývá, už jen prokousat se tím množstím komentářů, které díky novým přírůstkům neustále roste, je práce až nad hlavu. Snad tento článek otevře pár jedincům oči. Držím palce a měj se :).
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) No komunitě založené na očekávání dárků také neholduji, jak píšeš - to pak nestojí za nic ;)
 13. / Replytimewithbeauty
  S tímto článkem si to vystihla naprosto přesně. My, blogeři, jsme často vidění jako lidé, kteří jen dostávají zadarma produkty. Ale to, že nás stojí jejich recenze čas a spoustu úsilí vidí už jen málo kdo... Myslím, že si moc lidí ani neuvědomuje, kolik času nám zabere jeden ,,obyčejný článek´´. Samozřejmě, baví nás to a děláme to rádi, ale je pravda, že by se lidé před napsáním nějakého komentáře, a teď nemyslím jen ty ohledně giveaway, měli pořádně zamyslet, co píší....
  • / ReplyGetTheLouk
   Ony si to neuvědomují ani ty firmy, což je zas jiná pohádka, ale s úplně stejně smutným koncem :-/ :D Ale já slyšela krásnou hlášku: "Dej každému komentáři tolik času, kolik zabralo jeho autorovi se nad ním zamyslet" a to je snad nejlepší rada do blogování podle mě ;)
 14. / ReplyPetra
  Ahoj, po přečtení tohohle článku bych ti chtěla říct, ať se na nějaké ty giveaway klidně vyprdneš. Myslím, že nejsem jediná, komu jsou nějaké soutěže uplně u zadku :) Sleduju tě kvůli videím, kvůli tomu, že jsem se od tebe hodně naučila a inspirovala jsi mě a né kvuli tomu, abych vyhrála nějakej balík. Lidé jsou hrozně nevděční a jakmile se snažíš pro ně udělat něco dobrýho, stejně se to akorát vrátí proti tobě. Já tě sleduju už pár let a do většiny soutěží se ani nehlásím, protože když něco z toho chci, tak si na to prostě vydělám a koupím si to sama. A oni to i ty brečící 10leté slečny přežijou. Holt až si jednou najdou první brigádu, tak si to taky koupí za svý a nebudou ti opruzovat na profilu, že mají málo kosmetiky a že to měly vyhrát ony. Kdo z nás taky měl v jejich věku plné šuplíky kosmetiky, že? Asi nikdo. Omlouvám se za rozhořčení, ale už mě vážně dopalují poznámky u veškeré tvé aktivity typu "Já na to kašlu, stejně nikdy nic nevyhraju", "to není fér", "kdy bude další video", "udělej video", "udělej tamto", "co to je za rtěnku". A většinou jsou to právě ty základkové slečny, které si neváží toho, co pro nás děláš, neumí očividně číst popisky u čehokoliv a ještě jsou drzé :D
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) Já zas chci dát kosmetiku, tkerou mám doma a nepoužívám dál. Co bych si jí syslila, když ji nepoužiju :D A kamarádi ode mně dostávájí už takhle sem tam něco, takže to já jí ráda pošlu dál. Jen kdyby to občas bylo víc easy :D No tyhle poznámky mně taky drtí, jsou to takový ty drobné hřebíčky do rakvičky. Prtože když člověk odpoví rázně a řekněme trošku realisticky ve smyslu "prostě si to najdi, není to tak těžké", tak se na něj sesype 30 dalších lidí, že je nevděčný a ani slečně by nepomohl najít informaci, třikrát zmíněnou ve videu případně vypsanou pod ním. Tohle je vážně nevděčná situace, protože nerada podporuju lenost si cokoli najít nebo zvýhodňování se, ale když se to snažím zatrhnout, jsem za nevděčnou, nafoukanou krávu, který nezáleží na ostatních. Inu, lidem se člověk nezavděčí :-/ Teda některejm... :)
 15. / ReplyWendy
  Já sice s ničím takovým zkušenost nemám, ale vidět, že to opravdu někdo dokáže je síla. Nikdy by mě nenapadlo se zeptat kdy už konečně bude giveaway nebo podobné, s prominutím hloupé dotazy. Tak ti přeju pevné nervy a taky aby vždy ten děkovný mail od výherce vyvážil všechny ty negativní stránky na soutěžích :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky moc! A jo, to rozhodně vyváží, to mi věř ;)
 16. / ReplyKáč
  Amen. Krásně napsáno, až příště budeš dělat GA, tak tohle dej do pravidel, ať si to všichni hezky přečtou. Nemám moc co dodat, lidi jsou prostě občas trochu mimo. Je to trochu pro dobrotu na žebrotu. Místo vděku hází kameny. Já osobně bych se na něco takovýho vykašlala. Nevím co si vůbec lidi myslí, v životě není nic zadarmo a každý má svým způsobem těžký život. Ano výhra je takový štěstí a věřím, že člověk má opravdu radost, ale sakra není to všechno. Já osobně jsem se účastnila několika GA a nikdy jsem nevyhrála. Moje největší výhra byla, že si můžu koupit DM box. Když si podáš sportku, taky pak neapeluješ na sazku se svýma problémama. Přeji ti hodně zdaru a pevný nervy při další soutěži. Měj se
  • / ReplyGetTheLouk
   Mám to v plánu :) Ale bojím se, že mi stejně napíšou a já jim pak pošlu odkaz na tohle a oni stejně pak napíšou dotaz, který by jim v tomhle článku byl zodpovězen... Inu, to je holt osud :D PS: Díky moc!
 17. / ReplyIvet
  Já jsem za takové lidi, které popisuješ, ráda. Hledám práci a "tihle lidé" mi zvyšují mé šance, když si neumí vyhledat informace, odeslat odpověď na inzerát podle vypsaný pravidel, na pohovorech si stěžuji, jak jim žádná úžasná práce sama nespadla do kapsy, jak je k nim život krutý. :D
  • / ReplyGetTheLouk
   :D No tak z tohohle podledu určitě! To je pak jasné! ;) :D
 18. / ReplyJulit
  Lou, skvele jsi to opet shrnula. Uprimne za me jako sledovatele ano, soutez je samozrejme prijemna. Ale like a sledovani daneho cloveka nedelam za timto ucelem. Je to proto, ze me to bavi, inspiruje, motivuje.. Kolikrat takhle vecer mrknu do tvych starsich videi a inspiruji se na liceni druhy den.. Nebo si pustim stare objevy a preslapy ci NaN, kdyz nemuzu usnout.. Protoze me to bavi :). Ale je mi 27 let a musim rict, ze bylo nespocet ruznych soutezi, kam jsem se ani nehlasila, ne proto, ze by nebyly zajimave, ale proto, ze si vydelavam uz x let sama a muzu si kosmetiku koupit sama.. Vyhrala jsem jednou, bylo to hodne prijemne a kdyz mi balicek prisel (tehdy dva laky z pece Sally Hansen a jeden barevny lak), byla mi az hanba a blogerce jsem na oplatku poslala taky balicek (paletku od Benefitu, protoze vim, ze ma Benefit rada). Nechci tu vypadat jako nejaka fiflena, ale vazim si prace blogeru, vlogeru, youtuberu a souteze neberu jako samozrejmost, naopak, je to o nervy navic.. A libi se mi, jak to pojimas ty.. A i kdyby uz nikdy zadna soutez u Getthelouk nebyla? No a co, svet se nezbori... :))
  • / ReplyGetTheLouk
   No tohle nesnáším :D:D:D Když chce někdo něco poslat na oplátku zpět! :D Já se pak citím uplně blbě, v rozpacích, jak vykořisťovatel! :D ne, vážně, je to takový divný, mám pak pocit, že musím taky něco pak zas poslat :D Jinak moc děkuju za sebe a myslím, že můžu i za celou blogosféru! :) PS: Soutěže tu budou, to zas jo, ale asi ne víc, než kdy bývaly :) Tolik nervů zas nemám :D
 19. / ReplyAnja
  A ze zrovna tohle nikdo neokomentuje? Me prijde smesny, ze takovy clanek vubec musel vzniknout. Lidi maji sanci neco vyhrat. Zadarmo! A i s tim maji problem. Neuveritelny.
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně tak :-/
 20. / ReplyBLUE
  Páni, tenhle článek zní skoro až naštvaně! :-) Ale tak asi to chápu... Lidi chodí a rádi by pořád něco zadarmo, to prostě není příjemné. A pak je tu ta uražená hrdost, no jo no... :-)
  • / ReplyGetTheLouk
   To by to rozhodně neměl :) Kontrolovala jsem ho několikrát s různými odstupy právě, aby nebyl. Tak to mě mrzí :(
 21. / ReplySabaka
  AMEN :) Ja jsem za tento clanek teda rada. Nejsem blogerka, jen pravidelna ctenarka, ktera si umi dat jedna a jedna dohromady a obcas me udivuje, co ostatni ctenarky pisou a jak reaguji. Konecne to snad pochopi. Nekdy mam taky nutkani dat koment, ktery neni nicim prinosny, ale pak mi nastesti dojde, ze nic neprinese a tobe ubere kousek casu jeho prectenim...
  • / ReplyGetTheLouk
   Takhle kometáře vůbec neber! To já je ráda čtu ;) Zvlášť takhle od pravidelných čtenářů nebo starých pardálů na mém blogu ;) To se zas se mnou o něco občas poděl ;) Každopádně díky moc!
   • / Sabaka
    To ja se podeluji :D jen mi prijde zbytecne psat komenty typu 'jee to je skoda, ja chtela vyhrat, to neni fer'....atd. To je jasne, ze kazdy chtel vyhrat, od toho prece soutezil :) Takze sem to myslela na komenty tohoto typu a nebo kdyz se lidi ptaji na neco, co jim rekne prvni odkaz na googlu :) to je mi te vzdycky lito a obdivuju te ze mas silu na to reagovat :))
   • / GetTheLouk
    Díky, tak to jooo! Já už se bála, že by ses vůbec nepodělila, to by mě mrzelo ;)
 22. / ReplyLife By Sylvie
  Naprosto s tebou souhlasím :) Nikdy jsem žádnou soutěž nepořádala a nikdy jsem si úplně neuvědomovala, že to s sebou obnáší až tolik úskalí, ale teď když si to sem napsala ti musím poděkovat za tento článek. Mně osobně si otevřela oči a doufám, že i jiným :) Nikdy jsem nebyla taková, že bych někomu něco nepřála, jistě, člověk je chvíli zklamaný, že nevyhrál, ale pak si řekne, že štěstí může přijít i jindy a já osobně to výhercům pokaždé vždy přeji. Ale až nyní jsem si ověřila, kolik práce to vlastně obnáší (Na druhou stranu nebudu lhát, každý má rád soutěže, že ano :D) a chci ti říct, že tě opravdu obdivuji, jak za videa a články, které zveřejňuješ, tak za tvou trpělivost a snahu. Byla jsi první blogerka, kterou jsem začala sledovat a myslím, že už navždy pro mě budeš number one :) Prosím pokračuj v blogování, jako jsi to dělala doteď :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc, to jsem ráda, že to bylo aspoň trošku zajímavé :) A staršně moc děkuju za přízeň a takovouhle neuvěřitelnou věrnost mému blogu, vážně staršně moc díky!
 23. / ReplyCass
  Na jednu stranu s většinou výše zmíněného souhlasím, ačkoliv s posledním bodem úplně ne. Mnohokrát jsem se přihlásila do nějakých GA a vyhlášení jsem se prostě a jednoduše nedohledala (protože na blogu opravdu nebylo) anebo mi bylo sděleno "No já to vyhlásila na twitteru" - když nikde nebyla uvedená podmínka, že máme sledovat twitter. Jakmile je to jednou blogová giveaway, tak by podle mě měli vyhlásit fanoušky na BLOGU (nebo případně tom youtube). Už jen z toho důvodu, aby se celá soutěž nejevila jako podfuk. U cz a sk blogerek většinou tohle problém nebývá, zkušenost mám spíše se zahraničními (international) GA, kde prostě vítěze mnohdy nevyhlašují (anebo na nějaké sociální síti, když takových účtů mají dvacet) - a abych zase vysedávala a hlídala všechny sociální sítě dané blogerky, na to taky nemám čas. Prostě a jednoduše nechápu, proč když vedou soutěž přes blog, tam toho výherce také nemůžou zmínit. Pak mám dojem, že slečny to prostě dají kamarádce nebo nevím.
  • / ReplyGetTheLouk
   Na blogu třeba opravdu nebylo, tomu věřím. Když tam není, tak tam není, to pak není o čem. Ale pokud tam je, tak prostě pokud to člověk neumí dohledat, třeba podle data, názvu... Tak pak ať se ti lidé prostě nehlásí. U mě je vždycky napsané, kde to bude vyhlášené a jak a málokdy se to změní nějak. Ale chápu, co píšeš - u těch zahraničních pak člověk někdy nemá vůbec páru, kde má co hledat. :-/
 24. / ReplyVeronika
  Dobrý článek a dost jasné objasnění všeho co s sebou taková soutěž přináší :)) Jen si bohužel myslím, že ho přečtou jen ti poctivci :)))
  • / ReplyGetTheLouk
   To asi jo, ale aspoň mám ten zbytek kam odkazovat, vysvětlovat to každému zvlášť už nejde :(
 25. / ReplyŠtěpánka
  Skvely clanek, preju Ti aby to vsichni pochopili a mela si s poradanim soutezi co nejmene starosti. Uzivej NY:-)
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky!
 26. / ReplyMarketa
  Giveaway jsou fajn, ale podle me na nic. Byt tebou tak to daruju nekomu kdo to potrebuje, oceni a sam na to penize nema. Treba maminky z azylovych domu. Moralne representativni clovek je pro me ten, kdo nemysli jen na sebe, ale i na druhe
  • / ReplyGetTheLouk
   To je náhodou skvělý nápad!
 27. / Replymonika
  Presne súhlasím ! Chválim za tento článok a obdivujem. Tiež nechápem komentáre typu " Prosím ja mám dnes narodeniny " .. " prosím, ja som ešte nič nevyhrala " a podobne. Želám pevné nervy a veľa šťastia :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuji!
 28. / ReplyNella
  Lou, to jis napsala velmi hezky :) nic víc, bych k tomu asi nepsala, protože udiv nemá slov :) Konečně to někdo uvedl na pravou míru :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky!
 29. / ReplyWenda
  Tohle ti opravdu někdo píše? ... to je nehorázný fakt, že jo... a nejvíc asi to, že si někdo píše o giveaway...
  • / ReplyGetTheLouk
   Mně lidi píšou věcí :D
 30. / ReplyBejbymáma
  HAWK!!!
 31. / ReplyRendy
  Ámen! :)
 32. / ReplyDenja
  Přesně kvůli tomuhle přístupu nechápu, jak někdo může mít nervy na to blogovat. Přece neni tak těžký dát si dva a dva dohromady, stačí jenom trochu přemejšlet a musí tě napadout, kolik práce a investic jedna taková soutěž nebo GA stojí. Lidi mají možnost vyhrát něco zadarmo a místo vděčnosti řešej věci jako velikost výhry, počet výherců a ve finále ještě začnou rejpat, proč neni víc GA. To by na mě bylo fakt moc :D Jinak já osobně mám stejně nejradši typ soutěží, kde člověk musí pro výhru udělat trochu víc, než napsat komentář. Bavěj mě kreativní soutěže, kde se odměňuje za nápad a snahu, jako je třeba teď s L'Orealem. Člověk si pak tu výhru jakoby zaslouží, je to jeho zásluha, ne jen náhody - a třeba já z toho pak mám mnohem větší radost. Ale zase je mi jasný, že potom je ten výběr těžkej, náročnej a často si pak lidi stěžujou právě na hodnocení. Jediný, co by mě asi tolik nerozhodilo jsou "podplácecí nabídky" :D V případě těch fakt zjevnejch (např. výhra za odběratele) bych uživatele klidně vyřadila z losování :D Slečny by to hned přešlo to takhle zkoušet. Takže přeju pevný nervy a hratuluju ke 100 000 odběratelům! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   No, někdy to na mě moc bývá a taky mi ujedou lehce nervy. Což on teda pak přijde kartáč, že jako jaktože mi ujely nervy :D Občas je to docela nahlavu. Mně kreativní soutěže taky bavěj, ale přijde mi,ž e lidi jsou čím dál tím línější :-/ A s tím l'orealem - čekám, kolik si vyslechnu, za to, že koho jsem to vybrala a jak to, že jsem nevybrala tuhle nebo tuhle... V podtsatě random systém vybírání vůherců je super, že je člověk tak nějak z obliga :D Z ní to děsně, ale já mám pak zas o starost míň. No u těch nabídek, to ani neberu vůbec ty lidi v potaz. Okamžitej Delete! Nemaj šanci, ještě aby jo, upřímně.... Jinak moc moc díky!!!
 33. / ReplyMartinka
  Lidé prostě jsou hamižní a chtějí si nahrabat hlavně pro sebe. Já osobně Tě obdivuji, při škole a různých starostech bych asi neměla ještě na to vést blog a nahrávat videa a ještě odpovídat fanouškům. Možná by si každý z nich mohl zkusit tuhle činnost alespoň na měsíc a viděl by všechna ta úskalí. Všichni totiž vidí jen to, jak dostáváte dárky a máte se vlastně nejlépe na světě..podle nich. Přeji Ti, aby takových "fanoušků" bylo méně a aby si uvědomili, proč Tě vlastně sledují :) Měj se krásně a pokračuj v tom, co děláš, protože to děláš výborně! Martina :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Jooo, to by bylo fajn asi s každou prací - zkusit si to na měsíc. Lidi by pak ěmli pro všechna zaměstnání pochopení ;) Jinak děkuju staršně moc!
 34. / ReplyAndie
  Lou, ani se ti popravdě nedivím, nedávno jsem dělala soutěž o kosmetiku na mém blogu, kde mi přes 80 lidí slibovalo účast. Zapsalo se jich sotva 20 a kontrolování všech těch pravidel + jestli někdo nepodvádí je otřes. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jak se každý pomocí komentáře zapsal, tak to číslo jsem přes random.org vylosovala (+ ale kontrolovala jestli se někdo nepřihlásil víckrát z jedné IP adresy) takže to celkem moc dobře znám a vůbec se ti v tomhle nedivím!
  • / ReplyGetTheLouk
   Je to docela voser co? Když se člověk chce zavděčit všem, udělat to poctivě, přečíst si každý komentář a tak... Docela mazec :) Ale zas to vyhlašování a ty děkovné maily výherců za to stojí ;)
 35. / ReplyAndy
  Tak tenhle článek je naprosto úžasný! :) Jestli toto co se Lou v článku pokusila vyjádřit, tak se nezlobte, ale neumíte odcenit lidi. Lou se snaží Vás obdarovat a poděkovat Vám za vaší přízeň tak by jste si toho měli vážit! Lou máš můj velký obdiv a přeji Ti pevné nervy a ať ty starosti co to všechno obnáší nějak překonáš! :) Andy z GateOfFashion :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju strašně moc :)
 36. / ReplyDominika
  Naprosto s tebou souhlasím, nechápu lidi kteří podvádí, kazí ti dobré pocity z toho že ti někdo bude vděčný. I kdybych žádnou soutěž v životě nevyhrála. Pffff... A co? Mám kámoše a naštvat se kvůli tomu že jsem nevyhrála je ubohý. Myslím že někteří si na tom zvyšují ego. Měli by si někdy zkusit uspořádat nějakou GA.
 37. / ReplyLucie
  Jo tak přesně nad tímhle jsem se jednou zamýšlela,ale stejně se většinou do těhlech soutěží přihlašujou 12-ti letý holky co se chtěj namalovat nevim jestli to tak přijde jenom mě,ale i tak youtubeři přece nejsou žádný multimilionáři nevím co na tom lidi nechápou.
  • / ReplyGetTheLouk
   Jó, lidi toho nechápou :D Ale je fakt, že zvlášť o tomhle panujou zvrácený představy :)
 38. / ReplySonney
  Už si s tím připadám trošku jako vlezdop*delka, protože každému píšu komentáře o tom, jak jsem vděčná, že se pro nás "obyčejné" lidi vůbec něco podniká, ale já opravdu vděčná jsem. Pár takových giveawayů jsem jsem se účastnila, nic jsem nevyhrála, ale život se mi z toho rozhodně nehroutí, v životě by mě nenapadlo si stěžovat tomu, kdo soutěž pořádá, kazit mu náladu třeba po nějaké vděčné zprávě od výherce. Naprosto nepobírám nic z toho, co jsi tu popsala, ve smyslu čeho všeho jsou lidi schopní (a jak jsou někteří tupí, sama nejsem z nejbystřejších, ale aspoň vím, že když chci soutěžit, musím znát pravidla, když něčemu nerozumím, zeptám se). Nabídneš jim prst a oni ti uhryznou celou paži, vážně. Obdivuju nejen tebe, ale i všechny ostatní, že jste se na to dávno nevykašlali. Btw. mně by třeba vůbec nevadilo si poštovné za výhru zaplatit (pokud by teda nepřesáhlo hodnotu výhry, což by se ale nejspíš nestalo), ale podle toho, cos tu popsala, bys už potom asi fakt veřejným nepřítelem :-/
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) No nechat někoho zaplatit poštovné mi přijde divné, ale asi z části proto, co píšeš - pak bych asi dostala někde přes hubu :D
 39. / ReplyKristýna
  Poslední dobou si pořád stěžuješ, jak máš s blogem jen práci a nikdo ti za to neplatí (což není pravda). Některé tvé příspěvky na facebooku mi přijdou až lehce arogantní a zlé vůči tvým čtenářům, kteří tě podporují. Rozhodla ses začít s blogem sama a když tě to tak štve můžeš i jednoduše skončit.
  • / ReplyGetTheLouk
   On blog je práce :D ;) Já si myslím, že kdyby si to každý zkusit apsoň na chvíli, tak by mluvil jinak. Ale tak je to s každým povoláním / činností ;) Skončit můžu, ale mně to baví, jen se snažím dělat všechno proto, aby se ta úskalí blogování zmenšila. Co se arognatních příspěkvů týče, pochybuji, že by většina lidí měla nervy na zprávy typu: "Jak si představuješ, že dneska není video, to si děláš prdel, ne?". Každá mince má vždycky dvě strany. A i když spousta lidí chápe, co blogování obnáší atp., tak spousta lidí ne. A těžko v takové mase lidí, budu mluvit ke každému zvlášť. To bohužel nejde. :) Ale to je další z blogovacích úskalí... Patří k tomu, ale věřím v to, že to půjde časem změnit, ale samým "ťuťu ňuňu, vše je pohádkový, všude samý jednorožci" to nepůjde. Je potřeba do toho vložit trošku trvdé reality ;)
 40. / ReplyMia
  Lou, ÁMEN. Líp bych to nenapsala!
 41. / ReplyDante Alighieri
  Já budu mít asi naprosto ojedinělej názor. Jsem jen čtenář bez blogu a nesnášim giveaways, ptž akorát zabírají místo článkům a videím. A ani nemusím bejt pořádající blogger na to, aby mě na všech kanálech nesraly (pardon) dotazy, kdy už bude vyhlášení. Snad těm trotlům musí dojít, že je to v podmínkách určitě uvedeno, ne? A ono ne.
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc za příspěvěk, musím říct, že s takovým názorem jsem se ještě nesetkala :) Docela osvěžující přístup ;) Jinak je vtipné, že i běžného čtenáře blogu otravují dotazy o vyhlášení :D
 42. / ReplyŽažu Molier
  Jak výstižně napsáno Lou.
 43. / ReplyTinka
  Ahoj Lou, Máš naprostou pravdu :). Fakt! Ale že si lidi dovolí psát až takový věci typu: Máma mi nedovolí si koupit kosmetiku.....bože :/ Přeji pevné nervy a hodně štěstí při blogování :-) Tinka
 44. / ReplyLucy
  Ahoj Lou. Jen jsem se v pravidlech nedocetla, jestli se tvych soutezi mohou zucastnit jen obyvatele CR. Predem moc dekuji za odpoved.
  • / ReplyGetTheLouk
   čr + sk
 45. / ReplyPuqii
  Ahoj Lou, moc pekny clanek. Ja si vzdy, kdyz jsem videla nekde na YT nebo na facebooku giveway, predstavovala, ze je to jednoduche. Ale ted vidim jakou to da praci a jsem rada, ze to nekoho neodradi dat se do toho a usporasdat soutez. Dekuju, ze ani tebe to neodradilo :)
 46. / ReplyKarol
  Ahoj Lou :) Já bych nemohla mít blog a dělat GA .. Kdyby mi někdo napsal něco z toho co jsi zmiňovala asi bych se zbláznila :D Obdivuji tvé nervy :D
 47. / ReplyEll
  Super článek! Za prvé bych řekla, že někteří čtenáři jsou prostě nevděční! Nemáš (žádný bloger nemá) nejmenší povinnost soutěže pořádat a když už, tak máš právo na pravidla a komu se to nelíbí, přece soutěžit nemusí, no né? Copak ho někdo nutí? A opravdu mi přijde, že někteří pravidla nečtou, jen jim v hlavě bliká kontrolka a "Hrrrr honem! Soutěž! Něco zadarmo!" a nevidí, neslyší. Taktéž jde vidět, jak moc si člověk na soutěžním komentáři dá záležet. Neříkám, že má vypisovat slohy nebo se nad psaním dojímat. Ale! Jde vycítit, když se člověk opravdu vyjádří k tématu a kdy si jen odklepe povinnost, která je se soutěží spojená. Příklad: v nejnovější soutěži se ptáš na počet štětců. A budou dva typy komentářů: 1) "Mám doma 10 štětců a ráda bych svou sbírku rozšířila. Mou nejoblíbenější značkou je XXX, ale ráda bych vyzkoušela XXX." a potom 2) "10 štětců". Pff. Já vím, úkol splněn, ale jde vidět, že jde člověku čistě jen o výhru a tak. Nevím no :) Já mám taky blog, teprve v úplných počátcích, soutěž jsem měla (ač malou) a ptala jsem se na značku Rimmel. Odpovědi se našly i typu "Od Maybelline mám nejradši..." nebo "Rimmel je moje nejoblíbenější značka, nejradši mám od ní Baby lips." Tak já nevím, co si myslet :D S čím nesouhlasím je nutnost velké výhry. Přece člověk vidí, o co soutěží, a pokud se mu to nelíbí, opět soutěžit nemusí. Oni se beztak najdou i tací, kterým i 10kg balík bude málo. Nedávno jsem četla na jednom blogu (bohužel už si nevzpomenu kde), že blogerka přestala soutěže pořádat, protože jí čtenáři nadávali za to, že výhry jsou malé (malé tedy opravdu nebyly) a jak si to vlastně představuje. A co vy čtenáři? Vy taky blogerkám pořádáte soutěže? Ne. Jasně, je to blogerův dík za přízeň, na druhou stranu snad čtenáři čtou proto, že je to baví a ne proto, že můžou něco vyhrát, ne? Takže toť můj názor :)
  • / ReplyEll
   Proč neschválíš můj komentář?
   • / GetTheLouk
    Protože jich tu mám hodně a trvá než se tím prohrabu, abych mohla odpovědět ;)
  • / ReplyGetTheLouk
   Někdy mi přijde, že si lidé myslí, že je něco nutí do té soutěže :D Navíc ta soutěž vězšinou u mě probíhá dlouho - takže není potřeba to "odbýt", klidně se nad tím člověk můž zamyslet, pravidla přečíst 3x, přečíst si to po sobě, ten čas tam na to je ;) Nechápu. Ano - tyhle odpovědi jsou super :D "Ano, psa mám a nejvíc mě baví, jak mňouká!" nebo " Ráda bych toho pejska vyhrála, chci totiž doma kočičku" :D No já mám za poslední 3 týdny mít asi 8 výherců, ozvalo se jich asi 5, vybrala jsem náhradní, ty taky nic, takže další náhradní. No děs! To mi přijde taky na hlavu - soutěžím, tak se aspoň ozvu ne!? :( Soutěže u mě asi taky na delší dobu zas nebudou :D
 48. / ReplyTerka
  To je pravda . Ja si velmi vážim koľko do toho investuješ. Vidno že svojich pravých fanúšikov máš rada a mi ťa máme tak isto veľmi radi. Nechápem ako môže byť niekto taký a nevie si to predstaviť že ty do nás investuješ a on napíše niaku uplnu hluposť. Si úžasná a vidno ako ti na to záleží. Nikdy neprestávaj a na ľudí s hlúpimi poznámkami sa vikasli.
 49. / ReplyDaniela
  Páni! Nikdy by mě nenapadlo, co všechno jsou lidí schopní vymyslet pro výhru v soutěži. Neuvěřitelné. Obdivuju tě, že na to máš vůbec nervy. Mně stačí někdy číst jen ty komentáře u tvých videí, kde se lidé ptají na otázky, které jsou jasně napsané pod videem, natož na ně ještě odpovídat a vše znovu vysvětlovat. Lidská hloupost nezná hranice -_-. Jsi skvělá v tom co pro svoje fanoušky děláš, tak se nenech prudit nějakými hlupáky, co si ani neumí přečíst pravidla :).
 50. / ReplyTereza Horbaniucová
  Já tedy blogery do nebe vyzdvihuju, protože takových nervů, stresů, odpovědí na "inteligentní" dotazy, ztráta soukromí a času a bůhví, čeho ještě.. To je podle mě hodně obdivuhodné a já smekám. :) Sama si píšu blog a v takovýhle chvílích jsem šťastná, že ho navštíví maximálně 5 lidí denně. :D
 51. / ReplyDominika :)
  Ahoj Lou! Teraz som si to prečítala a som úplne "v šoku". Ja som si totiž vážne myslela, že tieto Giveawaye stoja blogera minimum. Vďaka tebe som toto všetko pochopila, som ti strašne vďačná! I love Lou! ^•^
  • / ReplyGetTheLouk
   Díky, to jsem ráda :)
 52. / ReplyAnnie
  Ahoj Luci.. Zapojila jsem se do poslední soutěže která se bude vyhlašovat 7.5 a chtěla jsem se tě zeptat jestli nevadí že nemám facebook..? Děkuji, Mám tě moc ráda a Podle tohoto článku to není tak lehké !
  • / ReplyGetTheLouk
   Nevadí :)
 53. / ReplyBella
  Lou mas naprostou pravdu. Sledujici/čtenáři jsi neuvedomuji jak je to nekdy náročné. . Drzim ti palce ad vše je v pořádku jak má!
 54. / ReplyDixie
  A já si vždycky říkala jak to můžete tak lehce zvládat :D! Vůbec nechápu jak tě ještě můžou ty lidi tolik otravovat ,aby to vyhráli. To nemají ani trochu respekt? Asi ne ,ale co se dá dělat :/
 55. / Replyali
  Ahoj máš naprostou pravdu! lidi by si měli uvědomit co pro nas všechno dělate pač investujete svuj čas aby jste točily videa aby jsme se i mi něco naučily zda bychom si měli koupitnejake vyrobky ktere jsou skvěle a ktere naopak .Darky ktere rozdavate řekněte kdo dnes něco dostane zadarmo? třeba si važit každe maličkosti co kdo pro nas něco udělat a pokud sinekdo jen stěžuje ze nikdy nic nevyhral třeba stale doufat jednou to přijde a i kdyby ne? no a? v životě jsou duležitější věci než nejaka vyhra .Tenhle članek je pravdivej a každy kdo ho přečetl by si to měl uvědomit, já ti chci poděkovat za tenhle članek za ty videa co všechno vy bogerky pro nas dělate velice si toho važim velke díky! přeju hodně uspěchu a štěsti!
 56. / ReplySimona
  Lou ty máš pravdu nejde o to jestli vyhraju budu to dál zkoušet a třeba se mi to jednou podaří díky za krásný článek
 57. / Reply
  Nejsem spam :-D

Leave a reply

Your email address will not be published.