Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

TOP 3: Zastřené růžovo-červené rtěnky

top3_zastreneruzovocervrt_01

(Zleva: Esteé, Bobbi, NYX)

Tentokrát se pobavíme o rtěnkách, které sice možná na první pohled v obchodě neupoutají pohled každého, ale ve finále jsou na rtech krásné a přitahují k vašemu obličeji spoustu zvídajících pohledů. Nepřitahují pozornost ke rtům, ale prostě celkově k vám. Jsou to takové ty rtěnky, které nejsou sobci, nahrají vám a vy můžete střílet góly.

Esteé Lauder Pure Color Lipstick 65 Exotic Orchid

(Sephora, Esteé Lauder)

Tahle kráska je ze všech zástupců určitě nejvíce podobná klasické červené. Ano, má lehký nádech do růžova, ale to jí podle mě jen přidává. A protože je to klasická Esteé rtěnka má příjemnou lehce old-schoolovou ovocnou vůni, která mně osobně moc nevadí. Na rtech se tváří stále poměrně nenápadně, trošku klasicky díky těm červeným pigmentům a trošku hravě, to dělají zas ty růžové pigmenty. Je elegantně lesklá, nic přehnaného a díky tomu se velmi pohodlně nosí. Vytrácí se rovnoměrně, což jsou za mě určitě plusové body. Pokud nechcete, aby vaše rtěnka křičela na míle daleko, ale stále působila elegantně a klasicky, tohle je určitě skvělý kompromis všech zmíněných atributů.

top3_zastreneruzovocervrt_02

top3_zastreneruzovocervrt_05

NYX Matte Lipstick MLS16 Merlot

(Douglas Debenhams, www.cherryculture.com)

Nejlevnější, nejmatnější a nejtmavší varianta v této skupině.  A tímhle popisem bych to také mohla ukončit. Ale dobře, budu na vás hodná a přihodím trošku více informací. Barva k názvu moc nesedí, protože rtěnka není podle mě dostatečně tmavá a dostatečně modro-fialová, aby byla hodna tohoto jména. I tak je to moc pěkná tmavá vínovo-růžová s jemným zakalením. Krásně bude vypadat k šampaňské na víčku, ale i k pravé zlaté nebo světlé růžové. Na to, že má být rtěnka matná, tak je na rtech velmi pohodlná a nevysušuje. Jenže ono je to spojeno s tím, že ona není úplně bez lesku. Matná je tak ze 75 %, řekla bych. Má velmi přirozený lesk, což vypadá ve finále moc hezky, jen se nesmíte nechat při výběru zmást jejím jménem. Ovšem jiné odstíny jsou matnější, co jsem tak zkoumala po internetu. Pokud chcete pěknou studenější tmavou zastřenou růžovou, tohle je určitě kandidát pro vás!

top3_zastreneruzovocervrt_04

top3_zastreneruzovocervrt_07

Bobbi Brown Creamy Matte Lip Color 11 Razzberry

(Bobbi Brown)

Malina se určitě tváří nejšedavěji ze všech, a zároveň nejrůžověji. Je udělaná ze střední růžové a je to na ní poznat. Také to není čistokrevná matka matná rtěnka a přozeně odráží světlo. Já si tuhle rtěnku zamiluju vždy na podzim a v zimě i přes to, že oproti předešlým dvou je na rtech nejsušší. Je to ten odstín, se kterým já osobně hezky obtáhnu rty, tedy upoutám spíše na jejich tvar než na barvu. Ano, je tmavší, ale ne zkrátka moc, aby na sebe soustředila pohledy díky své temnotě. Pokud chcete něco, v čem vynikne váš úsměv jako takový, tak tohle je ono. Přijde mi, že se v téhle krásce musím zkrátka stále smát. Nějak to celé umí umocnit. Starší fotky právě s touhle vytlemenou růžovou zde.

top3_zastreneruzovocervrt_03

top3_zastreneruzovocervrt_06

Myslím si, že jedna rtěnka z téhle kategorie se vám doma určitě neztratí. Udělá službu jak na různých oslavách, ať už formálního nebo neformálního typu, tak klidně i na svatbě, večeři či obchodní schůzce. Její vtip je právě v tom, že není hamoun, nesklidí všechen úspěch sama o sobě, nechá zářit vás, ať už jste, kde jste. A to se doma vždycky hodí, ne?

Comments ( 7 )

 1. / Replysofinka
  Lou máš opravdu nádherný tvar rtů a opravdu se mi líbí změna blogu. A je pravda, že máš na ruce tetování?
  • / ReplyGetTheLouk
   Děkuju moc :) A ano je :)
 2. / Replykubajda
  Já bych z těch svých do téhle kategorie zařadila asi Sweet kisses z Lidlu. Je to sice bezpochyby červená, ale na nikoho nekřičí "Dej si na mě bacha, dnes mám červenou rtěnku!" a to se někdy hodí (a vtipné mi přijde, že má úplně stejný obal a skoro i barvu jako ta NYX :D)
  • / ReplyGetTheLouk
   To jo no! :D Tyhle rtěnky jsou super, že jsou trošku výrazné, ale ne moc. Jsou na půl cesty, hodí se vždycky, zvlášť na podzim ;)
 3. / ReplyKathleen
  Ta od Bobbi Brown je naprosto úžasná!
 4. / ReplyKarolína B.
  naprosto jsem se zamilovala do barvy a finishe té krásky od Bobbi :)
 5. / ReplyEva
  Je super, že se s tou rtěnkou vyfotíš i 'osobně' protože ty fotky produktu, mnohokrát i swatche vypadají úplně jinak :)

Leave a reply

Your email address will not be published.