Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

TOP 3: Stříbrné stíny

top3_stribrnestiny_04

(Zleva: Mushroom, Shellshock, Noir)

Stříbrná je těžká klasika, skoro jako zlatá. Přijde mi ale víc na párty než zlatá, zlatá je pro mě skvělá jak na denní nošení, tak i na večer, ale zlatá je z nepochopitelného důvodu pro mě víc na zvláštní příležitosti. Tak to ale určitě nemáme nastavené všichni. Znovu je to jedna ze základních barev v líčení, která se doma neztratí. Dokonce si pamatuju, že stříbrné stíny od Rimmelu, které už dávno nemám, byly snad moje první stíny vůbec. Něco na téhle barvě bude. Teď vám ale ukážu mé momentální stříbrné oblíbence.

Urban Decay Mushroom

(Zahraniční Sephory či třeba www.hqhair.com)

Houbička je moje nejoblíbenější stříbrná vůbec, možná spíš třpytivá šedá by sedělo víc. Je poměrně teplá na stříbrnou, má takový pleťový narůžovělý nádech. Ale třpytí se stříbrně a sem tam hází až bílé odlesky. Možná bych řekla, že je až tajemná, vedle ostatních je určitě nezajímavější, protože je tak těžké ji pořádně popsat. Na očích se rozhodně netváří tak hnědě jako na fotkách. Kvalitou je to klasický UD stín, o kterých tu mluvím prakticky vždycky. Nemůžu si pomoct. UD dělá vážně jedny z nejlepších stínů na světě a málo kdy se v nich zklamu, vlastně ani nevím, jestli se to někdy stalo. Tuhle krásku koupíte i v monu a nebo se z ní můžete těšit v Dangerous paletce. Taky ji UD dělá v podobě svých 24/7 Glide On tužek, tam mi ale odstín přijde maličko více do hněda. Odstín, který bych klasifikovala jako „taupe“, což je termín, který zatím stále nevím, jak do češtiny přeložit, ale pokud si ho vygooglíte, budete přesně vědět, o čem mluvím.

top3_stribrnestiny_03

Urban Decay Shellshock

(Vice 2 paletka, Zahraniční Sephory či třeba www.hqhair.com)

Tohle je prostě pecka. A tím bych mohla skončit. Je to ta nejzářivější, nejprůbojnější, nejmetaličtější stříbrná na světě. Nikdy jsem neviděla nic podobného. A textura je nepopsatelná. Jestli standart UD je máslo, tak tohle je máslo na čtvrtou a i to je málo. Každému bych přála, aby mohl smočit prst do tohohle stínu, protože to člověku jednoduše změní život. Bez nadsázky. Stačí ho pidínek a na víčku máte pořádný lesklý nános klasické světlé stříbrné bez teplých ale i bez studených nádechů. Inu, když se řekne stříbrná, tohle má být zaneseno v encyklopediích. Bohužel je tahle neuvěřitelná božskost k dostání jen ve Vice 2 paletce. To, že paletka za to stojí, už jsem zmiňovala hodně krát. Pokud máte na tenhle stín vážně zálusk, říkám rovnou, jděte do celé paletky, stíny v ní jsou neskutečné a tenhle to jen potvrzuje!

top3_stribrnestiny_01

Sleek Noir

(www.lovelyhair.cz)

Měli jsme tu teplou stříbrnou, neutrální a teď přichází řada na tu studenou. Ta je z paletky, kterou už jsem také několikrát doporučovala. Snad jednou bude Sleek prodávat své stíny i v monech, pak si určitě zaskočte pro Noir. Je to tmavší studená stříbrná, která se bude zase krásně chovat přes celé víčko, ale i v důlku. Opravdu navodí nejen takový ten kovový efekt, ale opravdu efekt opravdového kovu, jestli to dává trošku smysl. Já jsem s ní dělala článek a myslím, že tam potvrdila, jak skvělý je společník. Pokud někde uvidíte podobný odstín, věřte, že se u vás doma neztratí, a prostě ji berte! ;)

top3_stribrnestiny_02

Určitě ale můžete mrknout na stříbrné Color Tattoo, to je docela podobné UD Shellshock.

Myslím, že tento článek tak nějak dokázal, že když se řekne stříbrná, tak to neznamená jen jeden odstín, že opravdu je z čeho vybírat a že si stříbrnou lze vybrat podle vašeho gusta. A že to stříbrná umí, můžete vidět v tomhle tutorialuA nevěřím tomu, že ji nikdo z vás zatím aspoň nezkoušel. Tak jaká je ta vaše?

Comments ( 12 )

 1. / ReplyDenise
  Ten prostřední stín je vážně bomba! :O
 2. / ReplyFrantiška
  Já jsem se právě poohlížela po stříbrných stínech a moc se mi zalíbily ty Colortatto. :D Myslím, že ty je máš...? Viděla jsem je na Chodově myslím, ale mají je skoro ve všech Rossmannech a DM atd, ne? :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Ano, mám je, porovnávám je s shellshockem v oap za leden tuším.
 3. / ReplyKoláček
  Shellshock je úplně nejbožejší <3
 4. / ReplyLuLu
  wow, tak Shellshock vypadá fakt fantasticky. Nádherná barvička, snad nejhezčí stříbrný stín, co jsem viděla :-))
 5. / Replybee457
  Ahoj Lou, při čtení Tvého článku mi došlo, že doma asi ŽÁDNÝ stříbrný stín nemám... samotnou mě to překvapilo :-D bára.kára
  • / ReplyGetTheLouk
   Pořídit ;) :D
 6. / ReplyMaki
  Poslední barvičku od Sleek mám a musím říct, že je vážně úžasná. V paletce ji míchám se zelenou nebo hnědou a dohromady vypadají skvěle :-) Taky bych se přimluvila, aby Sleek prodával mona, nebo kvatra abych si mohla sestavit vlastní paletku...
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně!!! To by podle mě bylo uplně super!
 7. / ReplyBlondýna
  ja na stribrnou moc nejsem. ale mam moc rada tu z UD naked 2 - Verve.
 8. / ReplyNielaD
  Ahoj, tak jsem vlastně zjistila, že jsem na tom jako Bára.kára jen s tím rozdílem, že jsem teoretický vlastník houbičky a jednu mám v MUA paletce už se těším až houbičku položím do dlaně a nechám na ní dopadnout sluníčko....
 9. / ReplySvět podle Kyrkys
  Mám paletku od Sleek-Bad Girl a v n je stříbrno-modrý stín a naprosto boží!

Leave a reply

Your email address will not be published.