Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Řasenka konečně opravdu 2 v 1

rasenky2v1_01

Asi vám neuniklo, že před nedávnem jsem měla vážnou citovou vazbu k řasence Lancome Hypnose Doll Eyes. Dělala mi krásné řasy, krásně voněla a zkrátka to byla bohyně. Ale došla, vyschla, jak to tak s řasenkama bývá. A tak letěla do tašky za ostatními RIProdukty. Naštěstí taška byla tak plná, že se na ní ještě nedostala ve videu řada a tak nebyla vyhozena nadobro. Protože teď je zrecyklovaná.

rasenky2v1_04

Z rodiny Hypnose jsem chtěla vyzkoušet už jen Drama verzi. Star byla fajn, ale nějak nám to zvlášť neklapalo. Takový ten vztah, který vašim životem projde, aniž by zanechal větší stopy. Drama jsem dostala na prezentaci díla Albera Elbaze pro Lancome. Mé srdce zaplesalo. A doma jsem čekala drama. Marně. Měla jsem poměrně pěkné přirozené řasy, žádné váu! A tak jsem recyklovala.

rasenky2v1_05

Zkoušela jsem už milionkrát kartáček jen máchat v jiných řasenkách a pak ho zase zastrčit do své vyschlé tubičky, ale nikdy to nebylo ono. Vím, že trik s tím, že super kartáček si necháte a pak už jen mácháte v jakékoli tubičce, znáte. Je to fajn, ale nikdy to nefunguje na sto procent. Krtáčku se ve vyschlé tubičce nějak nehezky vegetuje. Řasenky se z devadesáti procent liší především kartáčkem. Ta černá tekutina, ta konkrétni maskara, je většinou stejná.

rasenky2v1_02

Tím, že jsou tubičky stejné (ne uplně stejně, ale prostě sedí plus mínus milimetr), můžu ze spodku Drama a vršku Doll Eyes udělat novou Doll Eyes. Pravda, drama nevoní tolik jako panenka, ale funguje to. Sice to není stoprocentní Doll Eyes, ale co, furt bohužel lepší než stoprocentní hysterka v sexy oblečku Albera Elbaze. Bohužel.

rasenky2v1_03

Za tohle bych tak nějak chtěla vzdát hold Lancome, že jejich řasenky jsou balením všechny stejné. A proto se dají takhle recyklovat. S jinými frankensteiny mi to totiž nikdy neklapalo. Nebyli totiž ani poloviční náhrada. Tahle napůl strakatá napůl černá panenka je přinejmenším 75% náhrada. A to jde. Navíc mě vždycky pobaví, když se na tuhle záplatu podívám.

Co vy, recyklujete řasenky?  Já v tom asi pokračovat nebudu, nehledě na to, že si nemyslím, že to je stoprocentně hygienické. Tuhle Drama Doll dojedu, ale tím náš vztah asi skončí.

Comments ( 21 )

 1. / ReplyBlondýna
  zajimavy napad. Priznam se, ze jsem to zatim nezkousela, ale mozna jako prvni adeptku zkusim kolosalku /kartacek/ a napl ze zelene Rimmel Flexky...
 2. / ReplyKristýna
  já recyklovala řasenky od maxfactoru, ptž jsem si myslela, že ta starší má lepší kartáček (orandžový s černým obalem) byly dvoubarevné :)
 3. / ReplyJája
  Haha, to je dobrý, já jsem to osobně nikdy nezkoušela, ale asi to udělám, mam doma dvě Colossalky, tu voděodolnou a zatočenou a zjistila jsem, že ta s tim zatočenym kartáčkem mi brutálně slepuje řasy a dělá všechny tyhle neplechy a voděodolná došla, takže vydrbu kartáček z voděodolné a voila :) Trochu se stydim, že mě to nenapadlo samotnou, ale co...ještě že tu jsi :D
 4. / Replysl. Jahodová
  Já jsem si nejvíce oblíbila WonderLash od Oriflame. Sedí mi jejich plastový kartáček , takže když jsem si koupila jinou řasenku, která už tak super nebyla, nezbylo mi nic jiného než vytáhnout starý kartáček a využít tak novou náplň. Trochu ale nesouhlasím s názorem, že je ta černota vždy stejná. Vyzkoušela jsem 4 řasenky od stejné značky, a i když jsem je zkoušela se stejným kartáčkem, výsledek byl vždy jiný.
 5. / ReplyKatunka:D
  zajímavé a dobrý nápad...kam na to chodíš?!
  • / ReplyGetTheLouk
   Nevím :D
 6. / ReplyAndy
  Keď sa mi ťažko lúči so špirálou zvyknem používať náplň do špirály od Reginy, predávajú ju v každej dmke v tom stojane pri kase a je to super :) novú špirálu to ale dlhodobo nenahradí, podľa mna je dobre ich meniť aspoň raz za pár mesiacom kvôli nejakej tej hygiene.
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně tak! Hygiena v řasenkách je úplně mimo bohužel :(
 7. / ReplyImiis
  Tohle praktikuji několik let a poslední rok s Collistar Infinito - máchám to ve všem, protože kartáček je dokonalej!!!!
 8. / ReplyS.
  A co zkusit jenom ty náplně do řasenky, které se prodávají? :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Nevím, nevím... nějak mi to nikdy nebylo sympatické, je to hloupé, nevím proč :D
   • / S.
    Já tomu taky nikdy moc nevěřila, ale teď vypadlo z mamky, že to tak dělá už léta... Možná to prubnu a uvidím, přinejhorším vyhodím pár korun a tubičku od řasenky ;)
   • / GetTheLouk
    přesně tak! a zkusit se má všechno ;)
 9. / ReplySanny
  Lou, skus zajít do tety, prodávají tam náplně do řasenek od Reginy. Já to používám už několik let, a tak mám pořád oblíbené řasenky jak nové, a nemusím utrácet za nový obsah :) Kartáčky jsou hlavní! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Zas ale ta hygiena prostě.. :(
 10. / ReplyAimi
  upřímně,nikdy mě tohle nenapadlo. vždycky řasenku koupím-používám-dokončím-vyhodím. a koupím novou. tak jsem to zkusila s došlou Maybelline One by One a novou Rocket. a nevím,nebylo to nějak ono. a jak říkáš,nezdá se mi to hygienické. ale nápad je to skvělý. hezký článek. :))
 11. / ReplyBára
  Lou, pokud karáček pečlivě očistíš papírovým kapesníčkem, jde ho ve většině řasenek jakoby vyšroubovat/vytáhnout v tom zúženém přechodu z plastové tyčky do kartáčku, bývá tam zasunutý pouze na kousku drátku. Pokud to takhle přehodíš, jenom nasadíš na tyčku u "čerstvé" řasenky a můžeš si ten kartáček přešroubovávat donekonečna ;)
  • / ReplyGetTheLouk
   Mazec! Tolik jsem se do toho zas nikdy neponořovala... jen bych se právě bále o hygienu, ale zas by šel pak i dezinfikovat... hmm, zajímvé, díky za radu!
 12. / ReplyLucinka je Nej!
  Bezva!Článek se mi moc líbí!!
 13. / ReplyIn your face!
  Já recyklovala dřív, ale vzhledem k tomu, že si kupuju hlavně řasenky z drogérky, tak to pro mě nemá vlastně cenu. Takže nakupuju nové :). Mně stejně jedna vydrží tak 6 měsíců, tak to není žádná škoda.
 14. / ReplyKačíííí
  Balení tý drama je nádherný, ale ten kartáček by mi určitě vadil taky ... reciklace mě teda ještě nenapadla tak to zkusim třeba až budu kupovat mamce novou řasenku abych jí tam kdyžtak dávala ten starej kartáček se kterým se jí pracuje dobře ...

Leave a reply

Your email address will not be published.