Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Vzpomínkový Retro TAG

Trošku si zavzpomínáme na naše dětství! Za sebe musím říct, že to byla docela zábava a hned bych se do dob, kdy jsem byla dítě vrátila. Tenhle TAG by mohl mít klidně i hodinu, tak dlouho bych mohla mluvit o oblíbených hračkách nebo filmech. Takže budu moc ráda, když se se mnou podělíte o vaše oblíbence, které definují vaše dětství!?
Šaty na Zoot.cz

CO SE CHYSTÁ: http://www.utubering.cz/getthelouk

 

NA SOBĚ MÁM:

Catrice Absolute Rose Eyeshadow Palette [Rossmann, 141,-]

Sephora Cream lip stain (13) [Sephora, 290,-]

Colour Pop Lippie Stix (Lumiére) [USA]

Nehty: http://getthelouk.com/?p=3684

 

Ceny v závorkách jsou pouze řádové a orientační, je tedy možné, že se budou od reality lišit třeba i o několik stovek. Pokud v závorkách cena uvedena není, nepamatuji si ji a nevím ji.

 

Obchody uvedené v závorkách jsou ve většině případů obchody, kde jsem kosmetiku pořídila já, nemusí to být jediný nebo nejlevnější obchod, kde se dá kosmetika pořídit.

 

Zkratka „LE“ v kulaté závorce znamená Limitovaná Edice. Tím pádem bylo zboží nějaké kolekce k dostání po omezenou dobu, je tedy možné, že v současné době už nebude k dostání.

 

* Produkty označené hvězdičkou (*) mi byly zaslány buď PR zastoupením značky popřípadě e-shopem (ten je následně uveden v hranaté závorce u produktu) výměnou za recenzi. To, že mi produkt byl zaslán, nemá na mé používání tohoto produktu jakýkoli vliv.

 

SOCIÁLNÍ SÍTĚ: http://getthelouk.com/?page_id=10

FOŤÁK: Canon EOS 700D, objektiv Canon EFS 18 – 55 a 55 – 250 STM

EDITUJU VE: Videopadu, Adobe After Effects

Comments ( 29 )

 1. / ReplyBiBi B
  No momentálně si vybavuju jenom jak jsem každý den 365 dní v roce vstala dřív abych viděla teleshopping Horsta Fuchse :D
  • / ReplyGetTheLouk
   To je fakt!
 2. / ReplyMartina S.
  Ta knížka s básničkami se jmenuje Veselé básničky - Škvrňata :-) (Marie Tichá)
  • / ReplyGetTheLouk
   Bože, díky! <3
 3. / ReplyLoB Girl
  Jelikož jsem zatím jen takové odrostlé dítě, vzpomínky si dobře vybavuji. Mezi mé nejulítlejší patří asi texty písniček, které jsem jako malá vyřvávala na plné kolo. V Anglii v hotelu jsem zpívala Rape me od Nirvany a v supermarketech Jsem ještě panic, není to lehký, nešel bych za nic do ňáký děvky od Lucie. Rodiče mne vedli k dobré muzice, jen se to někdy vymstilo. :D Lumiere of Fashion
  • / ReplyGetTheLouk
   Nápodobně! Děvky ty to znaj jsem zpívala na chalupě a sousedka veeeelká křesťanka to uplně nerozdejchávala :D
 4. / Replyafromenafly
  Gumítci, S Club 7 ( !!!!!!!!!!! ), Barbie filmy -videopůjčovny!, rozmohla se miminka Šušu (a kamarádka tý svojí říkala šušňa ... :D), žvejkačkový cigarety, pendreky, lízátka s píšťalkou (nevim, jak to maj dnešní děti, my jsme si to jeli hodně :D), tlustý čelenky - ofina- palmička, halíře ( !!!!), - Smolíkovi!, Harry Potter (když mi bylo šest, tak táta donesl knížku, že je to prej nějaká novinka, bude to v kině, že mi před spaním ještě nic takovýho nečetl, tak že to zkusíme!) ... bratranec se sestřenicí,kteří bydleli v domě, měli telefony, co se daly na krátkou vzdálenost spojit a fakt jsme mohli volat!!!... pokladny, zboží, dřevěný domečky pro dřevěný panenky, ručně šitý panenky s dlouhejma nohama, Hurvínek, chodit do keramiky (to jako v našem Městě hodně jelo, kdo tam nechodil, byl out :D ), malování s Petrou Buzkovou (jednou jsem vyhrála čokoládovej dort a barevnýho plyšovýho zajíčka - do teď "jako nový" !!! :D ), mini lentilky a hrady z nich - představení Dády Patrasové, kde se lentilkama chrastilo, Michal Nesvadba se svou izolepovou show! --> no celá Kouzelná školka, která v našem dětství byla nejkouzelnější!, vlastním asi 10 kazet, které byly doopravdy věnovány mě... Iveta Bartošová je na třech z nich... ale nejvíc ohraná byla Hurvínkova abeceda slušného chování a Kocourek Modroočko!, Bratři Ebenové, Nedvědi, Enya, umělohmotná čajová souprava, ve který jsem nechávala kynout těsto, mléčná polívka, sýrová polívka, rohlík s máslem a medem, Viking Vike, hotel pro panenky udělanej z dřevěných kostek a poliček knihovny - měla jsem i výtah z kapsáře..., dřevěný obrázkový kostky, sáňky, máminy šaty z tanečních, vyšívání a našívání knoflíků na papír... Tyjo, když si na to tak vzpomínám, to dětství byla fakt pohádka, kdybych mohla, přenesu se za sebou a řeknu si: Užívej si to a nechtěj bejt pořád dospělá a velká, to už se Ti ty kraviny co děláš, tak snadno odpouštět nebudou (například, když vycejpráš fakt voňavej olej proti vším na ručně šitýho panáčka a pak vypiješ studenou vodu z plechovky od coca coly a máš z toho už zase zánět středního ucha) a všechno co uděláš nebude kouzelný a geniální! ;) :D
  • / ReplyGetTheLouk
   Video půjčovny! Šušu! No ty byly hitem! Ručně šitý věci na panenky - to bylo hlavní§ jinak by ty chudinky chodily nahý :D Do keramik jsem chodila asi do tří :D Kouzelná školka - na to jsem uplně zapomněla :D To mně nebralo, ale frčelo to! Ebenové, enya, Nevdědi - bože ty mě vážně vracíš do mládí, to je super! Chehctám se tu jako blázen u tohohle komentáře! Vážně ti za něj děkuju! A s tím, abys nechtěla dospět - mně to rodiče dost kladli na srdce, takže já to fakt tak brala ždímala z toho, co to šlo. Nulová zodpovědnost, nulový starosti a vlastně i povinnosti, vážně jsem toho dost zneužívala, ale zas teď nelituju. A jsem za to na sebe i tak trošku pyšná, vzpomínek je dost - přesně jak tu píšeš! ;)
 5. / ReplyTerez
  Super video! Já si teda ještě pamatuju Buffy, Čarodějky, Power Rangers, Věřte Nevěřte, Bojíte se tmy?, Esmeraldu a podobný trháky. Nejoblíbenější film Titanic, pak jsem pořád kreslila Titaniky ve školce :D Na walkmanu jsem poslouchala Aleše Brichtu a byla jsem na sídlišti za frajerku, že tu vymoženost jako mám :D A nejoblíbenější hračka, tatínek mi vyrobil domeček pro bárbíny a já po něm jezdila s autíčkama, takže asi tak :) To byly časy :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Buffy mě jediná z toho seznamu nepotkala, ale jinak souhlas! No wlakman byl totální privilegium! ;) To byl tehdy přístroj všech přístrojů! Vyrobenej domeček? téda! Tomu říkám poklad, doufám, že ho ještě někde máš? ;)
 6. / ReplyLucy
  Máš radši Rory nebo Lorelai? :D
  • / ReplyGetTheLouk
   Jak v jakejch sériích, někdy bych ale Rory nakopala :D
 7. / ReplyAndy
  Nekoukala ses na Čarodějky? :D
  • / ReplyGetTheLouk
   Taky ;)
 8. / ReplyPeť(k)a
  Tu básničku si z dětství nepamatuju, ale nedávno s ní přišla moje malá ségra ze školky :-) Šla poštolka do školky, co tam chodí poštolky. Měla čistý roláček, peří jako obláček. Sotva vyšla ze vrátek, zmazala si kabátek. natáhla se do bláta, zmáchala si kaťata. Proháněla slepice poztrácela střevíce. Roztrhla si o souček poštolácký klobouček. Potom přišla do školky, zlobila tam poštolky. Pobrala jim oříšky, čmárala jim do knížky. Až si řekly poštolky: „Holky, žádné okolky!“ Chytily jí za peří, vystrčily ze dveří. Naplácaly poštolce, nechaly jí po školce. Do školky šla poštolka – ze školky šla poškolka
  • / ReplyGetTheLouk
   To je přesně ona <3
 9. / ReplyMirage13
  Duhové legíny :D no pěkný, já nesnášela rifle a tak jsem chodila ve druhé třídě ve svítivě žlutých teplákách se svítivě žlutou vestou a celý druhý stupeň mi říkal "zářivko" :D.. Ach to byla doba. Jakožto ročník 93 jsem vždy nadšeně spěchala domů na čarodějky, dokonce jsem si ty kouzla psala na papír a s dalšíma dvěma kamarádkama jsme si na ně hrály, no tragédie :D. A potom v podvečer s mamčou a babičkou trávení u televize u Věřte Nevěřte, vždy jsme si psaly na papír jak to dopadne a počítaly si body. Každodenní těšení se na teleshoping s Horstem nebylo vyjímkou. A sen být důchodcem, to je panečku optimismus, my budem rádi, když se důchodu dožijeme :D. Taky mě tahleta hudba minula, já ujížděla na Madonně (nějaká nová v té době), pak Kyllie Minogue a táta mě učil na Horkýže Slíže, což mi zůstalo do teď. Pak se ke mě ve 12ti dostali KoRni a od té doby miluju nu-metal, punk-rock a tvrdší rock. Lví král byla láska na první pohled a je to jediná pohádka, kterou dneska můžu, nějak mě to přešlo a přicházím o všechny nové animáky, někdy se možná hecnu a doženu to. Vzpomínám si, že táta v mých asi 5ti letech donesl Od soumraku do úsvitu a od té doby miluju veškeré filmy ve stylu Tarantina, krásné dětství, takové nekrvavé a mírumilovné :D. Taky mám ručník! Kdysi byl žlutý se včeličkou, ta včelička je vyšitá a je tam pořád. Dostala jsem ho, když mi byly asi 3 roky a utírám si do něj ruce, když odcházím z koupelny do teď a taky pořád drží, holt tehdy se na materiálech tak nešetřilo. A máš pravdu, všechna ta pěkná slovíčka se vracejí, jediné co je jiné je dnešní poangličťování slov, což mně osobně nevadí a používám to, ale umím si představit, že to někoho štve. Kruci, to jsem se zase rozepsala, no nic, jdu spát. Dobrou noc! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Tepláky jsme si vzala do školy jednou a když jsem pak přišla domů, tak mě máma málem zabila, že jako do kšoly v teplácích se nechodí! A už jsem si to nikdy nelajsla :D:D:D Kylie Minogue a její it's in your eyes byl největší hit! <3 hele tip na hezounkej nevinnej a vtipnej novej animák ti dám - Home! Mně se to vážně líbilo a to si taky an starý klasiky nenehcám šáhnout a sjíždim spíš ty moje starý ;) Tarantino mě minul a bytostně ho nesnáším :D Poangličťování je přirozené - kolik slov máme z němčiny, to e prostě přirozenej vývoj a nebráním se tomu. ;) A já jsem ráda, že ses rozepsala, aspoň jsem si hezky zavzpomínala ;)
   • / Mirage13
    Děkuju za tip, určitě na to mrknu :).
  • / Replyafromenafly
   Čarodějky!!! My si s kamarádkou kreslily i tu knihu! Byly jsme prostě nejvíc hustý, já byla Pheobe, šahala na věci a měla vize :D A kamáradka byla Piper a obě dvě jsme si vzájemně žraly, že umí zastavit čas :D Vlastně jsem se ale jmenovaly jinak, už nevím jak, ale místo na P tak na S :D A pak jsme se domluvily, že k sobě přijmem "bratra" .... Ježiš my jsme byly héérečky afektovaný! :D
 10. / ReplyLidka93
  jo jo :D zvonáče,manžestráky a riflový zahradníky to byl vrchol módy.já si pamatuju ještě hlášku: to se vsákne. každé ráno ferda mravenec,byl jednou jeden člověk,krteček,kačeři,gumídci méďové,šmoulové,rychlá rota,želvy ninja :D nekonečný příběh 1,2,jumanji,byl jednou jeden král.postupem času samoebou všechny barbie pohádky.pak ze seriálů rossalinda,ošklivka bety,hvězdná brána a mash.jinak z hudby si ještě vzpomínám na dádu patrasovou,holki,kelly family.naši mi pouštěli beatles,elán,olympic,lucii,kryštofa,petra muka a samosebou jela zagorka a vondráčočková :D a nejoblíbenější film na světě který miluju dodnes je s tebou mě baví svět a líbí se i synovi :D má po mě dokonce i mončičáka :D
  • / ReplyGetTheLouk
   to se vsákne a když ne, tak se to utře! Klasika! Jumnji a nekonečný příběh - bože, no joooo! S tebou mě baví svět nám rodiče na chalupě pouštěli každý den!!! :D Nesnášeli jsme ho tehdy pak už, ale teď ho zase miluju!
 11. / Replybee457
  Lou, to je super video! Hodně jsem s tebou zavzpomínala :D Za nás se také říkalo: "to neřeš!". Jinak, Delvita medvídky jsem měla, všechny velikosti a tu hnědou sadu, byly skvělí! Jako malá jsem ještě koukala na gumídky, pak jsem milovala Kudrnatou holku a Masku, to byly dva filmy, na které jsem mohla koukat stále do kola. To byla doba, kdy jsme si chodili půjčovat videokazety :D Také si pamatuju, kdy CD stálo tisícovku a tak nějak všechno bylo jinak. Dnešní doba se mi líbí, ale nemělo by se zapomínat na tu minulou :) bára.kára blog
  • / ReplyGetTheLouk
   Ne neřeš, to se vsákne! A když ne, tak to utřem - to jsme říkali my :D:D:D Videokazety <3
   • / Petra
    Omg, teď jsi mi připomněla, že tohle jsme s holkama pořád říkaly taky - to se vsákne. Absolutně na všechno, a to jsem na to už dávno zapomněla :D
 12. / ReplyMaki
  Bože to focení jsem nesnášela :-D Měli jsme úchyla fotografa, co každou holku furt nějak osahával a nikdo k němu nechtěl :-D Do teď mám spoustu alb, na které se občas s našima podíváme a říkáme si, jaké to byly super časy :-) Na Kačery jsem chodila ke kámošovi, protože měl větší telku než my a měl všechny díly na kazetě a navíc měl u spoustu sladkostí :-D Teď když se učím na státnice, tak znova sjíždím Divokého anděla a nechápu proč dali, tak ošklivého herce do hlavní role... A jediná hláška co si pamatuju je "ty vole" a "vole" za každým druhým slovem :-D
  • / ReplyGetTheLouk
   Na kazetě? A nemá je do teď? Já bych se podívala. Nedávno jsem z nostalgie koukala na Pokemony :D:D:D Facundo Arana - je ošklivej a červenej jak rajče :D
 13. / ReplyNickname ( required )
  :D Boží. Poštolku jsem recitovala asi v první třídě na nějaké soutěži :D A Delvita medvídky jsme měly se ségrou dva!
 14. / ReplyJan Bačák
  Taky jsem si úplně vzpomněl na své retro, za mě nejoblíbenější pořad v dětství v neděli ráno Studio Rosa s Jů a Hele, pak to bylo Jů a Hele neděle a Kuřátka, nejradši jsem měl díly se Štěpánkou Haničincovou a Naďou Konvalinkovou s Pampalábuskem, Dádu jsem jako dítě úplně tak nemusel (Kouzelná školka, mě naštěstí minula to už jsem byl velký), taky jsem se díval i na ty Šmouly a se sestrou jsme měli i elpíčko se Šmoulama, z kreslených pohádek nejvíc Krteček a Pohádky o mašinkách (to byl večerníček) a s dědou jsem se rád díval v neděli na Čt na Receptář s Přemkem Podlahou, dodnes si pamatuji tu znělku s kreslenými obrázky, kde se zpívalo "Sousedovic Toníček nemá žádný Koníček, ruce jdou mu dozadu on je zkrátka pozadu", na to jsem se díval s dědem, (s babičkou bydlel ve stejné vesnici jako my,, kousek od nás). Trochu pamatuji i pořad Magion, ale ten byl pro větší, to mě moc nebavilo, takže jsem se na to moc nekoukal, ale trochu pamatuji. Jako malý jsem chtěl být pošťákem u nás na vesnici chodila pošťačka paní Krajplová s velkou koženou brašnou a na sobě měla uniformu, modré sako a kalhoty a na hlavě někdy nosila i takovou lodičku, ale mě se jako malému klukovi nejvíc líbila ta kožená brašna, s tou jsem chtěl chodit roznášet. Co se týče hraček Delvita medvídky nepamatuji, ale v dětství za mě pamatuji mončičáky (já měl modrého zajíce a sestra takového žlutého), strašně rád jsem si taky hrál s vláčky, na vánoce jsem pod stromeček dostal vláček - lokálku Igra, byla to zelenočerná lokomotiva a dva vagonky, koleje se sestavovali do kola a lokomotiva se natahovala na klíček, z dřevěných kostek jsem si k tomu stavěl nádraží, také jsem měl samozřejmě Igráčka, pak jsem na vánoce dostal i takovou skládací abecedu (byly to zelené tabulky a do nich se zasouvala plastová písmenka, z kterých se dala sestavit slova), taky jsem měl plechovou hračku Tatru 815 Dakar (dodnes ji mám na půdě schovanou) a pak samozřejmě taky sklápěcí Tatru na písek . Z knížek jsem měl rád třeba Cesty formana Šejtročka nebo Honzíkova cesta, v raném dětství jsem měl třeba leporela od Lady nebo leporelo o Kuřátku Píp. Nejoblíbenější film asi ten Titanik (ale to už jsem byl na druhém stupni ZŠ) a pak klasické české komedie S tebou mě baví svět, Zítra to roztočíme drahoušku apod. Ještě se zapomnělo na oblíbené sladkosti v dětství za mě Kočičí jazýčky (hnědý obal s dvěma bílými koťátky), Lipo, Pedro a pak takové malé čokoládky s pohádkou a omalovánkou z druhé strany, byly to pohádky: Jak šel Honza do světa (tu jsem dostával nejčastěji, protože se také jmenuji Honza), Žabí král, Šípková Růženka a Karkulka, nejprve to dělaly Čokoládovny Sfinx a později Orion, jako hodně malé dítě si opravdu velmi matně pamatuji na bonbony v plechovce jmenovali se Letní směs, nedávno jsem to našel na nějakém serveru Retro, pamatuji, že byly barevné a chutnali jako ovoce. Oblečení: v dětství jsem nosil bavlněné punčocháče (měl jsem modré, béžové a černé) a pak taky hodně věcí mě se sestrou pletla a šila maminka nebo babička (košile, vesty, svetříky, kalhoty, sestře šatičky a taky zástěrky do školky) , později jsem nosil takové ty velké mikiny s kapucí a šňůrkou, trička a rifle. Taky si rád vzpomenu na svoji první školní aktovku (nosil jsem ji tak od první do čtvrté), byla černo fialová s dvěma sponami na zavření, na kterých byly odrazky a na aktovce byl nahoře malý obrázek medvídka, byla ušitá jak když z nějaké šusťákoviny, ale proti dnešním aktovkám pro děti na prvním stupni ZŠ, to byla taková velká hranatá "bedna", později jsem měl klasický batoh, ve škole na prvním stupni ZŠ jsme museli psát perem na bombičky s inkoustem, pak propiska a pero centropen. Pero na bombičky dělalo občas skvrnky (mě obzvláště protože jsem byl trochu "prasátko"), proto byl v písance a sešitech piják (na ten jsem si o přestávce kreslil). Ven jsem chodil buďto k babičce a dědečkovi na "besedu" popovídat si, jezdil jsem na kole a někdy jsem chodil i s klukama ven, ale byl jsem trochu nemehlo, třeba jsme jednou lezli na stohy sena za JZD a já jsem z toho velkého stohu spadl, naštěstí se mi nic nestalo, jenom jsem nemohl chvíli popadnout dech, kluci taky dělali za vesnicí bunkry a hráli si tam, ale mě to moc nebavilo, já radši sám na kole nebo k babičce a dědečkovi . Doba je samozřejmě jiná u dnešních dětí než za nás, v něčem horší v něčem lepší.

Leave a reply

Your email address will not be published.