Bláznivé vlasy každý týden jinak!
Ne každého láká mít na hlavě neonově růžovou, ale nikoho neláká vymývání těchto bláznivých barev. Navíc z vlastní zkušenosti vím, že barevné vlasy můžou brzo člověka omrzet, hlavně proto, že v momentě, kdy i permanentní barvu jednou či dvakrát umyjete, ztratí svou sílu a tedy většinou i krásu. Proto mě trend křídových barev na vlasy velmi lákal. Hlavně na léto. Vidina toho, že se po týdnu či dvou můžu od tyrkysové vrátit k růžové, je pro mě k nezaplacení.
Co?
Je tedy zřejmé, že vlasy barvíte křídami. Nejsou to klasické křídy, se kterými jsme malovali jako malí srdíčka na chodník, i když s těmi by to asi šlo taky, tyhle by v sobě měly mít minerály, které vlasy tolik nezničí. I tak je nutné si uvědomit, že produkt stále má konzistenci křídy a vlasy jsou potom tedy sušší. Pokud máte extrémně suché či zničené vlasy, nedoporučila bych vám je. Ale to bych vám nedoporučila ani permanentní barvu. Vlasům mastnějším a bez objemu rozhodně dodá právě kýžený objem.
Jak?
Aplikace je poměrně jednoduchá, začíná s mokrými vlasy. Já původně čekala, že budou stačit vlhké, ale opravdu mokré, jen „vyždímané“ jsou ideální. Proto doporučuji mít po ruce obyčejný rozprašovač s vodou, se kterým bude jednoduché prameny vhčit. Vsadím boty, že doma něco takového máte, aspoň na kytky.
Mokré vlasy.
Dobře rozčešte vlasy, pak vezměte pramen a rozprostřete mezi prsty, jako když kadeřník chytá vaše vlasy, aby je zastříhnul, a barvěte. Zprvu párkrát přejedu pramen pohyby nahoru a dolů, než dosáhnu základu barvy, ale dál jezdím už jen dolů, po směru růstu vlasů, abych je zbytečně necuchala. Vlasy obarvěte jak svrchu, tak i zespoda. Určitě prameny zkontrolujte, zda nikde nejsou neobarvená místa, nechcete na hlavě žádné fleky, že ne? :) Pokud toužíte po pozvolném přechodu, nebo ombré chcete-li, tak blíže ke kořínkům přejeďte vlasy křídou méněkrát. Není to vůbec složité, věřte mi.
Pak jsem nechala vlasy uschnout, opatrně rozčesala, což je asi ta nejnáročnější část, nanesla do nich olejíček na vlasy, protekční sprej, vyžehlila jako vždy a nanesla další várku oleje. Moje vlasy spolykaly oleje poměrně dost, aniž by vypadaly mastně. Sami uvidíte, jak moc budou chtít vaše vlasy „napít“.
Během aplikace mějte po ruce ještě ručník, z půlky namočený, z půlky suchý, ať do něj můžete utírat ruce. Ale jinak je aplikace bezproblémová. Já ji zvládla v klidu u počítače se stolním zrcadlem na líčení.
Mokro a výdrž?
Většina lidí se bojí toho, že zaprší, a oni pak poběží domů s růžovou až u kolen. Pokud vlasy zažehlíte, tak se vám to nestane. Pokud budete mít bílé tričko a bude hodně lejt a z vás bude kapat, opravdu na tričku můžou být kapky s lehoulinkým nádechem barvy vašich vlasů. Pokud vlasy do trička / do něčeho bílého utřete, bude látka lehce obarvená. Ale upřímně, mně to nijak nepřekvapilo. S permanentními barvami tomu není jinak. Pamatuji si, jaké to je mít v létě modrý krk, růžové ucho a všechny ručníky uptlané. To k tomu prostě patří. Nikdy jsem na hlavě neměla zářivou barvu, aby tohle nedělala, naopak jsem docela koukala, že křídy pouští minimálně.
Při sportu jsem netrpěla fialovou ani na čele, ani za uchem a ani na krku, a to jsem se pořádně zapotila. Ráno po spánku jsem neměla na tváři krom běžných polštářových otlačenin fialové překvapení, stejně tak neutrpěl můj polštář, pyžamo, nic. Takže výdrž velmi dobrá. Absolutně slučitelná s běžným životem. Modrá hlava byla horší, takže lze předpokládat, že každá barva bude lehce jiná. Inu modrá na hlavě je obecně prostě to nejnáročnější, co můžete podniknout.
Vymývání?
Mé vlasy mají od kadeřnice nafialovělý nádech, to je to, co vidíte na fotkách u kořínků. Takže to, že se barva po prvním umytí odmyje do růžovo-fialového nádechu, mi nevadí. Vlastně jsem s tím už tak trošku počítala při křídování. S modrými či zelenými to bude horší, ale nevidím problém v tom, si hlavu rovnou umýt dvakrát. Rozhodně je tento proces jednodušší než u permanentních barev. Plný efekt si užijete po aplikaci, po prvním, druhém umytí zajímavý nádech a po třetím lehounký lesk do dané barvy. Navíc nezapomínejte na to, že používám fialový šampón pro zachování fialového nádechu, který jsem nevynechala ani tentokrát při mytí. A k tomu jsem blondýna, takže jsou nádechy logicky lépe vidět.
Plus chci podotknout, že mně z téhle kreace vymyla první modrá a fialová, růžová zůstala nejdéle. Červené tóny tedy budou chytat a držet nejlépe, tipuji.
Pro koho?
Pro všechny, kteří se bojí závazku permanentních barev, ať už kvůli zdlouhavému vymývání, nebo i kvůli tomu, že si nejsou jisti výsledkem. Dál jsou křídy ideální pro ty, kteří chtějí vytvořit jednoduché ombré nebo chtějí mít na hlavě více barev. Nemusí totiž kupovat dva, tři kelímky barev, které stejně nepoužijí celé. Křídy se většinou prodávají v setu několika barev, takže se můžete pustit i do experimentů, které by vás dřív ani nenapadly. Velmi jednoduše lze nabarvit jeden pramen tak, druhý tak a tím dosáhnout opravdu crazy looku.
Navíc jestli se vašim rodičům nelíbí vidina toho, že si barvíte vlasy na modro – tohle je možná cesta, jak je „ukecat“. Nebo pokud hodláte vlasy nabarvit jen k nějaké speciální příležitosti, křídy jsou jednoduchá, rychlá cesta, jak efektu dosáhnout a přitom s sebou nenese riziko dlouhodobého závazku.
Po jednom umytí.
Blond vs bruneta?
Na mých blonďatých vlasech, které jsou absolutně odbarvené, tedy není v nich prakticky žádný pigment, chytne cokoli. Vlasy jsou skoro až hladové po pigmentu! Ale co jsem zkoušela zářivě žlutou a bílou na mé paruce, tak chytala. A to to je umělá hmota, která ve vlákně nemá žádné místo na uchycení barvy. Takže asi ani brunetky neostrouhají. Dokonce bílá chytala i na mé clip-iny, takže křídy jdou použít vážně na vše, co se dá žehlit.
Spotřeba?
Tady vidíte, kolik u kříd ubylo na poloviční nabarvení mých polovičních vlasů. Tím, že mám undercut, určitě spotřebuji méně, ale i tak ta spotřeba není nijak dramatická, takže klidně tohle pořiďte i s kamarádkou do dvojice, vydrží vám to ještě několik letních prázdnin!
Co když se mi to nelíbí?
Podstoupíte celou procedúru a ve finále zjistíte, že se vám to nelíbí? Easy, prostě hlavu strčíte pod sprchu, horkou vodou vymejváte, nakonec plácnete na hlavu tunu šamponu a drbete, vyždímete pěnu, přidáte vodu, drbete, vyždímete pěnu… Až odmyjete většinu barvy. Zkrátka svět se nehroutí.
Kam s vlasy ne?
Podle mě je hloupost chodit s vlasy do bazénu nebo s nimi jezdit k moři, obecně to na celodenní ráchání ve vodě není. Barva se vám vymyje a vlastník bazénu, který ho pak bude muset čistit, vás nebude mít rád. Ale to asi není nic, na co byste nepřišli sami.
Tím jsem asi vyčerpala veškeré možné i nemožné informace o křídovém barvení vlasů. Chápu, že vás tohle téma tolik zajímá, jak jste si asi všimli, já jsem tomu docela slušně propadla a už teď mám v kalendáři poznamenáno, jaké barvy budu zkoušet dál. V tom vidím největší výhodu kříd. To, že se jejich nošení nerozlučuje s běžným praktickým životem, je super, ale i tak vám hluboce kladu na srdce, ať vlasům pak dáváte tu největší péči! Zvlášť v létě! Křídy jsou sice možná šetrnější než permanentní barva, ale i tak je to pro ně přeci jen zásah, vyživujte je olejíčky, dejte jim odpočinku v podobě masky a tak podobně. Doporučuji nechat masku na vlasech klidně i 15 minut. Anebo zkuste mou olejovou kúru, o které mluvím zde. Křídy nebo ne, vaše vlasy vám budou vděčné. A vy si pak můžete do sytosti užívat léto každý týden s jinou bláznivou barvou na vlasech! Pecka, ne?
Set 24 kříd z http://www.pastelovebarvy.cz *
Obchody uvedené v závorkách jsou ve většině případů obchody, kde jsem kosmetiku pořídila já, nemusí to být jediný nebo nejlevnější obchod, kde se dá kosmetika pořídit.
* Produkty označené hvězdičkou (*) mi byly zaslány buď PR zastoupením značky popřípadě e-shopem (ten je následně uveden v hranaté závorce u produktu) výměnou za recenzi. To, že mi produkt byl zaslán, nemá na mé používání tohoto produktu jakýkoli vliv.
Comments ( 88 )