Prase nebo kráva aneb proč se u nás prodávají tmavé makeupy?
Už dlouho nad lidstvem stojí otázka, zda bylo dříve vejce nebo slepice, a dodnes ji nikdo nevyřešil. Do dnes jsou spekulace i nad tím, zda my lidé nejsme náhodou kříženci opic a prasat, takže dnešní úvaha je opravdu těžce oddechová. Nicméně troufám si říct, že zatím nemá odpověď úplně stejně jako ty výše zmíněné. Takže dnešní otázka zní: „Jsou u nás tmavé makeupy proto, že je kupujeme, nebo proto, že tu jiné nejsou a my je musíme kupovat?“ Kdo za to může? My či výrobci?
V momentě, kdy nám do obchodů dorazí pouze jen hovězí, těžko budeme dělat vepřovou pečeni, to zní logicky. A stejně je to s makeupy. Ale kdo to způsobil? Obchod, který objednal jen tmavé odstíny? Ne, z drogérií víme, že tam zakopaný pes není. Takže tedy značka dodá na náš trh jen jisté barvy produktů a my si máme vybrat. Vybíráme hovězí, protože vepřové nedodali. No co, nějak z toho chutnou večeři uděláme, ne? Jsme přeci holky šikovné!
Proč ale značky distribuují jinam do světa všechny druhy masa a k nám posílají jen ty krávy? Na tohle už těžko odpovídat. Často jsem slyšela výrok, že české ženy kupují tmavé makeupy, proto jich tu je tuna. Ano, co jim zbývá, když nikdy neokusili nenápadnost světlých odstínů, které jim často sedí lépe. Těžko volat po vepřovém, když jste ho nikdy nejedli, že? A těžko ho zkoušet, když to podle stojanů v obchodech vypadá, že je ve vaší zemi snad i zakázané.
My možná podvádíme s tmavými odstíny, ale jen proto, že nás někdo zatlačil už před několika lety do kouta. A tento nešvar se zde nese už několik generací (možná lehce nadsazeně řečeno), ale bude určitě trvat několik generací se ho zbavit. Takže dnes všichni objednáváme makeupy ze zahraničí jak blázni, abychom dokázali, že máme rozum a oči v pořádku, ale na našich pultech stále žádná prasátka, jen to hnijící hovězí.
Abyste viděli, jak světlý makeup krásně na hraně spodní čelisti mizí do pleti na krku.
Stále nevím, zda za to můžeme opravdu my nebo výrobci. Já osobně budu nesebekriticky vinit je. A to jsem člověk, který si sem tam vybere i v naší drogérii. Tedy s mladými kravičkami se občas pomazlím, ale i tak nikdy nepochopím, proč si musím makeup od Bourjois objednávat z Anglie, když u nás ho máme taky, jen ne ve vepřové vanilce s číslem 51. Tak co bylo dřív – prase nebo kráva?
/ Článek nijak nenaráží na zvířata jako taková nebo nedejbože na náboženství s těmito zvířaty spojená. Jsou opravdu jen náhodně vybraná pro lepší demonstraci příkladu. /
Comments ( 111 )