Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

„Sluší ti to!“ … A jéje!

ccf_slusititoajejeSloupek, který se proměnil ve vyprávění pohádky. Znáte ten pocit, kdy si mylsíte, že vám to strašně sluší, ale pohledy lidí na ulici říkají opak? Jo? Tak čtěte!

 

Comments ( 30 )

 1. / Replystasonka
  super článek, jako kdyby si mi mluvila z duše :-)
 2. / ReplyAdéla
  Moc hezký článek. Zrovna dneska jsem si tak připadala. Mám zimní kozačky, které strašně klapou a skoro každý na mě civí. Na druhou stranu si říkám, ať se každý podívá. Asi nemají doma hezkou holku/ženu. =)
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně! to je přístup! takhle to má být! :)
 3. / ReplyMonča
  Ten článek je super a máš naprostou pravdu. Je ale taky pravda, že některé dívky/ženy/slečny (:D) občas přeženou a není to pěkné. Je také důležité znát meze... :)) Na všechno se musí s mírou a nic se nesmí přehánět :)) Ale jinak je pravda, že když se prostě holka oblékne jinak, než do klasického nudného českého "botaskového stylu", tak na něj lidi koukají jako kdyby právě přiletěli z Pluta... :D Nejhorší jsou podle mě starší lidé, protože prostě ta věta: Za našich let.... Starého psa novým kouskům nenaučíš :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Za jejich let byly jiný věci právě :) Ale o tom se jen nemluví :D Hranici sice jo, ale na druhou stranu. Ta strašná česká úzkoprsost mě občas nutí chodit vážně jak blázen a smát se lidem do očí. Protože lidi jsou většinou strašně netolerantní a to bytostně nesnáším. :-/
 4. / ReplyIvet
  Podpatky v zimě nemůžu vůbec, jsem ráda, že se udržím na nohou na sněhu-ledu i bez nich... :D Ale něco podobného jsem zažila ve středu na zkouškách, v lodičkách jsem si prošla půlku budovy školy. Lidi koukali a to jsem měla pouzdrovou sukni ke kolenům a košili skoro až ke krku.
  • / ReplyGetTheLouk
   Klasika :D Ve škole, když jdeš chodbou, kde se lidi učej, je to klasika :D Jak je tam ticho a člověk do toho klape, tak to prostě vzbuzuje pozornost no :)
 5. / ReplySára
  Nejlepší článek, co jsem kdy četly!! =) A bohužel je to fakt pravdiví, vždycky, když si připadam hezky upravená, tak mě pohledy ostatních nejvíc "zabíjej" =D
 6. / ReplyLadyPajushka
  Tenhle článek je fantastický, tolik pravdy! Český trend hoď na sebe flízku, batoh,kecky a hlavně zůstaň přirozená (makeup škodí pleti, stíny jsou pro štětky a podpatky???...však taky na slušný pěkný boty na podpatku si musíš v česku pořídit detektor, protože tady vládne pohoda, přece se nebudeme snažit vypadat k světu, natož aby jsme děvčata nosily výraznou rtěnku v tramvaji, kde si ty čumilové pěkně vyvalej bulvy...jako dodatek "kdo se snaží vypadat dobře a stará se o sebe, je hloupej a marnivej, protože přece to důležitý je uvnitř"...a to že se pak někdo toulá po ulici jako zombie je naprosto v pořádku:Dmě to vždycky tak rozčílí:D!!!!.....
 7. / ReplyEliška
  Já mám vždycky spíš pocit, že když mi řekne nějaké děvče, že mi to sluší, že mám na sobě naprostou katastrofu, a už nikdy v tom pravděpodobně asi nepůjdu ven :D... jinak hezký článek. Díky za něj. Eliška :-)
 8. / Replyhttp://dominiguelife.blogspot.cz/
  Moc hezký článek. Je vněm tolik pravdy, až je to smutné, místo toho aby se k sobě lidi chovali dobře a chválili jeden druhého, tak si jen závidí a navzájem se urážejí. Zažila jsem několik známých, hlavně žen a dívek, které když viděli hezkou ženu tak ji jen hloupě zkritizovali. Myslím si, že je to pouze dušená závist, kterou takto projevuji okolí.
 9. / ReplyPetra K.
  Bydlím kousek od Ostravy a žel bohu pro ostatní čumily kolem mě, nejsem člověk co by šel s proudem. Každodenně do Ovy dojíždím do školy a každý boží den mě čeká cesta tramvají nebo autobusem. Podotýkám, že jsem i dost vysoká takže podpatky nosím vždycky když mám na ně chuť. Ale stačí si vzít jenom pitomý klobouk a vlézt do tramvaje a všude to křičí :Ty si myslíš, že jseš lepší než já ? Jsem, moje maminka na rozdíl lod těch Vašich mě naučila, že odvaha není nic zlého a že pokud bych měla mít odvahu i na černou rtěnku, že jí mám nosit. Takže holky, jestli to čtete noste si co chcete, je to Vaše věc a Vaše vizitka a jestli sledujete Lou čumí na Vás určitě pro to, že Vám to fakt sluší ! :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Přesně tak! :) Klobouk to je sebevražda! Skoro jako černá rtěnka :D Nedej bože, že bych si nalepila někam nějakej kamínek na oči jen tak :D Lidi jsou tak nudný občas, že to víc nejde :D Já se pak lidem tiše posmívám, když na mě ukazují a smějí se oni mně nahlas, směju se jim i nahlas :D Občas to je vážně zábava :)
 10. / ReplyŠárka
  Ahoj Lou, to je tak pravdivé! Už na vysoké (chodila jsem na přírodovědu, jen tak mimochodem, ale tím nechci nic říci ;0) Jsem byla po chodbách v botech na podlatku, s kabelkou a "ó můj bože" v sukni! Za přízrak. Teď pracuji v kanclu, kde se nevyžaduje žádný dress-code a všichni nosí rifle a tričko. Mé kolegyně si vždy si všimnou, když mám něco nového, nebo mi to sluší a nemají problém mi upřímně říci, co si o tom myslí. Ano, ne všechny mě jen chválí, je i někdo, kdo sukni v zimě; kabelku, co ničí záda a lodičky co hroutí nožní klenbu odsuzují, ale většina taková není a umí se za mě i postavit. Jsem ráda, že ne všechny ženy, které nosí rifle a tričko, ostatní co tak každý den nechodí, odsuzují. Jako já neodsuzuji je, protože vím, že matka samoživitelka 3 dětí, prostě má jen jedny kalhoty a žádná jiné ... Děkuji za Tvůj článek a všem přeji, ať potkávají pokud možno co nejvíce lidí, jež neodsuzují na první pohled. PS pro kolegyni z práce ;0) 1) Ne, ve vlněných punčochách k sukni mi při - 5 st není zima, jsou teplejší než rifle, zkus to. 2) Jo, kabelka je mrcha, zvlášť když v ní mám jídlo na celý den a učebnice na angličtinu. 3) Podpatky nejsou zdravé, proč asi mám v práci přezuvky a snažím se měnit výšku bot, co mi jen můj botník dovoluje? Šárka
  • / ReplyGetTheLouk
   Podpatky zdravé nejsou, ale to ani žít ve městě a dýchat ten zničený vzduch :D To mě nijak netankuje :) Žena, která si věří a dá to na ulici najevo je ale většinou odměněna divnými pohledy. V užším kruhu lidí je to něco jiného, mí kamarádi si taky všimnou, taky pochválí nebo nesdílí moje nadšení. Ale široká veřejnost - ti těžko něco řeknou a většinou jsou to pak jen ty zmatené pohledy. A já jsem pak z toho zmatená, co se teda děje :D Ale co, dál se budu nosit, když mám den :) Ale jsem ráda, že to někdo cítí podobně :)
 11. / ReplyŠárka
  Jejda, já se rozjela .... pardon!
 12. / ReplyTherezka
  Ten svetr od rodičů, to je ten černý s těmi soby? Já jsem totiž teď koukla na tvoje vánoční dárkové video a zjistila, že jsem si koupila teď ve slevách úplně ten samý. Je úžasný! Musela jsem ho pak koupit i mámě, protože se jí strašně líbil :-D. Ono můžeš klapat a i nemusíš mít moc vysoké podpatky. á jsem vysoká, tak nosím spíš nižší, ale některé klapou stejně opravdu hodně. A nemám to ráda na eskalátorech. Ráno vždycky běžím dolů z eskalátorů a strašně na tom kovu duním, navíc se to odráží od zdí a každý se podívá, tak to ráda nemám, mně je ten zvuk totiž taky nepříjemný. A pak cupitám jen po špičkách někde, kde je naprosté ticho a do toho bych měla začít hlasitě klapat! Tak to taky ne-e. Ale na ulici ať si každý trhne nohou :-D. Já si myslím, že on je u nás obecně problém s přijímáním poklon. Málokdo řekne jen díky, bez omlouvání se. Já mám třeba tendence to nějak rozvíjet, jako kde jsem ty věci koupila apod.
  • / ReplyGetTheLouk
   Jj, to je on :) Eskalátory jsou mor! :D Nechám si občas metro ujet, protože mi to vadí ten zvuk :-/ ten je fakt šílenej :( Jako když jdu pozdě na přednášku, tak taky chodím po špičkách a vraždila bych spolužačky, které si klidně klapou, to jako jo! Úctu k situaci! :) Ale když jdu v baru ke stolu nebo na ulici, tak přesně, to si trhněte! :D Nebudu chodit nonstop po špičkách, to je hovadina :D Já mám pocit, že díků není nikdy dost :) Děkováním by se šetřit prostě nemělo! :)
 13. / Replylucik
  Lou, ty mi mluvíš z duše. Já, protože nerada na sebe upozorňuju, tak jsem se tak trochu vzdala podpatků a sukní, páč si vždycky připadám jak zjevení, když na mě všichni čučí. Kolikrát (paradoxně) pouze od žen i nějaký ten úšklebek. A to ne že bych nosila bůh ví co neobvyklého. či nevhodného. právě naopak.jsem na eleganci a nic přehnaného sama nemám ráda....už mockrát jsem nad tím přemýšlela co je na mě v ten den špatného, jestli vypadám tak strašně a jsem nesoudná, ikdyž se zrovna ten den cítím skvěle a sebevědomě...tohle mi vážně vždycky dokáže náladu pokazit.....takže děkuju za osvětlení (vnímala jsem to taky jako závist? nepřejícnost?) a za článek na toto téma..potřebovala jsem to asi tak trochu slyšet od někoho jiného a že to tak má víc lidí :)
  • / ReplyGetTheLouk
   Jdi zase znova do toho, co mas rada! ;-) Treba je to nekdy znamka obdivu. Co ja vim. Ale nevypada to tak :-D Takze drzim palce s oprasenim starych podpatku a sukni ;-)
   • / lucik
    děkuju za podporu :) budu se snažit :)
 14. / Replymarijeli
  Mám pocit že v tomhle není horší národ než Češi :/ tz pohledy , pokud má někdo výraznější rťenku nebo stíny , a nebo - nedej bože! Jinou barvu vlasů než je hnědá ! To by byla katastrofa ! Vážně naprosto trefný článek ! :))
  • / ReplyGetTheLouk
   To neni češství :-) Je to i jinde urcite. Ale je to hloupe a zbytecne! :-)
 15. / ReplyKlara
  Ano Luci, presne :) v zime tedy podpatky nenosim, ale kdyz v si v lete vezmu uplne obycejne tilko, sukni a podpatky (a to nenosim ani zadne vyrazne doplnky, vlasy mam taky uplne obycejne), tak na me vsechny "pohodlne oblecene damy" cumi jak na zenskou, co jim loudi manzela. Uplne z nich cisi "ty d*evko jedna", ja tomu rikam cista zavist :) Nekdy mi je az lito, ze jsem vubec vylezla ven, ale nekdy jeste nahodim nejakou pozu, at si to smudly uziji. A kdyz jdu s pritelem, tak mi to vubec nevadi, to se citim fajn, ale jakmile jdu sama po meste, tak se nekdy az bojim co mi ktera rekne. A pritom ja vzdycky i klidne nahlas reknu, kdyz vidim nejak hezky oblecenou slecnu, ze je to moc pekny. A nebojim se cizi slecne/pani pochvalit nejaky ten pekny kousek (treba ve fronte u kasy, aby rec nestala :D) Ale to se stava opravdu vyjimecne :/
  • / ReplyGetTheLouk
   Ja delam, ze se ptam, odkud to maji :-) i kdyz si to nechci koupit, tak vzdycky: muzu se zeptat, co to mate za rtenku? Nebo odkud jsou ty boty? Jako treba nekde v baru nebo tak. Ne ze bych se vyptavala lidi na ulici :-D ale myslim si, ze to je takovej zjevnej kompliment :-) Ale divny je, kdyz divne koukaj i ty ne-smudly, kdyz to reknu hnusne :-/ to pak nechapu jeste vic...
 16. / ReplyKudrliny
  Ahoj, to, co napisem je mimo tohto clanku ktory si napisala ALE...ty si uz moja posledna zachrana (FAKT) :-) Robis si alebo skor, vedela by si spravit kudrliny so zehlickou na vlasy? Pretoze ak ano... velmi rada by som ta poprosila o rozumny navod ze AKO (iste, ja ti kludne poslem za to aj bonbonieru Merci domov) Napriek tomu, ze som pozerala X videi tak mi to nejde. Zehlicku mam tenku, pripravky mam, len som mozno tak nie moc zrucna a verim, ze by mi tvoja rada dost pomohla ako aj inokedy. Vopred dakujem.
  • / ReplyGetTheLouk
   No tutorial delat nechci. Je to vazne jednoduche. Ale je mozne, ze to je kvuli vlasum. Nekomu to proste nejde. Ale zkousej vzdycky jiny pramen a znova ho zkus nytoic az vychladne. Obcas to zlobi. Ale takovej mininavod mam v prvnim videu get ready with me. A vazne v tom vic neni. Ani tutorial bych nenatocila jinak. :-D
 17. / ReplySandra
  Ten pocit znám. Je to nepříjemný, když se na tebe lidi dívají jako na mimozemšťana. Většinou to bývá vždy (jako na potvoru), když si zapomenu doma zrcátko.
 18. / Replyjo, ty podpatky
  Jsem opravdu ráda, že v tom nejsem sama (díky Lou). Moje podpatkové období (vlastně i období sukní, líčení a oblíkání do něčeho lepšího, než džíny a mikina) začalo a skončilo v prváku na vysoké. Jeden jediný rok jsem ty pohledy silou vůle snášela, pak ale přišel zlom (nepovedená zkouška z deskriptivní geometrie a "neslyšný" rozhovor několika spolužaček na chodbě při čekání na výsledky). A od té doby si vždycky botky akorát vyzkouším doma před zrcadlem, zkonstatuju, že by mi slušely a pak zase putují zpět do botníku. Mám vždycky pocit, že jen když si je obuju, už mi IQ v očích okolí padá o polovinu. Ono taky moc nepomáhá, když sama o sobě mám 180 cm a přítel je o tři centimetry vyšší :-). Na druhou stranu si pak vždycky přijdu jako přincezna, když jdeme někam do divadla, na ples, nebo podobně a můžu se bez lynčování udělat nejkrásnější na světě (nebo aspoň v rámci vlastní fantazie) :-). Nic ale nebrání tomu se alespoň koukat na blogy o módě a líčení a být pak schopná hezky upravit nevěstu (a polovinu svatebních hostí) na ten velký den :-).
  • / ReplyGetTheLouk
   A co, že je vyšší. Můj táta nemá víc než 165 a máma má asi 180 a stejně nosí 12 centimetrový jehly. Tak bude vyšší, svět se posere! :D Takový ty keca, že hnusná holka potřebuje makeup miluju. Většinou to chodí od neupravených lidí. Radím vytáhnout všechny podpatky, které doma máš a nosit se po ulicích jako páv. Copak cizí pohledy možná závistivých lidí stojí za to, aby ty peníze za štekle přišly vniveč a aby si svůj život člověk neužil? To určitě ne! Být princezna do divadla nebo tak někam - taky to miluju. Ale občas jsem nadšenější, když ze sebe udělám princeznu jenom kvůli rychlé kávě s kamarádem v nákupním centru, žádnej luxus, ale prostě se dovolim bejt princezna kdykoli chci :) Pocit k nezaplacení! :) Ať si koukaj :)

Leave a reply

Your email address will not be published.