Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Eindhoven 2013

SONY DSC

Z Maastrichtu jsme si udělali výlet do Eindhovenu, protože Maastricht není město, na které byste potřebovali celý víkend. Za jeden den ho projdete jak prd. A protože ani Marťa v Eindhovenu ještě nebyla, nabídli jsme se jako pokusní králíci a jeli jsme.

SONY DSC

Lehce nás ale zarazilo, že v nějakém bedekru či co, tam bylo jako doporučení jen jedno muzeum a jinak nic. Po tom, co jsme do města opravdu dojeli, nepřesvědčili jsme se o opaku. Centrum je maličké, pravda, plné kostelů a věžiček, ale to většina evropských měst, takže pokud nejste z Ameriky, tolik vás to neunese.

SONY DSC

Vanabbemuseum.

SONY DSC

Zavítali jsme tedy do Muzea Van Abbe, které nabízí od Picassa až po modernu. Jestli budete mít chvilku v Eidhovenu, tak se tam stavte! Přijde mi, že nic moc jiného unikátního město jinak nenabízí. Obchody tam jsou stejné jako všude jinde v Holandsku a vysoké věže kostelů naštěstí uvidíte, ať chcete nebo ne.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

V muzeu se připravte na klasiku, která pak přechází do moderny a dokonce až do těžké alternativy. S každým vyšším patrem jsou díla čím dál tím více alternativní. Pro mě osobně s těžkou snahou šokovat, ale jen za účelem šokovat, ne vytvářet přidanou hodnotu. Tedy těžká a skoro bych řekla až umělá nuda. Vše jen na oko, protože víme, že divákovi bude proti srsti snažit se dílo pochopit či přijmout. Ale umění je rozhodně subjektivní, takže si udělejte sami svůj názor. Já si užila první dvě patra, ty byly naprosto super! To bez pochyb, dál už to ale bylo spíše o těch pochybách.

SONY DSC

SONY DSC

Jo a nezapomeňte jet dolů výtahem! Výtah totiž zpívá a ve finále to byl asi nejvtipnější zážitek celého muzea. Plus je tam kavárna se skvělým výhledem na novou budovu muzea, která je obklopená vodou (viz. fotky výše). To prostředí tam je vážně nádherné a stojí za to tam jít. Z náměstí před katerdrálou se projdete tak tři bloky, víc určitě ne, takže je to kousíček.

SONY DSC

SONY DSC

My měli v Eindhovenu to štěstí, že jsme večer chytli Glow Show, která se tam každý rok pořádá. Jsou to malá světelná představení kolem dokola města. Promítá se na vodu, katedrálu, uměle postavenou průhlednou kostku, všechno možné a musím říct, že to vě mě zanechalo pozitivní dojem z tohoto jinak pro mě nepřátelského města. Možná ho jindy poznám líp, ale zatím ho mám ve škatulce „viděla jsem, stačilo, netřeba opakovat“. Bohužel.

Comments ( 2 )

  1. / ReplyViolent Lullaby
    Lou, je to Eindhoven, s "N" :)
    • / ReplyGetTheLouk
      Nojo, mi tam uplně vypadlo :D

Leave a reply

Your email address will not be published.