Dnešní Makeup: Purple Sensation

dm_purplesensation_02

Na Instagramu jsem se vás ptala, jakou paletku bych měla zas provětrat. Víte, i mně se občas stane, že nevím „co na sebe“, že stojím nad svými makeupovými šuplíčky a říkám si: „Tohle jsem měla včera, tohle se mi už tolik nelíbí, tohle mi nesluší a tohle zas nejde s tímhle…“ A to pak je Instagram a vy nejlepší poradna!

dm_purplesensation_03

Vy jste se poměrně rychle shodli na fialové Alverde paletce, kterou mám doma už od prosince a furt jsem na ni nesáhla. Je to ten z kousků, který mlčí, nemluví na vás, nevábí vás šepotem ze šuplíku, … Ehm, teď jsem si vzpomněla, na Harryho Pottera a Tajemnou komnatu :D Prostě se na ní nenašla nálada. Ale když jste si o ni tak vehementně říkali, bylo by nefér ji uplně z GetTheLouk vynechat.

dm_purplesensation_01

dm_purplesensation_04

Udělala jsem s ní obyčejné tmavé kouřovky s tím, že jsem chtěla použít všechny barvy. Takže nastala taková klasická situace, stříbrno-bílá, což je asi nejhezčí barva celé paletky, šla dopředu do vnitřního koutku, fialové na víčko a ztrácelo se tím, co se v paletce tváří jako krásná šedá, ale na očích to vypadá spíš jako divná zastřená tmavě modrá.

dm_purplesensation_06

Takhle vám to řeknu, paletka je pěkná, být v hnědém provedení, čtete tu pochvalné řádky plné adjektiv jako „skvělé“, „krásné a „super“. Ale ty fialové jsou takové, smutné, uplakané, zastřené. A přitom to není vůbec potřeba – ta šedá by je hezky mohla stáhnout, kdyby byly zářivější. Ale měli byste možnost – takhle vás paleta postaví před hotovu věc – dvě zastřené fialové, na víčku skoro k nerozeznání. To je nuda.

dm_purplesensation_07

Chápu, někdo mi bude oponovat, že ne všichni chtějí neonky, to je mi jasné, ale to není ani tolik to, co myslím. Každou hezkou zdravou pořádnou barvu můžete šedým stínem trošku zastřít, maličko jí zatnout tipec. Tady by to bylo přesně ono! Jedna fialka by mohla být skoro až levandulová a druhá hezká průbojná fialová a bylo by to jedno z nejlepších kvater, které mi přišly pod ruku.

dm_purplesensation_05

Zkrátka s tímhle jedním lookem jsem si paletku už užila a poputuje zase dál, ať si ji užije i někdo jiný, třeba ho potěší víc. Stínům bych určitě mohla vytknout i pigmentaci, ale s dobrým základem se z nich dalo vytřískat to, co vidíte na fotkách. Tohle by zkrátka určitě nebyl Objev. Mám doma tunu fialových stínů, které mi udělají lepší službu a které mě stokrát více inspirují.

Máte doma nějaké paletky od Alverde?

Read More →