Líčení a fantazie nezná mezí!

GetTheLouk - kosmetický nadšenec a beauty kanál, který 2x týdně přináší nové recenze kosmetiky a líčící tutorialy.

Youtube Instagram

Results for category "Počty s kosmetikou"

25 Articles

Giveaway soutěže a jejich úskalí

Dotazů, kdy udělám nějakou giveaway mi chodí denně nespočet. Už kdysi jsem vyjádřila svůj názor na soutěže, který není extra kladný. Podle mě by vztah „kanál – odběratel“, či „blog – čtenář“ měl fungovat na bázi nadšení, užívání si, zábavy, pobavení. Mně baví psát/točit vás baví číst/koukat. Velmi jednoduché. Neberte to jako výraz sobeckosti nebo dokonce nevděku. To vůbec ne! Víte, že kdybych mohla dát každému mému čtenáři či odběrateli něco více než prosté „Děkuji“, dala bych, to mi věřte! Ale soutěž není jen rozdat věci.

vlog_soutez_70000 Read More →

Tipy na dárky pro muže 2014

Nevím, jak u vás doma, ale u nás doma je obdarovávání pánské části rodiny noční můra. Především můj táta. Ale on i přítel, abych pravdu řekla. Jsou to ty typy lidí, kteří, když něco chtějí, tak si to prostě koupí. A ideálně vás o tom ani neinformují, takže to zjistíte na poslední chvíli, kdy si myslíte, že jste v suchu a máte vymyšleno. Plus se neobtěžují zanecháváním drobečků při konverzaci, jako to děláme s mámou, kdy naznačujeme, co by bylo ideálním dárkem. Inu zkrátka s dárky pro chlapy u nás doma je to na provaz.

Proto jsem chtěla dát dohromady článek s tipy na dárky pro ně. Samozřejmě se zde odrážím od toho, co dostal za ty roky přítel a táta, je jasné, že super dárek pro jednoho je dar úplně na prd pro druhého. Navíc každý z těchto dárků se dá pořídit v různých cenových hladinách. Od pětistovky přes pětitisícovku určitě až do milionové hranice. Proto u většiny neuvádím fotky, protože jsou to opravdu jen obecné nápady, které lze konkretizovat miliony různých směrů.

Read More →

Tipy na Vánoční Dárky 2014

Možná si pamatujete video z předminulého roku, kdy jsem tak nějak shrnula, co komu vybrat z oblasti kosmetiky. Na tom videu je super to, že ho lze aplikovat i letos a půjde i za rok. Proto letošní tipy budou pouze formou článku, jako minulý rok.

Primer

O primerech obecně, proč jsou dobré a proč je mít doma, už jsem mluvila. Potřebuje je většina lidí, proto je to geniální dárek. Jasně, že nemusíte hned se stojanu s NARSem. Stačí když zabočíte ke stojanu s Alverde nebo třeba Maybelline Color Tattoo. Já třeba vím, že Too Faced Shadow Insurance je skvělý vánoční dárek pro mojí mamku. A vydrží jí zhruba rok, takže mám dárek připravený hezky na každý rok ;) Jasně, že někdy nemůžete tušit, zda tenhle konkrétní primer bude ideální pro obdarovávaného, ale vždycky se hodí zkusit něco nového, ne? Zrovna s primerem pod stromečkem se podle mě málokdy seknete.

dm_vamppurityseal_05

Body Shop Glazed Apple Tin of Delights

Tahle vůně mi učarovala. Trošku svěží, trošku sladká a vánoční. Ideální pro ty, kteří si potrpí spíš na lehčí vůně, ne na nic skořicovo-vanilkového. Navíc všechno je v plechové krabičce, takže to skoro ani nemuíte balit. Tyhle sety jsou super v momentě, kdy buď absolutně víte, že tohle daná osoba chce, nebo je to někdo, o kom moc nevíte nebo s kým si nedáváte veledary. Například ségra či máma vašeho přítele, možná teta, ale upřímně, já byhc z tohohle byla nadšená, ať už by mi to dal kdokoli :D
Obdarovaný dostane:
Glazed Apple Eau de Toilette 30ml
Glazed Apple Body Butter 200ml
Glazed Apple Body Polish 75ml
Glazed Apple Lip Balm 20ml
Green Mini Crinkle Bath Lily

(Lze koupit v Body Shopu – OC Palladuim, Na Příkopech, OC Chodov; cena 1099,-)

vanocni_darky_2014_02

Body Shop Glazed Apple Tin of Delights
Zdroj obrázku zde, z tohoto webu. Read More →

Kde nakupovat na internetu? … aneb počty s kosmetikou!

Dneska to nebude rozbor žádného kontroverzního tématu ani rady, jak na nákupy vyzrát. Bude to mnohem jednodušší a povrchnější. Chodí mi miliony dotazů na to, kde kupuju na internetu kosmetiku. Tenhle dotaz je ale tak strašně nešťastně položený, že na něj nelze jednoduše odpovědět. Proto tenhle článek. A taky kvůli těm tipům na nákupy, že jo? :D

Když vám řeknu, že nejradši mám obchod bomba-kosmetika-prostě-nej-obchod.com, tak vy tam zajdete, nic vám nepadne do oka a budete naštvaní. Já tuhle stránku třeba miluju na nákup jedné, dvou značek.  Na jiné značky mám jiné stránky. Proto dneska budeme trošku konkrétnější.

Nečekejte žádné mega objevy, myslím si, že většinu budete dávno znát. Upřímně nejsem totiž velký internetový nákupce, už dávno ne. Eshopy používám spíše pro babičky, kde spolu nakoupíme na moje narozeniny / Vánoce, jim to přijde domů, mají mi co zabalit a můžeme se u toho spolu u rozbalování potěšit, protože většinou je to i pro mě chvíle, kdy produkt poprvé v reálném životě vidím. Ideál!

A ještě jedna poznámka – co se poštovného a způsobech platby týče, často se to na stránkách mění a tím, že neobjednávám pravidelně, opravdu to nemám zmáknuté. Prostě tam sami mrkněte, jak jednoduché!

Read More →

Proč u kosmetiky řešit obal?

skrin_ccf_02

Dnešní článek bude lehkým zamyšlením na téma, proč je podle mě relevantní řešit obaly u kosmetiky. U věci, u které nám jde především o obsah. Často totiž tenhle počin bývá označován jako povrchní a osoby za rozmazlené, kterým se ne a ne zavděčit. Ne vždy tomu tak ale musí být.

top3_ruzovestinysezlattrp_01

Za prvé je potřeba se zamyslet nad tím, jak moc povrchní je už samotné téma kosmetiky. Jistě, patří to zkrátka k dnešnímu životu, taková dnešní společnost zkrátka je, a tak to beru. Ale když se nad tím opravdu zamyslíme, debata, zda oranžová sedne k mé barvě očí lépe, než korálová není o nic hlubší. Kosmetiku je třeba brát s nadhledem, láskou, zkrátka jako hobby.

top3_oranzrtenky_02

Zpět ale k obalům. Pokud jste někdy absolvovaly na nějaké škole předmět marketing – určitě se vám přednáška o obalu, jeho funkcích atp. nevyhnula. Pokud ano, lehce si to zde naťukneme. Prosím jen pamatujte, že se zatím stále bavíme čistě o obalu, ne o samotném produktu.

rimmel_km_05

Obal staví marketing na stejnou úroveň jako je značka, design či kvalita, nad nimi stojí už jen samotný produkt. Jeho význam tedy nelze podceňovat. Samozřejmě, že se zde bavíme o samotném obalu produktu, neřešíme zde žádné krabice a tak podobně. Ale obal hraje kupodivu obrovskou roli jak pro prodejce, tak pro zákazníka.

Funkce obalů

Je jasné, že obal má několik funkcí, některé jsou zcela jasné, jako třeba ochranná funkce či třeba manipulační. Jiné jsou tam jen proto, aby vás u zkoušky mohli dusit s větou „Na jeden jste zapomněl, pane!?“. Každá učebnice je může pojímat samozřejmě jinak, ale my tu nejsme pro diplom z marketingu, že ano?

jaknarvarenkynakup_03

Propagační funkce

Funkcí, která nás bude nejvíce zajímat je ta propagační. Ta má za úkol

upoutat zákazníka – jasně, produkt na mě musí z regálu skoro až vyskočit, musí ke mně promluvit, musím si ho všimnout, až pak si ho můžu koupit. Obal nemusí být na první pohled krásný – tento pojem znamená pro každého totiž i něco jiného, obal musí být zajímavý. Ideálně pro cílovou skupinu produktu. Hračky budou poutat spíše děti, luxusnější kosmetika většinou ženy v produktivním věku, protože se nepředpokládá, že by studenti utráceli tisíce právě za kosmetiku. Ano, jsou takoví, ale není to tak silná kupní síla, aby na to značka mohla cílit. Ideál samozřejmě je, pokud obal zaujme skoro všechny, to dá rozum :D

dm_blueandcopper_06

komunikovat o značce, jejích hodnotách – každá značka podle mě má vytvářet určitou přidanou hodnotu – může to být cokoli, jedna značka může mít pro každého jinou přidanou hodnotu. Může to být logo, které křičí do dálky „Mám tuhle značku“ a řadí vás do určité sociální skupiny, ale může to být i cit pro eleganci, detail, samotný návrhář, který za designy stojí. Podle mě to může být cokoli. Za tuto přidanou hodnotu si totiž většinou připlácíme. Proto je možné, že někdo dá určitou sumu za produkt značky A, ale ne stejnou sumu za podobný produkt značky B. B totiž pro něj nemá takovou přidanou hodnotu a tedy mezní užitek (prostě radost z věci a jejího používání) není tak vysoký. Zcela laicky řečeno: „Makeup od Chanelu za litr si koupím ráda, ale od Diora ne, protože mě Dior zkrátka nebaví, i přes to, že mi oba dva makeupy sedí stejně.“

jaknarvarenkynakup_01

odlišovat od konkurence – produkt by měl na první pohled udělat dojem „kdo jsem“. U kabelek je to většinou na první pohled zřejmé – ať už díky materiálu nebo díky ikonickému tvaru. Když vytáhnete na záchodcích pudr, všem ostatním dámám, které jsou v oboru kosmetiky zběhlé, by mělo být jasné, kterou značku používáte, aniž by viděly logo značky. Přesně toho chce značka docílit obalem. Ano, těžko na naše zlaté krásně třpytící se oči někdo vykřikne – to je ta limitka od Urban Decay nebo je to Catrice?

dm_limelightglow_03

Obal berte jako takové oblečení produktu. To, co my se snažíme vyjádřit módou, to se firmy snaží vyjádřit u produktu obalem. Je to určitý styl, nálada, trend, vyjádření osobnosti, životního postoje – může se v tom skrývat mnohé. Ano, dalo by se říct, že móda je povrchní záležitost, ale podle mě je dnes nedílnou součástí našich životů.

top3_zariveruzovertenky_03

Spotřební funkce

Tohle samozřejmě nejde vynechat, mnozí by pak mohli nabýt dojmu, že vyzdvihuji estetickou funkci nad tu praktickou, to rozhodně ne. Obal by nikdy neměl ztrácet svou spotřební funkci – tedy to, aby šlo výrobek snadno používat. Důraz na praktičnost a ergonomičnost by rozhodně neměl být zatracován a už vůbec ne kvůli vzhledu.

dm_purplesensation_07

Řešit obal zkrátka není hloupost, často to bývá právě ten důvod, proč musíme sáhnout hlouběji do peněženky. Navíc jsme ženy, možná ne všechny to tak máme, ale zkrátka mít hezkou věc je prostě vždycky lepší než mít ošklivou.

Všechny názory a příklady jsou mnou vymyšlené. Netvrdím, že toto je jediný správný výklad marketingového chápání obalu. A vysvětlení podbodů propagační funkce je čistě z mé hlavy. V článku byly vypuštěny i jiné funkce obalu, jako například ekonomická a ekologická, ale nemyslím si, že by v myšlence článku hrály takovou roli.

Read More →

Proč někdy nelze říct, zda je lepší A nebo B?

rasenky2v1_03

Řasenky Lancome Hypnose Drama a DollEyes (článek)

Ve svých Objevech a Přešlapech říkám, zda mě produkty zklamaly nebo ne, zda dostávají popisu výrobce a tedy zda fungují, jak slibují, plus hodnotím, jestli splnily má očekávání. Ale o tom jsem trošku už mluvila zde.

Někdy mi však chodí dotazy, zda je lepší řasenka A nebo řasenka B, maska na vlasy A či ta B? Přitom všechny dostaly nálepku „Objev“. Někdy lze říct, že sice jsou oba dva produkty objevy, ale mně se tenhle zdá lepší nebo že s časem zjišťuji, že Áčko používám víc než Béčko. Ale někdy to není v mých silách.

Jednak proto, že se moje srdce třeba ani rozhodnout nemůže. :D Znovu říkám, jsem člověk. Proto si myslím, že někdy jsou pohádky a příběhy kolem produktů důležité, protože moje rozhodnutí milovat nějaký produkt se může zdát naprosto iracionální, pokud je vytrhnuto z kontextu. Aneb jak se říká – láska je slepá!

Někdy je to ale proto, že to opravdu není v mé síle. Produkty střídám – hodně a často! Jsem blogerka a ráda objevuju nové věci, takže to není nic divného. Většinou mi doma produkty v dané kategorii stojí frontu a čekají, než se dostanou na řadu. Proto nemůžu rozhodnout, zda řasenka, kterou jsem milovala před rokem je lepší než tahle. Po roce opravdu nevím, jaké přesně dělala řasy , zda dělala lepší efekt. Vím jen, že jsem ten výsledek milovala. A tomu věřím.

Bohužel za rok se můžou změnit i moje řasy, moje preference ohledně výsledku, ale i to, jaké řasy frčí. A to je prostě život.

Všechny Objevy jsou jakýsi seznam produktů „To si chci koupit znova!“. A to jsou přesně věci jako řasenky, masky na vlasy, občas i makeupy, linky, tužky na oči, … Věci, které střídáte, které často docházejí, věci, které milujete zkoušet a objevovat nové. Těžko se dozvím, zda má Chanel Volume De Chanel je lepší než Lancome Hypnose Doll Eyes, protože je málo pravděpodobné, že budu mít doma najednou dvě drahé řasenky, většinou to bývá jedna. Vím jen, že obě dvě upraví mé řasy do stádia, kdy s nimi budu spokojená. A to je jediné, co vlastně chci. Že je Chanelka si trošku lepší, je už jen můj dojem, mé momentální poblouznění touhle řasenkou. Realita může být bohužel i lehce jinde.

Někdy prostě nelze říct, že je jedna věc lepší než druhá, někdy musí stačit, že jsou obě dvě v pořádku a naprosto dostačující. Na jednu stranu je to dobře, protože jinak bych se nenechala jednou za pár let překvapit tím, jak moc mám ráda třeba klasickou žlutou Collosálku :D

Read More →